ינון מגל ובן כספית

"המרוויח העיקרי מברק - בנימין נתניהו"

חיים רמון: לשמאל־מרכז יש מוסר כפול - אם נתניהו היה במוקד פרשת אפשטיין היו מתנפלים עליו • על ברק: "לראשו קילוגרמים של חמאת שחיתות"


חיים רמון, השר ובכיר מפלגת העבודה לשעבר, התייחס בתוכניתם של רון קופמן וינון מגל לפרסומים האחרונים על אודות אהוד ברק. האם ביכולתו לייצר השפעה של ממש על המפה הפוליטית? רמון דבק בדעתו כי המרוויח העיקרי מברק הוא דווקא בנימין נתניהו.

אמש (ג') פורסמה ב'דיילי מייל' תמונה של אהוד ברק בפנים מכוסות מחוץ לביתו של הפדופיל המורשע ג'פרי אפשטיין. לדברי רמון, העובדה שברק שב למערכת הפוליטית מבלי שבמחנה שלו פסלו אותו לנוכח מעורבתו לכאורה בשחיתות מסייעת לראש הממשלה. "ברק הגיע כשעל צווארו פרשיות שחיתות ולראשו קילוגרמים של חמאת שחיתות מבלי שאף אחד במרכז־שמאל פסל אותו, אלא להיפך", אמר הבוקר (ד') רמון.

לדבריו, זה מה שסייע לנתניהו יותר מכול. "השמאל והמרכז מפסידים כבר 3 מערכות בחירות על נושאי השחיתות של נתניהו - וכאשר מגיע מישהו אחר שיכול לתת פייט לנתניהו מבחינת שחיתות ועוד עולה עליו במעשיו - הם לא אומרים מילה. כלומר, נושא השחיתות תלוי אם אתה נגד נתניהו או בעד נתניהו".

בדרך זו, על פי השר לשעבר, השמאל מרחיק את סיכוייו להגיע לציבור המתון. "הרי מי מתלהב מהקמפיין של ברק? השמאל הקיצוני. ככה לא עוסקים בדברים האמיתיים. ככה יש התלכדות סביב נתניהו", הוסיף. 

בהמשך ניתח את התנהגותו של ראש הממשלה: "נתניהו הצליח למנוע את השיח המשמעותי שהתוכן שלו הוא נושא מהותי. מי מדבר היום על הנושא המדיני־ביטחוני? אף אחד. ככה מקבלים את ביבי שוב". הוא הלין על שתיקת השמאל: "תארו לכם שנתניהו היה מואשם בכל מה שברק מואשם סביב הפדופיל אפשטיין – הציוצים היו מציפים את הרשת. וזה לא קורה כאן. על זה אני בוכה, על הצביעות. בדרום נשרפים שדות, למה לא דנים בזה? זה נוגע לגורלם של מאות אלפי אנשים. אבל לא מתעסקים בזה, מתעסקים בשחיתות".

ולסיום, הוסיף: "אני מקווה שעד סוף השבוע הנוכחי מרצ והעבודה יתאחדו, זה קריטי. ואני מקווה שברק יישאר בחוץ וידשדש מתחת לאחוז החסימה ואולי אפילו לא יתמודד. אם הוא יתמודד הוא יעשה שירות לנתניהו".

 

עריכה: מעיין פופלבסקי

17/07/2019
הישארו מעודכנים

חיים רמון
חיים רמון  |  צילום מסך: מתוך ריאיון לערוץ 20