103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

דריכות לקראת שידור הסרט על אייל גולן

אורלי וילנאי ('רשת 13'): "ראינו מנגנון משומן היטב של הבאת צעירות, כשהפרס היה אייל. אבל בדרך הן נאלצו לשכב עם לא מעט אנשים"


אורלי וילנאי ('רשת 13') מספרת לאילה חסון על הסרט השנוי במחלוקת על אייל גולן. הסרט צפוי להיות משודר הערב ב-'רשת 13', לאחר שבית המשפט דחה את עתירתו לצו מניעת השידור. וילנאי: "חשוב שאנשים יראו את הסרט בגלל הגילויים החדשים שיש בו". וילנאי הצביעה על שאלות שעלו מהחקירה וטענה: "ראינו מנגנון משומן היטב של הבאת צעירות, כשהפרס היה אייל. אבל בדרך הן נאלצו לשכב עם לא מעט אנשים".

אז בעצם כשאנשי אייל גולן ביקשו לבטל את הקרנת הסרט וכל תגובותיו בנוגע לסרט עליו, זה הגביר את הלהבות סביב השידור. 

תראי, זה אף פעם לא נעים להיות בעין הסערה. אני כן חושבת שיש עניין גדול בסרט הזה, חשוב שאנשים יראו אותו בגלל הגילויים החדשים שיש בו.

תגידי לנו למה הוא כועס עליכם, מה הגילוי המשמעותי ביותר? 

"גיא ואני, כבר כמה שנים, חוזרים לפרשות עבר. פרשות שטלטלו את המדינה, מכל מיני סוגים. וחשבנו מזה תקופה ארוכה שצריך לחזור גם אל הפרשה הזאת מתוך מחשבה שזאת  באמת פרשה מדהימה שכל המדינה דיברה עליה. להזכיר לכולם, זאת פרשה שהתחילה בחשדות חמורים של יחסי מין עם קטינות ונגמרה בתיק סגור מבחינת אייל גולן של ארבע שקרניות שמסרו עדות שקר במשטרה וחזרו בהן. התיק הזה נסגר במהירות שיא במונחים של חקירות בישראל. תוך שלושה חודשים כבר סגרו את התיק אחרי חשדות כל כך חמורים, ואמרנו: חייבים לצלול ולהבין מה קרה שם".

כבר ראיתי תיקים דרמטיים שנסגרו תוך חודש. 

"כמעט ולא. בחשדות בקיום יחסי מין עם קטינות, בפרט שכבר הייתה הרשעה בתיק לאבא שלו, אני הלכתי ונברתי בכמה תיקים בתחום הזה, זאת מהירות שיא גם במשטרה. ככה אומרים. עכשיו תראי, חלפו שש שנים, העננה עדיין רובצת מעל, הציבור עדיין חושב שהייתה קנוניה נגדו ומישהו תפר לו תיק וחלק אומר מה היה שם".

מעולם לא ניתנה הבטחה לעשות סרט חיובי?

"התיק הזה מעולם לא פורסם כי הרי לא הוגש כתב אישום, התיק נסגר. ורצינו לרדת לעומקם של דברים. כשנפגשנו בהתחלה עם בני פרץ, אני נפגשתי איתו, אמרנו לו: 'את הסרט נעשה איתכם או בלעדיכם. בוא תספר לנו מה היה שם'. והוא סיפר את הסיפור על השקרניות, סיפורים מסמרי שיער על עדויות מטורפות ואיך תפרו לו את התיק. אמרנו לו שאם זה באמת נכון אז חייבים לספר את זה לציבור. מעולם לא ניתנה הבטחה לעשות סרט חיובי. אמרנו לו: אם זאת האמת - האמת הזאת תשודר. אם נעשה לו עוול, אולי אנחנו טעינו לפני שש שנים כשלא רצינו להופיע איתו על במה אחת. אבל אז פתחנו את התיק וגילינו שם דברים נורא עצובים וקשים וחמורים מכיוון אחר לגמרי. כלומר: זאת בכלל לא פרשה של קטינות ובכלל לא שאלה של מוסר, אלא סיפור אחר לגמרי. 

"הסיפור הוא מנגנון מסודר ומשומן היטב של הבאת צעירות, מעריצות. הפרקליטה המלווה של התיק, זאת שליוותה את התיק דרך הפרקליטות, דיברה איתנו וסיפרה שהן היו הטרף. ובדרך מאוד מאוד מסודרת שאותה אנחנו מגבים בעדויות, הם הביאו את אותן בחורות כשהפרס היה אייל, אבל בדרך הן נאלצו לשכב עם אנשים אחרים. גם כשהן הגיעו אליו, הוא קרא לזה "לפנק", הוא שלח אותן לשכב עם חברים שלו. שאלנו: 'הייתה לך יכולת להגיד לא?' והתשובה היא: 'לא'.
הן רצו להיות עם מושא הערצתן, זה בכלל לא משנה אם את בת 14, 16 או 18. זה דבר שמבחינה חוקית זאת עבירה, כך אומרת לנו הפרקליטה המלווה. זאת עבירה חמורה, היא קוראת לזה: 'הבאת אדם למעשה זנות'".

אם זה מה שאת אומרת, אז למה בפרקליטות לא נלחמו להגיש כתב אישום?

"פה נכנס החלק השני של הסיפור. הסיפור הזה התחיל בכלל מחקירה אחרת. ארבע או חמש בנות נעצרו, הייתה איזו אלימות, ואז הן סיפרו שהן מקיימות יחסי מין עם גברים תמורת כסף. זה היה במשטרת גלילות. ופתאום עלו השמות של אייל גולן ודני ביטון (אביו, מ.פ.). ואמרו, 'הופה, יש פה איזה סיפור' והעבירו את החומרים לימ"ר. וכאן בעצם התחילה חקירה סמויה, חודשיים של האזנות סתר לדני ביטון ואחת הבנות. תוך כדי שמתחילות להגיע הקלטות מטורפות, פתאום העניין דלף לחדשות 2 (דאז, מ.פ.). וכאן אמרה לנו גם הפרקליטה וגם קצין החקירות של המשטרה שנטרפו הקלפים. זאת אומרת שהושמדו ראיות, תואמו עדויות, בחורות שאמרו ששכבו עם אייל פתאום הגיעו עם עורכי דין מאוד יקרים ושינו את גרסתן. אמרה לנו הפרקליטה: הגעתי לבתים נקיים מסמים, סרטים נמחקו. הבנות סיפרו שהיו איתו, שהוא צילם אותן ושלח את זה לחבר שלו ופתאום הדבר הזה נמחק ונעלם. הפרקליטה אומרת שהם לא הספיקו לבסס את הראיות שהגיעו, לפני שהסיפור נחשף". 


הסרט ישודר הערב (ג') ב - 21:15, ערוץ 13. 


עריכה: מעיין פופלבסקי

02/07/2019
הישארו מעודכנים

אורלי וילנאי
אורלי וילנאי  |  צילום: משה שי/פלאש 90