איריס קול

"אנחנו צועקים את צעקתו, זכותו של כל אחד להקים משפחה"

אחיו של אמיר פרישר גוטמן ז"ל, אייל פרי, התייחס לערב לזכרו: "לקח לנו שנתיים וחצי לתעל את הכאב שלנו לעשייה לטובת הכלל בדרך שאמיר היה רוצה"


אייל פרי, אחיו של אמיר פרישר גוטמן ז"ל, סיפר על האירוע המרגש לזכרו בשיתוף פעולה עם חברת 'סייבקס': "החברה הציעה למעצבים לעצב עגלות תינוק. הכסף ממכירת העגלות ייכנס לעמותה. ננציח את פועלו של אמירו, נפעל למען שיוויון זכויות ללהטב"ים ונקדם את 'חוק המחלימים', שמגבש את הזכויות של המחלימים ממחלת הסרטן". 

"לקח לנו שנתיים וחצי לתעל את הכאב שלנו לעשייה לטובת הכלל בדרך שאמיר היה רוצה שנפעל. אנחנו מאוד מתרגשים להשיק את זה".

ספר לנו במה מדובר.
"הערב הזה הוא שיתוף פעולה עם חברה לעיצוב עגלות לתינוקות. המכירה של העגלות הן תרומה לעמותה ויחד מציינים את נושא הפונדקאות שהיה כל כך חשוב לאמיר ז"ל. אמיר וינאי עברו תהליך פונדקאות מספר פעמים עד שהצליחו להביא לעולם את רוי שהוא עוד מעט כבר בן שבע וזועקים את צעקנו".

הוא השמיע דעות נחרצות בנושא ונסע לכנסת.
"נכון. הוא האמין שלכל אחד מגיע משפחה".

יש היום עוד מישהו שלקח על עצמו את התפקיד הזה או שנותר ואקום?
"אני מרגיש שנשאר ואקום. יש ארגונים שפועלים אך לאמיר הייתה את היכולת לעטוף סביבו אנשים ולמשוך את תשומת הלב של חברי הכנסת וחברי הקהילה".

נכון. התקשורת מאוד התגייסה כשהוא רצה לומר משהו.
"כן. הוא היה אדם מאוד רהוט ועם אג'נדה מאוד ברורה. בכל דבר הוא היה פורץ דרך. בין אם מדובר בנשיקה הראשונה בפריים טיים, החתונה הגאה הראשונה של הסלב, הילד הראשון הגלוי. הוא נתן את כולו כדי לעזור לאחרים. היום פונים אלינו אנשים שאנחנו לא מכירים מכל שכבות החברה, לעיתים לייעוץ אישי ולעיתים בבקשה לעזרה. אנחנו משתפים פעולה עם עוד עמותות, אני חושב שהגענו למצב בו אנחנו יכולים לגבש את זה לדבר יותר מסודר. אנחנו ננציח את פועלו של אמיר, נפעל לכל שקשור לשיווין זכויות לקהילה הלהט"בית, את חוק המחלימים ועוד. ביום שאדם מוגדר כמי שמסיים טיפולים כל ההטבות מסתיימות והוא רצה לקדם את האפשרות לתת עוד חצי שנה לאדם שסיים את הטיפולים הכימותרפיים. אנחנו נפעל לקדם גם את זה. במקביל אמיר היה פעיל בכל הקשור לאומנות ובתחילת דרכם גילה המון אמנים שנמצאים היום בקדמת הבמה. אנחנו רוצים להמשיך את ההליך הזה בעיקר בפריפריה. אסור לפספס את מה שהיה כאן כשהוא היה חי. הדבר שקרה לו הוא אסון אך אפשר לעשות כל כך הרבה דברים טובים במדינה לטובת אחרים. יש לנצל את המקרה הטרגי הזה כדי שלאנשים אחרים יהיה קצת יותר טוב".

נספר שאופירה אסייג מנחה את האירוע, מאיה בוסקילה, ניקי גולדשטיין ונטע ברזילי מופיעים.
"כן. כולם מתנדבים. אנחנו נמשיך לרתום את החברים של אמיר והאנשים שצעדו איתו לאורך כל הדרך כדי שנוכל לעשות דברים טובים לאנשים במדינה שכל כך צריכה גם טוב".

עריכה: איתמר זיגלמן

28/01/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אמיר פרישר גוטמן
אמיר פרישר גוטמן  |  צילום: פלאש90
Paris