אילה חסון

"שר הפנים כשל, הביצועים שלו הם ביזיון"

ראש עיריית טבריה רון קובי על ההחלטה להתמודד לתפקיד שר הפנים, ועל הועדה שהוקמה להדיחו מראשות העיר • "מתמודד לתפקיד שר הפנים הבא במקום דרעי"


ראש עיריית טבריה רון קובי נשאר בכותרות, כאשר החליט להתמודד לתפקיד שר הפנים בממשלה, כל זאת בצל התנגדות תושבי טבריה החרדים להישארותו כראש עיר. קובי: "בסקרי עומק אני לוקח בין 6-10 מנדטים".


אתה מתמודד לראשות עיריית טבריה או לתפקיד לכנסת?
"אני מתמודד לתפקיד שר הפנים הבא של מדינת ישראל במקום אריה דרעי השר המושחת. אם לא אהיה שר פנים אמשיך להיות ראש עיריית טבריה, על אפו ועל חמתו של דרעי".

זה לא קצת לבלבל את האזרחים והתושבים? להיות שר פנים זה המון עבודה שחורה.
"גם היום אני עובד קשה כראש עיריית טבריה, 20 שעות ביממה אני על הרגליים. מה שאני עשיתי בשמונה חודשים - אחרים לא עשו גם בעשר שנים. שר הפנים של מדינת ישראל כשל כישלון חרוץ, התוצאות שלו והביצועים שלו הם פשוט ביזיון. אני מתכוון להיות קבלן הביצוע של הצפון, של הדרום".

מה דעתך על החלטת בית המשפט העליון?
"זאת החלטה צודקת. כשמגיע אדם שיש לו יריבות אישית מפלגתית ומוסדית מולי והוא אמור לערוך לי שימוע – זה לא שימוע בידיים נקיות, איחוד מפלגות הימין לא מתקבל בציבור, הכפייה הדתית של דרעי לא מתקבלת בציבור. הציבור לא מעוניין להצביע למפלגת השלטון של נתניהו ולקבל את איחוד מפלגות הימין הקיצוניים ואת הכפייה הדתית של דרעי".

אתה אומר שהכפייה הדתית היא הסיבה שלא אישרו אותך כראש עיר, אבל יש גם ראשי עיר דתיים שהזיזו אותם. הרי החוק קובע שראש עיר שלא מעביר תקציב – המפלגה מפוזרת וראש העיר מוזמן לשימוע.
"נכון, לגיטימי. אני לא מעל החוק, אני מוכן שיעשו לי שימוע, אבל שימוע הוגן בידיים נקיות, עם אנשים ענייניים. החוק גם אמר שעד ה-30.9 אפשר היה לדחות את הכול. למה הוא לא דחה? כי אצה לו הדרך והוא רצה את הראש שלי הפוליטי, יש יריבות אישית ביני לבין דרעי. אני רוצה להחליף אותו בקלפי והוא יודע את זה. בסקרי העומק אנחנו בין 6-10 מנדטים. הם מפחדים. בסקרי העומק אני לוקח מליברמן, מהליכוד ומכחול לבן. אני מתבסס על סקרים של עשרת אלפים איש".

 

עריכה: מעיין פופלבסקי

30/07/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רון קובי
רון קובי  |  צילום: פלאש90
Paris