אילה חסון

אחותה של הנרצחת מיכל סלה: "זה היה יכול להימנע"

במהלך סוף השבוע נמצאה גופתה של העובדת הסוציאלית שעל פי החשד נרצחה בידי בעלה • בני המשפחה המומים: "אם זה קרה לנו, זה יכול לקרות לכולם"


מיכל סלה (32) היא האישה שעל פי החשד נרצחה בידי בעלה בסוף השבוע. אחותה של מיכל שיתפה את אילה חסון בכאב המשפחה, בתינוקת שנותרה ללא אם ובשמחת החיים שהייתה למיכל.

מה שלומכם? מה שלום התינוקת?
"התינוקת בסדר גמור אך מסתכלת לצדדים כל הזמן. שלחו לנו המון חלב אם, אנחנו לא צריכים יותר. יש לנו עשרה נכדים והיא הבת הבכורה של הזוג, בת 8 חודשים".

מה אתם למדים? מה יכול להיות שהיה שם?
"המשטרה חוקרת. אנחנו לא יודעים מה היה".

הנישואים היו נורמטיביים?
"אני לא רוצה לדבר על הדברים האלה. לא מתאים".

אם כך, ספרי לנו קצת על אחותך.
"הייתה אדם טוב לב ושמח. היא טרפה את החיים ואהבה לרקוד. היא כל הזמן רק חיפשה לעזור. משאלת החיים שלה זה להפיץ שמחה בעולם. אם מישהו היה קצת עצוב היא הייתה ניגשת אליו לעודד אותו. הייתה לה רגישות נדירה וחיובית. זה פשוט לא יאומן שזה דפק על הדלת שלנו. אנחנו משפחה ברוכת מזל, שפע ובריאות ברוך השם. אם זה קרה לנו זה יכול לקרות לכל משפחה. זה קרה לה בסלון הבית שלה בצורה כל כך אכזרית. זה יכול היה להימנע אם התוכנית הלאומית נגד האלימות כלפי נשים זו תוכנית בין משרדית שתוקצבה שהמדינה משנת 2016 לא העבירה לה את הכסף והיא לא יצאה לפועל. למה הם מחכים?"

היה משהו שהתריע? הוא (הבעל) נהג כלפיה באלימות קודם לכן?
"הוכינו כמו ברעם של יום בהיר. אני אשת חינוך מהתחום ומכירה את הכל. זה היה פשוט כרעם ביום בהיר".

אנחנו משתתפים בצערכם מעומק הלב. את קרויה על שם סבתך שהייתה גיבורה במחנות.
"היא הייתה באושוויץ', שמרה את כל הנרות בגופה והביאה אותם לישראל תוך כדי סיכון חייה. היא גם תמכה ועודדה הרבה שורדים וקראה להם לספר. כך הרוח נצחה את תלאות הנפש".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

 

06/10/2019
הישארו מעודכנים

אילה חסון
אילה חסון