סיון כהן

"ליברמן הכריז על עצמו כ'מיסטר צומי'"

רביב דרוקר ('חדשות 13') ביקר בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו: לא תרם כלום לתהליך • וגם: סיפר על תחקיר 'המקור' המטלטל שישודר הערב (ה')


יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הצהיר הבוקר (ה') שהוא לא מוכן לשבת בממשלה צרה, ובכך הביא את בשורות סבב הבחירות השלישי לכדי מימוש. סיון כהן שוחחה עם העיתונאי רביב דרוקר, שהתייחס לתהפוכות הפוליטיות חסרות התקדים, והגיב להתנהלותו של ליברמן בתוך הפלונטר הפוליטי:"הוא מקבל החלטות לא על פי השיקולים שאנחנו מכירים".

"הערכתי כל הזמן שליברמן לא יבחר ללכת לכיוון של ממשלה צרה, ובסופו של דבר הוא לא בחר בכלום רק הכריז על עצמו כ'מיסטר צומי', ליברמן הוא האדם שקיבל הכי הרבה תשומת לב ב־70 ימים האחרונים מבלי לעשות דבר. הוא לא תרם כלום לתהליך הפוליטי, הוא רק הזיק בכל מיני אולטימטומים והכרזות בעוד שמשקלו הפוליטי האמיתי היה אפס. הדרך היחידה שלו להשפיע הייתה ללכת עם אחד מהצדדים, אבל הוא לא עשה את זה", אמר דרוקר וטען שגנץ וביבי היו יכולים לדבר אחד עם השני גם ללא מתווכים. "מלכתחילה חשבתי שמרחב התמרון שלו הוא הרבה יותר קטן ממה שהוא משחק אותה, כל היותו לשון מאוזניים נובע מזה שהציבור אומר שהוא לא מאמין לו, ובשביל ממשלת אחדות לא צריכים איתו".

לדבריו של דרוקר אנחנו עומדים לפני מערכת בחירות נוספת, "אבל בעיניי מדובר במשבר שאפשר לפטור די בקלות". כשנשאל האם נתניהו צודק ומי שמטרפד את ממשלת האחדות הוא גנץ השיב דרוקר ואמר: "אני לא חושב שצריך להסתכל על זה ככה. בבסיס אני חושב כמו גנץ שנתניהו עם כתב אישום על שוחד צריך ללכת הביתה, אני לא חושב שצריך להטיל איזושהי אשמה על גנץ. ההצעה של הליכוד של 5 חודשים בלבד עם חוק נבצרות היא הצעה סבירה".

בהמשך התייחס לתחקיר חשוב של התוכנית 'המקור', ואמר: "זה לא הגיוני שיש כל כך הרבה עדויות של ילדים שעברו מעשים נוראיים בשכונה בירושלים, והמשטרה סוגרת את התיק ולא מעמידה לדין אף אחד. זה בלתי נתפס. אחר כך מסבירים לך שכמה שנים קודם זה קרה בשכונה אחרת בירושלים, היו עדויות מאוד דומות, וכנראה שמדובר באותם אנשים שביצעו את המעשים האיומים האלה בילדים. לפי התחקירים שלנו החקירה הייתה עלובה למידי, ורשלנית. אנחנו מאוד סומכים על המשטרה, ונשמח אם היא תפתח את התיק הזה מחדש".

05/12/2019
הישארו מעודכנים