פק"ל לב רם
עם טל לב רם

חיסול, הבוקר שאחרי

ד"ר לירז מרגלית, חוקרת התנהגות בעידן הדיגיטלי, שוחחה עם טל לב רם על השפעות המצב הביטחוני המתוח על התודעה • בלעדי לדיגיטל של 103fm


המצב הביטחוני המתוח במדינתנו משפיע מאוד על התודעה של האזרחים וגם של החיילים הנלחמים בשדה הקרב. ד"ר לירז מרגלית, חוקרת התנהגות בעידן הדיגיטלי מהמרכז הבינתחומי בהרצליה הסבירה לטל לב רם איך כל המצב הזה משפיע עלינו, והתייחסה לחיסולו של בכיר הג'יהאד האסלאמי בהא אבו אל-עטא ושיתוק מרכז הארץ בעקבותיו. 

"עצם זה שעשינו איזשהו חיסול ובשדה הקרב יש לנו פחות הרוגים, זה לא מספיק", אמרה ד"ר לירז מרגלית לגבי חיסול בכיר הג'יהאד האסלאמי, והוסיפה: "השאלה היא איך אתה עוטף את זה. יש פער מאוד גדול בין מה שעשית לאופן שבו אתה עוטף את זה, ואם לא ידעת לעשות את זה - מה שייחרט בזיכרון הקולקטיבי, זה הפסד".

בהמשך פירטה לגבי ההשפעה על התודעה שהייתה בבוקר שאחרי החיסול: "יש לנו מודל מנטלי לאיך אוכלים במסעדה, איך מתנהגים בדייט ראשון ואיך מתנהגים בבוקר של אחרי חיסול. מבחינתנו, החיסול היה עדות ליכולות המודיעיניות והמבצעיות של צה"ל", אמרה, אבל עם זאת, "כל זה נעדר מהשיח בבוקר שאחרי. מה שכן היה זה שיתוק של הבועה התל אביבית, לא להגיע למקומות עבודה לא חיוניים, דבר שלא נראה כבר 30 שנה". 

טל לב רם וד     טל לב רם וד"ר לירז מרגלית // צילום: 103fm

21/11/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm
Paris