איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"החברה שלנו אלימה"

בפתח התוכנית התייחסה ענת דוידוב לאלימות הגואה במדינה: "רק תזכרו שיש עוד מערכת בחירות אלימה ומסיתה" • טור אישי


"תסתכלו על חברי הכנסת, על השיח האלים במליאה, הגזענות, ההסתה והשנאה כלפי סמלי השלטון, אם הם הדוגמה שלנו, מה יגידו כל האזובים?" אמרה ענת דוידוב בפתיחת התוכנית, והוסיפה, "אנחנו רואים את זה בכל מקום, והכביש כבר מזמן הפך לזירת קללות וקרבות". 

"עובדת סוציאלית הותקפה השבוע בביה"ח תל השומר. בקבוקי תבערה נזרקו אל עבר ביתו של מורה בתיכון ברנקו וייס בישוב בית חשמונאי. הלימודים הושבתו שם היום.

הבוקר נערכו אסיפות הסברה בבית הספר אמית באשדוד, בעיקבות ריבוי מעשי אלימות כלפי מורים. דוגמאות מהזמן האחרון- מורה ביקשה מתלמיד להניח את הנייד שלו בצד בזמן השיעור. התלמיד הזעיק את האמא שהגיעה מיד לכיתה, ולעיני התלמידים קיללה את המורה, והשפילה אותה. וגם זה - מורה הענישה תלמיד על איחור, והורתה לו להשאיר את הנייד אצל המנהלת עד ארבע. גם במקרה הזה האמא הגיעה לביה"ס, קיללה את המורה וחטפה לה את הטלפון. ואחד אחרון- אתמול תלמיד קילל את המורה שלו, ניסה לברוח והושעה. הפעם זה היה האבא הזריז שבא לקלל.

ומה נאמר על האלימות בבתי החולים כלפי צוותים רפואיים, המקרה של האחות טובה קררו שנשרפה למוות על ידי מטופל בסניף קופת חולים בחולון? ומכות למאבטחים, והרופאה שהפכו עליה שולחן, אין לזה סוף. אנחנו רואים את זה בכל מקום. והכביש כבר מזמן הפך לזירת קללות וקרבות.

החברה שלנו אלימה. רק תזכרו שיש עוד מערכת בחירות. אלימה ומסיתה. ומי יודע אם לא יהיה מועד ד'. תסתכלו על חברי הכנסת, על השיח האלים במליאה, הגזענות, ההסתה והשנאה כלפי סמלי שילטון. אם הם הדוגמא שלנו, מה יגידו כל האזובים?"

28/01/2020
הישארו מעודכנים

טור אישי עם ענת דוידוב
טור אישי עם ענת דוידוב  |  צילומים: Ingram Image, 103fm