אילה חסון

"רון קובי הולך אחרי חרדים בשבת קודש - ומצלם אותם"

סגן שר האוצר יצחק כהן מש"ס נגד רון קובי, שלטענתו מחרף את הציבור החרדי • על החלטת ביהמ"ש העליון: "הם לא התייחסו למה שהוא אומר"


בהמשך לשיחתם של אילה חסון עם ראש עיריית טבריה רון קובי, סגן שר האוצר יצחק כהן מש"ס הביע את דעתו על התנהגותו של רון קובי, שלטענתו מבזה את הציבור החרדי. בהמשך הביע כהן את דעתו על החלטתו של בית המשפט העליון לאפשר לקובי להישאר בתפקיד ראש העיר. "אני המון מהחלטת העליון", אמר. 

האזינו לשיחה של אילה חסון ורון קובי:

https://103fm.maariv.co.il/programs/media.aspx?ZrqvnVq=HJKJLJ&c41t4nzVQ=FEG

"אמש נפל דבר בישראל. כעת הציבור החרדי מבין שהוא חשוף לחלוטין – אפשר לרדוף ולרמוס, לגדף ולחרף אותו .קובי כבר המון זמן מגדף ומחרף את הציבור החרדי. הוא הולך אחרי יהודים חרדים שהולכים לבית הכנסת בשבת קודש, מחזיק מצלמה ומגדף אותם. אני לא יורד לרמה שלו".

על הסיבה שבגינה שר הפנים לא רוצה את קובי כראש עיר, השיב מרגי: "קובי לא מעניין אותנו בתור ראש עיר. מה שמעניין הוא שיש אדם שמחרף ומגדף בריש גלי, לא בחדרי חדרים אלא באופן ציבורי. הוא רודף את הציבור החרדי ומפיץ את הסרטונים האלה.זאת רדיפה  בצורה הכי מבישה והכי מבזה. לגבי העירייה – אלה תהליכים מפורשים בחוק, לאף אחד אין השפעה על זה. למה העליון קבע את מה שהוא קבע, אני לא יודע ושואל בחזרה. לי אין תשובה, אני המום".

השימוע של קובי נדחה לבחירות אחרי הכנסת, שופטי העליון כתבו שיש ניגוד עניינים בשל היחסים הקשים בין קובי לבין דרעי. מרגי הכחיש: "איזה יחסים קשים? שר הפנים בכלל לא מתייחס אליו. הוא מנסה לגרור את דרעי אבל דרעי לא נגרר ולא יורד לרמה שלו. איך אפשר להחליט כזאת החלטה כלפי אדם שהם יודעים מה הוא רוצה. הם לא אמרו לו מילה וחצי מילה על מה שהוא עושה לחרדים. אם הוא היה פרומיל ממה שהוא עושה לחרדים הוא היה עושה לערבים – היית רואה עמודי פרוטוקול ודריסת העליון".   


עריכה: מעיין פופלבסקי

30/07/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יצחק כהן
יצחק כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris