מועדון ארוחת הבוקר
עם שי גולדשטיין ולאה לב

שי נגד יועז הנדל: "מתנשא, אתה צריך להתבייש"

שי העביר מסר לחה"כ מכחול לבן שאמר בריאיון ל'הארץ': "יש מי שהגיעו לכאן עם מנטליות של קונצרט בווינה ויש מי שהגיעו עם מנטליות של דרבוקות"


שי גולדשטיין פתח את השעה השנייה בזעם על חבר הכנסת יועז הנדל (כחול לבן) שהתבטא  בעיתון 'הארץ' כנגד 'תרבות הדרבוקות' ולאה תהתה: "מי בכלל שומע קונצרטים בארץ?"

שי: "אני אגיד לך משהו יועז הנדל היקר. למזלי אני באתי משתי העדות ומכיר את המנטליות של שני הצדדים. אני יכול להגיד לך רק דבר אחד – הדרבוקות עולות על הקונצרטים המשעממים שלך ושל חבריך. אני גדלתי על אום כולתום ועל כל החבר'ה האלה, ואם אתה מזלזל בדרבוקות כתרבות אז אין לך מושג בתרבות ואתה צריך להתבייש שאתה מתנשא מעל התרבות של הדרבוקות כמו שאתה קורא לה, כאילו דרבוקה זה כלי שנופל מכינור. גם הפסנתר שלכם הגיע מהסנטור הערבי אז אל תתנשא. המוזיקה הערבית לא נופלת בכלום מהקונצרטים. קח את אינתה עומרי, תקשיב למוזיקה ואז תבין לפני שאתה מדבר. במה אתה מזלזל אינעל אבוק".

לאה: "אני לא חושבת שזה מגיע מזלזול. הוא דיבר על ההבדלים התרבותיים".

שי: "אז מה? ומה אתה מנסה להגיד בזה? למה ציינת בכלל את ההבדל בין שתי התרבויות".

לאה: "קודם כל הוא התראיין ל'הארץ'. כבר התחיל לא טוב. הוא אמר את זה בהתייחסו למדינת ישראל כעירוב של תרבויות. הוא גם אמר שהוא חושב שהתרבות הערבית סביבנו היא ג'ונגל".

שי: "אז אתה לא מבין שום דבר בתרבות. התרבות האשכנזית לא הגיעה מג'ונגל בשנות ה-30? זה היה הרבה יותר ג'ונגל. על אתה מתנשא? הג'ונגל האכזרי ביותר יצאה מאוסטריה. אתה מתנשא על ברבריות? יש יותר ברברים מוינה, אוסטריה וגרמניה? דאע"ש לא הרגו חצי ממה שהרגו הגרמנים. לתרבות האירופאית אין מה להתנשא כי היא הוכיחה שהיא יכולה להיות הכי גרועה מכל התרבויות בהיסטוריה. די עם ההתנשאות הזאת. מי הם הויקינגים? הכי אירופה. כנקמה אני רוצה להשמיע לכם את השיר הכי מושמע עכשיו במצרים. אני אביא לכם דרבוקות ואתם תפסיקו להתנשא".

לאה: "הוא לא אמר שדרבוקות זה רע".

שי: "אבל כשאתה שם זה מול זה אתה מנסה להגיד משהו".

לאה: "אף אחד לא אוהב קונצרטים במדינה הזאת. אין פה קונצרט אחד של מוזיקה קלאסית שהוא מפורק כמו הופעות של עומר אדם, עדן בן זקן או זמרים נוספים שמשתמשים בדרבוקות. זה הרוב במדינה".

שי: "זה כלי נהדר".

עריכה: איתמר זיגלמן

09/02/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ יועז הנדל ושי גולדשטיין
ח"כ יועז הנדל ושי גולדשטיין  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris