אילה חסון

"דואגים מאוד מהחזרה הביתה, אין לנו איך להגיע"

ניקול בן דוד, שנמצאת על 'ספינת הקורונה', סיפרה לאילה חסון: "מצבנו מתחיל להיות לא כל כך נעים" • והוסיפה: "לא קיבלתי מידע איך להימנע מהדבקה"


ניקול בן דוד, שנמצאת על 'ספינת הקורונה' שוחחה עם אילה חסון ב-103fm ושיתפה אותה במצב הבעייתי בספינה: "אנחנו לא בטוחים שאנחנו באמת בטוחים, יש מצב שכל מה שאנחנו עושים זה לא באמת בידוד. אנחנו דואגים מאוד מהחזרה הביתה - אין לנו איך להגיע, ואני לא בטוחה שיש איזו מדינה שמסכימה שנעבור דרכה בקונקשן". 

החששות של ניקול נובעות מהודעת הקפטן על 38 אנשים נוספים שמפונים מהספינה מחשש שנדבקו. "חזרנו הבוקר ליוקוהמה, אני רואה את הצד של המזח והם בונים מבנה עם עמודים שנראה כמו אוהל ענק וארוך, כנראה להעביר דרכו אנשים". החששות של שוהים על הסיפון גוברים מיום ליום, "מצבנו מתחיל להיות לא כל כך נעים, אנשים מאוד מודאגים מהמספרים שהולכים וגדלים. מחזקים אחד את השני אבל זה לא פשוט. אנחנו לא יודעים אם אנחנו לא עלולים להידבק, בין אם מהעובדים , מהאוויר או מהאינסטלציה. אנחנו לא שקטים, אנחנו לא יודעים איך הווירוס עובר, האם עובר באוויר או דרך רוק? אין לנו מספיק מידע".

בן דוד פועלת בכדי למצוא דרך לשוב חזרה לארץ בהקדם האפשרי, "יצרתי קשר עם חברת הביטוח שלי ואני מחכה שיחזרו אליי. אני חושבת שהגיע הזמן שהם יתאחדו עם כל חברות הביטוח של שאר הנוסעים ועם חברת הספנות, שאמרה שהיא תעזור לנו ותדאג לנו להגיע הביתה, וממשלת יפן". 

 

עריכה: עופרי גליכמן

12/02/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"לא בטוחים שאנחנו באמת בטוחים"
"לא בטוחים שאנחנו באמת בטוחים"  |  צילום ארכיון: יונתן זינדל/פלאש90
Paris