אילה חסון

בדד, בלי שום תגמול

אמנון, אחיו של מלך הזמר המזרחי זוהר ארגוב: "לעשות כבוד לאדם זה יפה ונחמד. אבל צריך להבין שיש שם זכויות וקניין רוחני"


אמנון ארגוב, אחיו של זוהר ארגוב ז"ל, דיבר על מצבו של גילי, בנו זוהר, ועל כל ששוכחים את המשפחה כשמדובר בתגמולים על יצירותיו של האיש שהיה ונשאר המלך של המוזיקה הים תיכונית בישראל.

עושים המון הצגות וגוזרים קופונים על ההצלחה שלו אך אני מבינה ששוכחים להעביר למשפחה את נתח שמגיע לה?
"יש איזשהו קונצנזוס לגבי זוהר ארגוב. הוא היה מתנה לכולנו אך יש כאן מגמה. מצד אחד עושים לו הרבה כבוד וזה יפה ונחמד אך יש להבין שיש לזמר זכויות קניין על היצירות שלו. לזוהר ארגוב יש יורש בשם גילי ארגוב וכשאני רואה אותו זה צורם לי בנשמה. אני עצמי מרצה כיום נגד שימוש בסמים. גילי כל השנים היה זרוק בתחנה מרכזית, מצבו היה ירוד וגמור מבחינת הסמים. זה מה שאפשר לאנשים את היכולת להתעסק עם זוהר ארגוב כי אין מי שיטפל וידאג. הפקירו והזניחו את הדברים".

ומה מצבו כיום?
"גילי ארגוב אחרי תהליך גמילה שאני עשיתי לו באופן אישי. לקחתי אותו בכפייה בלי לשאול אף אחד. היום הוא נקי. יש לנו המון ויכוחים בנוגע לטיפול בו אך באיזשהו שלב נפל לו האסימון שהוא לא ראה כסף מההצלחה של אבא שלו ב-15 שנים האחרונות. אשתו שאלה איפה מתי פעם האחרונה הביאו לו צ'ק הביתה בנושא. אז אני יוצא היום להילחם בשבילו אחרי שקיבלתי את ייפוי הכוח לטפל בנושא. הוא אבא לשלושה תינוקות כיום ריבונו של עולם".

עריכה: איתמר זיגלמן

28/10/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זוהר ארגוב
זוהר ארגוב  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris