103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

בן: הייתי הולך על הצעת הליכוד

בפתח התוכנית דנו ינון מגל ובן כספית על הפלונטר הפוליטי • בן: "בכחול לבן לא מאמינים לנתניהו"


ינון מגל ובן כספית פתחו את התוכנית על המשא ומתן הקואליציוני בין כחול לבן לליכוד, ולמה ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין להישאר בתפקיד כמה חודשים.

בן: "שעתיים בפקק. קטסטרופה גיהינום. אם היית נופל לי בידיים באותו רגע הייתי רוצח אותך. הייתה תאונה בכביש 4, בן אדם שיצא בשמונה בבוקר מגיע ליעדו בעשר".

ינון: "כל נושא התאונות דרכים כאן זה הזייה. אתה אמנם נתקעת בפקק אבל פה קורים קטסטרופות ואסונות ברמות פסיכיות".

בן: "כביש שש נסגר כולו בגלל איזו דליפה מאיזה משאית".

ינון: "אני כבר מזמן אומר שאנחנו לא ראויים לנהוג וחייבים לעבור לרכבים האוטונומיים. כולם מסמסים, לא בפוקוס וכותבים מאמרים דרך הטלפון".

בן: "האוטונומיות זה רעיון נפלא אך הוא קצת נתקע. לפני חמש שנים אמרו שכבר היום ננהג על רכבים כאלה. יש המון מחלוקות מוסריות בסוגיה. אם חתול קופץ לכביש צריך לבלום? המחשב לא יודע בהכרח לזהות מה עומד באמצע בכביש".

ינון: "קרה אתמול משהו מאוד דרמטי שאתה צריך לתת אליו התייחסות. 1-0 בבלומפילד, בית"ר ירושלים מנצחת את הפועל תל אביב. ישראל השנייה מתרוממת ומכניסה גול אדיר. איזה אושר ואיזה שמחה".

בן: "לא ראיתי את המשחק. בית"ר קבוצה טובה והפועל קבוצה רעה. אני במהלך המשחק הייתי יחד עם אריה אלדד במרכז נא לגעת ביפו, בחנוכת ספרו של איציק חנונה, עיוור מילה וחירש מגיל 13. באו עשרות אנשים מכל קצווי הארץ לעשות כבוד לאיש שחי בתוך חור שחור".

ינון: "אבל תפרגן לבית"ר ירושלים".

בן: "הבנתי שהביאו ים של קהל לבלומפילד".

ינון: "כולם שרו לעולם לא תצעדי לבד. זה תענוג אמיתי. זו האחדות האמיתית. תכף נדבר עם סגנית עורך 'מקור ראשון' שקוראת לנתניהו להתפטר".

בן: "כשאתה מעלה מישהו כזו לתוכנית שלך אתה לא מקבל סמסים?"

ינון: "אבישי בן חיים כבר התפוצץ וכתב לי מה להגיד לה. נדבר גם עם חתן פרס נובל, פרופסור ישראל אומן שחושב שיש כאן הפיכה שלטונית. אגב שמעתי שכחול לבן מתחילים לגמגם בנוגע לסיפוח הבקעה. אין, הוא גאון".

בן: "אני אכן חושב שהוא גאון אך אנחנו כבר בשלב החמלה. ספין הבקעה הוא כל כך מגוחך. 13 שהוא ראש ממשלה, 11 שנה ברציפות, הוא מכנס מסיבת עיתונאים רבע שעה לפני הבחירות ומודיע שבכוונתו לספח את הבקעה. הרי מה הבעיה לקבוע בקווי היסוד שהחוק הראשון שהממשלה תעביר היא סיפוח הבקעה, גם תחת גנץ? הבן אדם אחרי 13 וחצי שנה, יותר מבן גוריון מנסה להשאיר אחריו במורשת. הוא חושב לעצמו מה הוא עשה כאן כל הזמן הזה?".

ינון: "אז שיישאר כאן כמה חודשים ויספח את הבקעה. מה הבעיה הגדולה? שיסמן וי".

בן: "1- מוסרית. הם הבטיחו לבוחריהם שלא ישבו תחת נתניהו ויודעים שאם ישבו הם ישלמו מחיר".

ינון: "גם נתניהו הבטיח שלא יישב בממשלת אחדות".

בן: "הוא פשוט רגיל להפר הבטחות. 2- הם גם לא מאמינים לו באמת. כל מה שאמנון אברמוביץ' פרסם אתמול אני הבטחתי לא לפרסם. הם לא מאמינים לנתניהו והוא הרוויח את אי האמונה הזאת ביושר. אני כבר לא יודע איזו מזימה הוא יכול לשלוף".

ינון: "זה לא רציני בעיני".

בן: "במבחן הרצינות שלך כשלנו. נסתדר עם זה. לא רציני לא להאמין לנתניהו? מישהו מאמין לנתניהו?"

ינון: "לא רציני על זה להפיל ממשלת אחדות. יש כל מיני פתרונות שאפשר לעשות כדי לוודא שהוא מפנה את תפקידו. זה סתם תירוץ. היו מוכנים ללכת עם תומכי הטרור במשותפת ולא עם נתניהו. אין היגיון".

בן: "אתה חוזר על ספינים שקריים. לא היו מוכנים ללכת עם שום רשימה מאוחדת. הם לא היו מוכנים ללכת עם המשותפת, הם היו מוכנים לתמיכה מבחוץ. מה לעשות שלא מאמינים לאיש הזה. גם ליברמן הבהיר שהוא יחתום רק למי שרוצה אחדות".

ינון: "אז בואו נלך כבר לבחירות".

בן: "אנחנו בדרך לשם. אתה יודע למה לא מאמנים לביבי? כי הם הסתכלו מי האנשים הכי קרובים לנתניהו וכולם אמרו שהוא לא ירד לנבצרות. הוא הרוויח את האי אמונה הזאת ביושר. אגב אם אני הייתי בקוקפיט של כחול לבן – הייתי מסכים לו לכהן חמישה חודשים".

ינון: "אתה בעד סיפוח הבקעה וחמשת החודשים האלה".

בן: "כולל ביצור מקסימלי של הנושא עם חוקים".

ינון: "אז אתה ואני יכולים להרכיב ממשלה".

בן: "איזה שר אתה רוצה להיות?"

ינון: "שר הביטחון".

בן: "עד כאן".

ינון: "ראית איך הוא בונה בחברון? איך אני מבסוט שהוא קיבל את ההחלטה הזאת".

בן: "אז אולי תעבור לשם? תעזוב את בתי הקפה והבירה של תל אביב".

ינון: "לא אני קובע, אשתי קובעת. אשתי דתייה אבל אוהבת את תל אביב. אני הייתי מעדיף לגור בירושלים. אני לא קובע. אני מצדיע לאנשי חברון בעיני הם גיבורים. אני מסיר בפניהם את הכובע על מסירות הנפש שהם גרים בחברון".

 

 

עריכה: איתמר זיגלמן

02/12/2019
הישארו מעודכנים

בן כספית
בן כספית  |  צילום: 103fm