103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"לילדיו של אייל גולן מאוד קשה עם המצב"

עו"ד קובי קמר, עורך דינו של הזמר המפורסם, על מצב ילדיו נוכח הידיעות על הפרשה: "שידור התוכנית של אורלי וגיא יכניס לערוץ כסף רב"


עו"ד קובי קמר, עורך דינו של הזמר המפורסם אייל גולן, שוחח עם ניסים משעל על ההתפתחויות סביב התוכנית של אורלי וגיא שעתידה להציג ריאיונות עם הבנות הצעירות שקיימו עם הזמר יחסי מין. אמש הוגש צו מניעה של הזמר אייל גולן לבית המשפט. הצו הוגש כדי למנוע את שידורו המתוכנן של הסרט שנקרא "פרשת אייל גולן" של אורלי וילנאי וגיא מרוז ברשת.

עורך דינו של אייל גולן, קובי קמר, הדגיש כי מדובר בסרט. זה הדבר - סרט.
לשאלתו של משעל מה יש בסרט הזה שמקומם אותו ואת אייל גולן, הוא ענה קודם כל על מסגרת הפרשה: "טרמינולוגית אני רוצה להבהיר שהגשנו בקשה למתן צו זמני במעמד צד אחד לקראת תביעה שתוגש בהמשך. למען ההגינות אני רוצה להדגיש שלא קיבלנו בשלב הזה צו מניעה זמני, הדיון יתקיים ביום ראשון ואז תתקבל החלטה סופית".

לעצם ההתקוממות נגד שידור בהסרט הוא השיב: "לא הייתה כוונה ולא הצהרה ולא שום רמיזה שמתוכנן סרט תיעודי או תחקירי ככל שיהיה, ערוץ 13 ומגישי התכנית ינחו דעת קהל בשאלה מה באמת קרה באותה פרשה. מה שהם אמרו לאייל הוא שהם רוצים לפצות אותו על עוול קודם שעשתה לו הגברת וילנאי בעבר, שהוציאה דיבתו רעה, והפעם דווקא להעניק לו במה כדי להראות את מסע השיקום שלו".

משעל שאל מה הם קיבלו במקום זאת. קמר השיב: "במשך כל התקופה שבה נערכו הראיונות שהיו אמורים להיות ראיונות תומכים, הסתבר שהמושא העיקרי היה להציג את טענותיהן של אותן בנות שלדבריהן קיימו יחסי מין עם אייל גולן ואז בריאיון דבריו מודבקים ומשתבצים בתוך התוכנית כסוג של מענה של אייל לנטען". 

משעל אמר כי הוא מקבל את גישתו שרימו אותם וקמר מבקש להדגיש שהתקבל מהם דבר במרמה. 

בכל זאת משעל ביקש להבין האם זכות הציבור לדעת את האמת, אכן קיימת. הרי אם הבנות החליטו לחשוף את האמת עכשיו, האם בעיני קמר לא צריך לשדר את זה? קמר משיב: "אין לנו בעיה שישודרו ראיונות עם הבנות. לא היינו מגישים דבר בעניין הזה. אין לנו גם בעיה אם היו משודרים ראיונות בנפרד. העניין הוא השילוב בין השניים. העמדת פנים סמכותיות של גוף כלשהו, מכובד ככל שיהיה, כמי שאמור להציג את הטענות ולאמת בין הצדדים – זה הדבר שמטריד אותנו.

משעל הוסיף ושאל ממה החשש. הוא סיפר שקרא את החומר בעיון רב, בחומר המדובר היו שאלות מביכות כמו אם גולן קיים יחסי מין במלון באילת עם שתיים מהמתלוננות, וכשהגיע חבר שלו הוא ביקש מהן לפנק אותו. קמר עונה: "יכולים היו להציג כתבה שבה הבנות אומרות את הדברים הללו ואז לפנות אל מר גולן ולומר לו: הנה הראיונות, הנה הטענות במלואן - אנא הגב. אז הוא היה מגיב. אבל הוא לא ידע, הוא לא נחשף לטענות כשהוא נתן את הריאיון".

ומה עם מקרה כשגוף שידור רוצה לחשוף את האמת על איש מאוד מפורסם, אתה נגד? קמר הסביר: אני לא נגד. אדרבא, אנחנו תומכים בזה. העניין הוא לא איש ציבור". משעל תהה מה מרגיז, הוא הרי אישיות ציבורית מאוד גדולה, מפורסם מאוד.

ביום ראשון ידון ביהמ"ש בצו המניעה אם להוציא את הצו כנגד התוכנית או לא. קמר: "אמת במתכונת המתוכננת כפי שהקדימונים מבשרים. אנחנו חוזרים ומדגישים: אנחנו מכבדים את זכות הציבור לדעת ולהיחשף לטענות המתלוננות. אין לנו בעיה עם זה. זכותן להיחשף. חבל שהן עושות את זה, חבל ששיטו אותן לעשות את זה, זה לא בדיוק יעשה להן טוב, אבל זה עניין שלהן להחליט בו. אבל אם אתה רוצה לקבל ממני תגובה על טענות שנטענות, הצג בפניי את הטענות ואני אגיב. אל תוליך אותי שולל ואל תבטיח לי ראיונות מיטיבים בזמן שאתה מתכנן דברים אחרים. אנחנו מזמן לא בעידן של תקשורת שהיא חפה מאינטרסים. מדובר בגופים מסחריים שמחפשים כסף. השידורים עם אייל גולן יכניסו להם הרבה כסף".

משעל שאל לשלום ילדיו של גולן, הם, כאמור, נפגעו מהפרשה.
קמר הסכים והלין: "אלא מה, מישהו חושב שמפורסם הוא לא בשר ודם? אין לו ילדים? אין לו מקורבים?  כמה אפשר להתעמר ברגשות של בני אדם? הילדים אז, עם פרוץ הפרשה, היו ילדים קטנים שכולם הצליחו להסתיר מהם את הפרסומים המביכים. היום הם נערים, הם חשופים באופן עצמאי לכל הפרסומים לכל מה שקורה. זה קשה, זה פוגע. ואז אתה מקבל אבא עם רגשות אשמה על כך שהוא כביכול פגע בילדים שלו".

מרשת נמסר: "לא ניגרר להשמצות אישיות ובטח לא לניסיונות השתקה או לשקרים. מדובר בתחקיר מקצועי ובעל חשיבות ציבורית עליונה. התחקיר ישודר ביום שלישי הבא, הציבור מוזמן לראות ולשפוט".


                                                                                                  

עריכה: מעיין פופלבסקי

28/06/2019
הישארו מעודכנים