103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

ינון מגל: "יש משמעות לכך שהוא ערבי והיא יהודייה"

על קמפיין ה-BDS שעשה המגיש אברי גלעד, על משפחת נתניהו ועל חקירת האונס של הילדה בת ה-7 • ענת וינון סיכמו את אירועי סוף השבוע


כמדי יום, פתחו ענת וינון את תוכניתם ב-103fm בשיחה על האירועים החמים מהיממה האחרונה. ינון תהה מדוע ארגוני הפמיניסטיות לא תומכים בגרסת המתלוננת, וענת לא מרוצה מהקמפיין של אברי גלעד נגד ה-BDS.

ינון: "אני רוצה לדבר על נושא שיושב על לבי. כבר שבוע מתנהל כאן קמפיין על תיק האונס של בת השבע, שהוא תיק חלש וכמה הוא בעייתי".

ענת: "אתה פצחת כאן ברינה בנושא והתפתחה מדורה. יום לאחר מכן, כשהתחילו להתגלות סדקים, הסכמת איתי. מדוע אתה תוקף את הפמיניסטיות?"

ינון: "אסביר. זה לגיטימי בעיניי שעיתונאים יעשו את הבדיקות שלהם, אך התברר שהילדה אומרת בוודאות שהוא האיש שאנס אותה. זאת ילדה בת שבע שמכירה את הבן אדם מבית הספר".

ענת: "היא אכן זיהתה אותו במסדר זיהוי. אך אני מזכירה לך שקמפיין הפמיניסטיות 'למי את מאמינה' צף בעקבות העדות בקונגרס האמריקאי לפני 30 שנה".

ינון: "פה מדובר על מקרה מלפני חודשיים. איפה אתן?"

ענת: "כולן מאמינות לילדה".

ינון: "ממש לא. שמעתי את עורך דין פלדמן אומר שפשוט תפסו את הערבי הראשון שמצאו. טליה ששון טוענת שלפלסטינים אין צדק בבית המשפט. איך קרה שהפמיניסטיות מדברות על כמה התיק הזה חלש?"

ענת: "אף אחד לא יכול להסתמך רק על עדות של ילדה אחת בת שבע. הילדה הייתה אצל רופא וביצעו בה בדיקה גניקולוגית ואפילו אמא שלה לא הלכה איתה. זה מזכיר לי את פרשת זדורוב. תאר לך שהחשוד הוא לא האנס? לא היית אומר את הדברים הללו אם לא היה מדובר בערבי. גם אנשים בקהילות החרדיות מטילים ספק. בהם בני רבינוביץ''".

ינון: "את לא מאמינה לילדה?"

ענת: "אני מאמינה לה אך אני לא יודעת מי האנס, בין אם מדובר בערבי ובין אם לא".

ינון: "את לא מאמינה לילדה שאומרת שמדובר באותו חשוד?"

ענת: "יש סדקים בחקירה. אני לא יודעת אם זה הוא".

ינון: "מעניין איך הקמפיין 'אני מאמינה לך' מתהפך פתאום. בעיניי זו צביעות ממדרגה ראשונה. איפה כל ארגוני הנשים המגינות על המוחלשות. מדובר בילדה חרדית ומתנחלת בת שבע. כמה צביעות. מדהים".

ענת: "אם זו הייתה ילדה מצפון תל אביב היית מגיב אותו דבר?"

ינון: "בוודאי. בואי נאמר את האמת: העובדה שהוא ערבי-פלסטיני מלווה כאן את האירוע. בצד השמאלני סבורים שמאשימים את החשוד בגלל שהוא ערבי. אני מודה שאני בהתחלה צייצתי על הסיפור כי מדובר בערבי. בעיניי יש משמעות לכך שהוא ערבי והיא יהודייה, אך במקרה הזה הוא חשוד כי הילדה הצביעה עליו בבית הספר.
"בשנים האחרונות יש קמפיינים הקוראים להאמין למתלוננות. גם אם מדובר באירוע שקרה לפני 20 שנה. פתאום כל הפמיניסטיות מחלישות את הסיפור ותומכות בצד של הנאשם. אני לא מבין את זה".

"בגלל שמדובר בקמפיין של אברי גלעד– קופצים עליו"

ענת: "יצא לך לצפות בקמפיין של אברי גלעד נגד ה-BDS?"

ינון: "ראיתי. מה הבעיה איתו?"

ענת: "אין לי בעיה עם הקמפיין. אני תוהה למה בחרו דווקא באברי גלעד. הוא מגיש תוכנית אקטואליה מדי בוקר. אני מגישה כאן מדי יום תוכנית כלכלית. פונים אליי חברות שאעשה להם קמפיינים אך אני דוחה את כולם. אני תוהה איפה האתיקה המקצועית?"

ינון: "את פראיירית".

ענת: "אני לא חושבת שאני יכולה לדבר על בנקים ולעשות עבורם קמפיינים. מה יקרה כשיהיה אייטם על ה-BDS בתוכנית של אברי גלעד?"

ינון: "עמדתו של אברי גלעד ידועה בנושא".

ענת: "לפני שנה הייתי בכנס של הרשות השנייה וטענתי שעיתונאי הוא לא קריין רצף, צריך שתהיה לו דעה ושהוא יביע אותה. כולנו יודעים את דעתו של אברי גלעד אך שלא יעשה קמפיינים".

ינון: "אני פונה לאנשים ששומעים אותנו שיספרו לנו על אלף דוגמאות אחרות של עיתונאים שמבצעים קמפיינים אחרים. כשאברי גלעד עושה את זה פתאום קופצים עליו".

ענת: "זה ממש לא נכון. זה לא בגלל אברי גלעד. אני מזמינה אותו להתווכח איתנו".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

23/06/2019
הישארו מעודכנים

ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm