103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"עומדים על הזכות של אנשים להביע דעתם"

השר צחי הנגבי לא נרתע מהדברים של חברו לשולחן הממשלה, הרב רפי פרץ: "עלינו להבין שיש ציבור שאינו יכול להתנתק מההלכה - וזאת חלק מההלכה"


גם השר צחי הנגבי (הליכוד) התנער מהדברים שאמר בסוף השבוע הרב רפי פרץ בזכות טיפולי ההמרה לקהילה הלהט"בית. "אלה דברים בלתי מתקבלים על הדעת ומקוממים", אמר לאילה חסון ב־103fm, אך בהמשך דווקא הסביר מדוע לא צריך לפטר אותו.

"לעיתים אנשים אומרים דברים שאחר כך הם מתחרטים עליהם", הסביר, "מה שהיה לפני אלפי שנים כבר לא רלוונטי להיום, לרבות הזכות לנטייה מינית ובתוך זה זכותו של כל אדם לאהוב כדרכו. אני יכול להבין את האמירות שקוראות לפטר את הרב פרץ, אבל מה שחשוב יותר הוא לא עריפת ראש אלא דווקא להוכיח שאנחנו לא רק מסתייגים - אלא פועלים במישור המעשי: מקצים תקציבים ומסייעים לאוכלוסייה הלהט"בית בענייני זכויות. אלה המבחנים האמיתיים שלנו".

יש אנשים בפוליטיקה הישראלית, לדעתה של חסון, שנדמה שהם "נחתו אליה באקראי", מבלי ניסיון או מיומנות. אילה חוותה דעתה על כך שהרב פרץ "אינו מתוחכם פוליטית" ולא ידע איך לצאת מהמוקש שטמנה לו המראיינת ב'חדשות 12', דנה ויס. "הוא לא הבין את החברה המודרנית היום. אז הוא נפל לזה - אבל הוא אמר את האמת שלו. והאמת הזאת היא מקוממת", הוסיפה.

הנגבי הסכים כי פרץ גלש לאותה מלכודת "מתוך תמימות", והעריך כי אין לשר החינוך כוונה של ממש למסד טיפולי המרה: "אני לא בטוח שהוא מתכוון ליזום מהלך פוליטי מהסוג הזה - אבל יש אנשים שזאת עמדתם". על פי הנגבי, "כיוון שאנחנו עומדים על הזכות של כל אדם להביע את עמדתו, חשוב שנבין שיש ציבור שאינו יכול להתנתק מההלכה. אז בהרבה מישורים הם כבר מנותקים מההלכה".

"מודאג מהפיצול בימין"

במהלך הריאיון התייחס השר הנגבי, שכיהן בעבר כשר לביטחון הפנים, למקרי ההתעללות הרבים של מטפלות בפעוטות, שנחשפו לאחרונה, והדגיש כי הפתרון לכך הוא מיקומן של מצלמות אבטחה  רבות ככל האפשר: "אין ספק שנושא המצלמות הפך את הזוועה ליותר נגישה לכל אזרח - ובעיקר להורים. בכל מעון ובכל מקום חייבות להיות מצלמות פעילות לאורך כל היממה. התופעה תלווה אותנו עד שתיעלם". בהקשר זה אילה הזכירה כי מצלמות אבטחה היו קיימות גם בכמה מהמקרים האחרונים, מה שלא מנע את ההתעללות בפעוטות. 

מעט יותר מחודשיים נותרו עד לבחירות החוזרות, ונראה כי הנגבי לא שקט מהפיצולים בתוך גוש הימין. "אני מודאג מהפיצול, כי כולנו חווינו תופעה של 250 אלף קולות של אנשים שהלכו לקלפי ולא היו אדישים ובכל זאת קולותיהם הלכו לפח ולא הגיעו למחנה שלנו. אני מקווה שהפעם זה לא יקרה, שאותם אנשים יצביעו למפלגות גדולות ולא לרסיסי מפלגות". 

על השאלה אם השלטון חומק מבין ידי הליכוד, השיב הנגבי: "להיפך. רוב העם מזדהה עם ראש הממשלה, וכעת צריך לתת לכך ביטוי מעשי ביום הבחירות".

 

עריכה: מעיין פופלבסקי

15/07/2019
הישארו מעודכנים

צחי הנגבי
צחי הנגבי  |  צילום: מרק ישראל סלם/פלאש90