103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"חלק גדול מהציבור שהצביע לליברמן כנראה יעזוב אותו"

יו"ר סיעת הליכוד מיקי זוהר על חילופי המהלומות בין תומכי נתניהו וסער: בתנועת הליכוד מותר לצעוק קריאות גנאי • העריך: יהיו פריימריז


מפלגת הליכוד הודיעה כי לא תקיים פרימריז לרשימה, זאת חרף הודעתו המתוקשרת של חבר הכנסת גדעון סער כי יסכים להתמודד לרשות המפלגה. יו"ר סיעת הליכוד חבר הכנסת מיקי זוהר שוחח עם ינון וחיים ב-103fm והגיב להתרחשויות האחרונות. 

"הייתי אתמול והיה כנס נפלא. ישיבת מרכז מעולה שהוכיחה פעם נוספת שהתנועה הכי דמוקרטית במדינת ישראל היא תנועת הליכוד".

ובכל זאת בא אדם מתוך הליכוד ומבקש להתמודד לראשות המפלגה. בתגובה חברי המפלגה הדמוקרטית שלו מאשימה שהוא תוקע סכינים בגב המנהיג של המפלגה. זה לא כזה דמוקרטי.
"תנועת הליכוד זו תנועה בה מותר לצעוק קריאות גנאי וגם להביע מחאה אם מרגישים שיש צורך בזה כפי שזה בסדר גם לתמוך בצד השני. מבחינתי הדבר הזה הוא סביר. ברור שהיינו מעדיפים שהשיח יהיה פחות כועס ומפלג אבל מה לעשות שכשיש יצריות במערכת הפוליטית קורים דברים לא טובים".

אתה מעריך שיהיו פריימריז?
"כן, לראשות התנועה שיוכרזו כשנצא למערכת בחירות נוספת, הבדיקות שלי מראות שמי שינצח בפער גדול יהיה בנימין נתניהו. אנחנו עוד לא יודעים תאריכים אך מניח שזה יקרה לפני חנוכה או מיד לאחרי החג".

להערכתך המהלך הזה יחזק או יחליש את גדעון סער בעידן שאחרי נתניהו?
"לדעתי זה יחליש אותו. אני חושב שהמצב של סער היה הרבה טוב יותר לפני ההתבטאויות האחרונות שלו שלדעתי היו מיותרות. זה היופי בתנועה שלנו, אם מישהו רוצה להגיש מועמדות זו זכותו".

למה זה יחליש אותו?
"אני חושב שהוא אימץ נרטיב לא נכון נגד נתניהו. הוא קרא לו להתפטר ושהוא לא מצליח להרכיב ממשלה".

הוא באמת פעמיים לא הצליח להרכיב ממשלה כבר פעמיים.
"אפשר היה לומר את הדברים בצורה אחרת ולבקש להתמודד. מרגע שזה עבר לניסיון לפגוע בשם הטוב של ראש התנועה – שם הוא הפסיד נקודות".

הליכודניקים לא יסלחו לו על זה?
"אני לא יודע לומר זאת. אני חושב שבסוף זה לא שירת אותו".

למה ליברמן לא נכנס איתכם לממשלת ימין צרה?
"זה נובע מכמה סיבות אך בעיקר בעקבות המרחק הרב בינו לבין הרשימות החרדיות. יש ביניהם פערים מאוד גדולים שהם לא מצליחים לגשר עליהם. הם נתלה על עץ מאוד גבוה כשהבטיח שלא יצטרף לממשלה שהיא לא ממשלת אחדות. בהתאם לסקרים שאני רואה היא לא בהכרח נכונה מבחינתו. חלק מהציבור שהצביע לו כנראה יעזוב אותו. עדיין אי אפשר לומר נואש, היום תתקיים ישיבה גדולה עם ראשי הרשויות בניסיון לפתור את הסכסוך".

אתה לא חושב שהכל זה שנאה אישית לנתניהו?
"לא. יכול להיות שליברמן לא מסתדר עם נתניהו אך בפוליטיקה אנחנו לא מחפשים חברויות. זה דווקא קיים בצד של כחול לבן".

מה עמדתך בנוגע לתאריך הבחירות? כבר מדברים על ה-24 במרץ.
"זה לא תלוי בנו. המועד הרשמי צריך להיות ב-10 למרץ אך זה נופל על חג פורים".

זה דווקא מקסים, הכל נופל על הפור.
"בעיני החרדים זה פחות מקסים".

מה רע ב-25 לפברואר?
"זה רע לנו. אם נערוך פריימריז לראשות התנועה, ראש הממשלה יהיה עסוק בלהיבחר לראשות התנועה ואז לראשות הממשלה. כנראה שזה יהיה בתחילת מרץ, במקום ב-3 במרץ ל-2 למרץ".

 

עריכה: איתמר זיגלמן 

09/12/2019
הישארו מעודכנים

מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90