אילה חסון

"משתדלים להיות רגועים וליהנות מהנוף"

ניקול בן דוד בעדכון מהספינה הנצורה העוגנת ביוקוהאמה שביפן: "אנחנו דרוכים, אבל הנחמה שלנו היא שאנחנו נמצאים ביפן ויש להם מערכת בריאות חזקה"


ניקול בן דוד בעדכון היומי מהספינה 'דיאמונד פרינסס' שעוגנת לחופי יפן ונצורה בעקבות וירוס הקורונה והמספרים ההולכים וגדלים של מקרי ההידבקות בווירוס על הספינה: "כרגע הקפטן הודיע לנו שיש התרחשות עם הרבה אמבולנסים בצד השני של המזח, והוא מבטיח לנו שהוא ייתן לנו תשובות מדויקות ברגע שהוא יקבל מהרשויות היפניות. אני כבר מהארץ שומעת שמורידים כ-60 אנשים, סך הכול הגענו ל-130 חולים".

ואיך אתם מרגישים בעקבות דבריו של הקפטן?
"דואגים ולחוצים קצת, אבל אני משתדלת לעבוד על עצמי ולקבל את זה בהבנה ובהיגיון. משתדלת לא להיכנס לפאניקה, אני חושבת שגם מי שיורד לא צריך להיות בפאניקה כי הוא הולך להיבדק ולקבל טיפול. השמחה והנחמה שלנו הן שיפן יחסית נחשבת, למיטב הבנתי, מדינה מתוקנת עם מערכת בריאות טובה וחזקה. אני מקווה רק שהם יהיו ערוכים לקבל כל כך הרבה חולים. אנחנו דרוכים".

את מצליחה לראות דרך המרפסת מה מתרחש שם?
"לא, אני מהמרפסת השנייה, אבל הבנתי מהקפטן שיש התרחשות משמעותית שם. שמעתי גם הליקופטר מקודם שחג סביבנו, אז בטח יהיה אזור סטרילי, מלא אמבולנסים, מלא כתבים, והבנתי שגם הודיעו את זה באחת מהרשתות בחו"ל".

בימים האחרונים את ואימך כלואות בחדר, איך מסתדרים?
"זה סוג של הגנה, אפילו קשה לי לשמוע את המילה מצור, אני מעבירה את הזמן ובונה לי איזו שגרה מסוימת. יש פה נוף מדהים, באמת, אני נדבקת אל החלון, סגרתי את הזכוכית, החלון חם והגשר נשקף מולי - אני נהנית מהנוף. משתדלים להיות רגועים".

איך בני המשפחה האחרים מתמודדים בחדרים האחרים?
"יש רגעים של משבר שאין תקשורת, לא מבינים אותם לפעמים, אפילו קצת מחנק מרגע לרגע. יש פה ושם רגעים קשים. אנחנו בודקים אחד את השני ומסתכלים בעיניים - למי העיניים היום אדומות, ממי לא שמענו מזמן, מי לא העלה סרטון מזמן ובאמת דואגים אחד לשני. סתם דוגמה, מקודם הדודים שלי קיבלו לארוחת צהריים אוכל קר שהם לא רצו והתקשרו לספר לי, ישר הפעלתי את הקבלה שידאגו להביא להם דג חם כי הם היו קצת ב'דאון'. כנראה הם היו בסוג של משבר וזו הייתה נקודת השבירה שלהם, אבל אנחנו פה אחד בשביל השני. היום עשיתי להם אתגר, סרטון שבו אני מסדרת את המצעים שעל המיטה מתוחים וישרים ואמרתי להם - 'יאללה שכולם יאתגרו אותי'. וואללה? ניצחו אותי. שלחו לי סרטונים יותר טובים".

תהיו חזקים, רפואה שלמה לכולם, תחזרו בריאים ושלמים, ושהחוויה האנושית, המעבדה האנושית הצפה הזאת - תיגמר.
"ממש מעבדה. האח הגדול- יפן".

 

עריכה: עופרי גליכמן

10/02/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילה חסון
אילה חסון
Paris