רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו וצביקה שרף

יורש למסי? עניין של זמן

האם אי פעם יקום גאון כלאו מסי? • התשובה, על פי דני דבורין, היא חד משמעית - כן • ויש לו גם הוכחות


ריבאלדו, כוכב העבר של ברצלונה ונבחרת ברזיל בכדורגל, אמר לפני כמה ימים בריאיון שפורסם בגאזטה של איטליה ש"לא יקום עוד מסי חדש". האומנם ניתן היום לקבוע זאת נחרצות?

מסי הוא אכן הכדורגלן הכי מבריק של תקופתנו. כבר נאמר לא פעם שמקומו ברשימת הגדולים של כל הזמנים מובטח וברור. הוא הפנומן של המשחק, גאון אמיתי, היודע להדהים אותנו במבצעים שלכאורה נחשבים בלתי־אפשריים. משום שריבאלדו היה בעצמו מגדולי שחקני הכדורגל, אני מוצא לנכון לשאול האם הוא צודק בקביעתו שלא יהיה עוד שחקן ברמתו של מסי.

ברור שאף אחד אינו יכול לדעת מה יתרחש בעתיד, אולם המציאות הוכיחה שתמיד נולדו וקמו גאוני משחק, ששבו את ליבם של אוהדי הכדורגל בכל מקום בעולם. כאשר זרח כוכבו של פלה במשחקי גביע העולם ב־1958, נדמה היה שאיש לא יוכל להבריק כמותו ולהגיע לרמתו.

ובכל זאת, אחריו הגיח יוהן קרויף ההולנדי המהולל, שקלילות ביצועיו, חוכמתו והשפעתו על המשחקים שבהם השתתף, הדהימו וריגשו כל אוהד כדורגל. אחרי קרויף הגיע תורו של הארגנטינאי דייגו ארמנדו מראדונה. גם הוא שייך לגאוני הכדור, ומי שראה אותו משחק הבין שמדובר באחד בדורו, היכול בנקל להשתוות לקודמיו הגדולים. עליו אמרו, "אין כמו מראדונה" - אבל עובדה היא שבעקבותיו הגיע גם בן ארצו, לאו מסי.

מתברר שההיסטוריה דווקא הוכיחה שאין ואקום, ולפיכך ייתכן מאוד שבעתיד כן נראה שחקן חדש שיביא למגרש את קסם הגאונים. בינתיים, כמובן, מסי עוד לא אמר את המילה האחרונה, וכמעט תמיד הוא מעניק לנו את ההצגה הכי טובה בעיר.

גאון הדור. מסי // צילום: Alex Caparros/Getty Images
גאון הדור. מסי // צילום: Alex Caparros/Getty Images

13/08/2019
הישארו מעודכנים

דני דבורין
דני דבורין  |  צילום: 103fm