ינון מגל ובן כספית

"משפחת נתניהו עושה כסף משנאה, אני בטראומה מהם"

המגישה האורחת ג'ודי שלום ניר מוזס בעקבות הקלטות רה"מ: "צרח על איוב קרא מתוך פחד כי ידע מה יעשו לו בבית" • הודתה: שוקלת לרוץ לפוליטיקה


לאולפן 103fm נכנסה הבוקר (ג') כמעט לראשונה ג'ודי שלום ניר מוזס. היא אמנם מגיעה אלינו פעמיים בשנה כדי להגיש משדר התרמה לפני החגים לצידו של ניסים משעל, אולם הפעם הצטרפה לראשונה להגשת תוכנית הבוקר היומית לצידו של ינון מגל.

בבוקר שאחרי חשיפת הקלטות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שגער על שר התקשורת לשעבר איוב קרא וניסה להוביל מהלך לסגירת מועצת הכבלים והלווין, אמרה ג'ודי כי נתניהו פעל כך כשנגד עיניו עמד בעיקר החשש מתגובת רעייתו על כותרת הקושרת מהלך פוליטי לשנואת הבית בבלפור, שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד.

"הוא לא צרח על איוב, הוא צרח מפחד כי ידע מה יעשו לו בבית", אמרה ג'ודי, שפנתה לינון והוסיפה: "אתה יכול לחייך, אבל מהרבה אנשים אתה שומע שהוא סוג של... אתה יודע. הוא לא חי בבית כמו שהוא רוצה. מהבחינה הזו אני מאוד מרחמת על ביבי".

לדבריה, שרה נתניהו היא מכתיבת הטון בבית בנושאים הקשורים לניהול הממשלה והמדינה. כך, לדוגמה, אם זה היה תלוי בביבי, איילת שקד הייתה חלק מאוד גדול מהליכוד. "שרה לא נבחרת, אבל תכל'ס היא קובעת הכול", אמרה.

ינון: "את חושבת?"

ג'ודי: "אני יודעת".

ינון: "את בטראומה ממשפחת נתניהו?"

ג'ודי: "אני כן. הדבר שאני הכי כועסת עליו זה שנאת האחים. זה שהם משסים אותנו אחד בשני. זה שהם עושים כסף על השנאה".

צילום ארכיון: ינתן זינדל/פלאש90
"תכל'ס, שרה קובעת הכול" // צילום ארכיון: יונתן זינדל/פלאש90
 

"סטיב היה בועט בי מתחת לשולחן"

בפתח התוכנית דיברה ג'ודי גם על התגובה של בעלה, השר לשעבר סילבן שלום, כאשר אמרה דברים שהם לא פוליטיקלי־קורקט. "אם אני הייתי מתנהלת ככה עם סטיב, אז הייתי חוטפת בעיטות חזקות מאוד מתחת לשולחן", אמרה, "כשמתחתי ביקורת בשידור על אריק שרון וקראתי לו זקן, הוא לא דיבר איתי שבועיים".

לשאלת ינון מגל על הקשר של ג'ודי נכון להיום עם סילבן, אמרה: "לא התגרשנו, אבל אנחנו לא ביחד. אנחנו ביחסים ממש ממש טובים. שלומו ממש מצוין, הוא עושה כסף, עושה עסקים, רגוע. נחמד לו בחיים".

על שאלת החזרה שלו לפוליטיקה, אמרה ג'ודי כי האפשרות הזו לא ירדה מהפרק. "יכול להיות שהוא יחזור לפוליטיקה. לאחרונה אמו נפטרה, וכל הליכוד עלה לנחם אותו. בני משפחת נתניהו ישבו אצלו שעתיים וחצי. אני חושבת שמפגן כוח כזה כלפי מי שכל כך הרבה זמן לא בפוליטיקה הוא משהו שלא ציפינו לו. אני לא יודעת מה יחליט - אבל בליכוד ממש רוצים אותו בחזרה".

וג'ודי עצמה? "אין יום שלא שואלים אותי 'למה את לא הולכת לפוליטיקה'", הודתה, ושאלה את ינון האם באמת כדאי להיות חבר כנסת, והאם גם נהנים מכך.

ינון שיתף כי "פרחתי וכיכבתי, אבל זו הייתה רכבת הרים. נהייתי כוכב מאוד גדול לאורך תשעה חודשים. מתייחסים אחרת למילים שאתה אומר כשאתה נבחר ציבור".

ג'ודי: "נשמע לי, לפי הלהט שלך, שאתה גם בדרך חזרה לפוליטיקה".

ינון: "יכול להיות. היו גם דיבורים בבחירות האחרונות. עם זאת חשוב לדעת שהרצון להפיל אותך נהיה מטורף, כאילו דמך הותר. אתה עם מטרה על הגב. הכי לגיטימי להכפיש אותך, ללכלך עליך ולהמציא עליך דברים, או להעלות מהעבר הרחוק דברים לא רלוונטים. זה לא יימשך לעד, אי אפשר. את יודעת כמוני שיש הרבה אנשים שמתוסכלים כי עשו עליהם לינצ'ים ברשת".

והיו גם מחמאות: "אם לעשות אודישן בשידור - אז עם גבר יפה תואר כמוך", אמרה ג'ודי לינון, עם הסתייגות קלה: "אתה רק צריך לעשות קצת שרירים".

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

03/09/2019
הישארו מעודכנים

ינון מגל וג'ודי שלום ניר מוזס
ינון מגל וג'ודי שלום ניר מוזס  |  צילומים: רחלי פרידמן, 103fm