103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
טלי וציפי
עם ציפי רפאלי וטלי עומר

"אם מישהו היה יכול להשתגע ברמה כזאת זה דודו טופז"

דניאל, בנו של טופז, על סרטו של חיים אתגר: "לא דמיינתי את כל הטוב שעשה" • ד"ר רבינוביץ': "הילדים אמרו שאם לא היה מגיע אליי, הוא היה מת קודם"


טלי וציפי שוחחו עם הפסיכיאטר והפסיכותרפיסט ד"ר אילן רבינוביץ' שטיפל בדודו טופז ז"ל, ועם דניאל, בנו של טופז. זאת בעקבות החלק הראשון בסרט אודותיו שהוקרן בתוכניתו החדשה של חיים אתגר 'חשיפה', ששודרה השבוע ב'קשת 12'. דניאל: "לא ידעתי על שום דבר ממה שקרה בסרט. וזה דווקא עיצב לנו את סיפור החיים העצום שלו". "הביקורת על אבא שלי הסבירה את מה שאנחנו מנסים להגיד כבר עשר שנים. זה מטורף ולא הגיוני בכלל, הפסיכוזה וכל הדבר הזה", הוסיף הבן.

"למה אחרי כל כך הרבה שנים לא נותנים לו לנוח בשלום? למה לדון בזה 10 שנים אחרי מותו? אני רואה בזה רוע לשמו, ללא צורך, ללא הצדקה, די" התרעמה ציפי והוסיפה: "בואו נזכור אותו כאדם קסום, מוכשר ואינטליגנט, שכבש את עולם הטלוויזיה ברמות שאף אחד לא עשה את זה לפניו, ואני חושבת שגם לא אחריו".

ד"ר רבינוביץ' ומשפחתו של טופז שומרים על קשר הדוק לאורך השנים, גם לאחר פטירתו של דודו. ד"ר רבינוביץ' התייחס לנושא ואמר: "אני באיזה שהוא מקום מרגיש בשליחות של אבא שלהם. ההצלחה הכי גדולה של דודו הייתה שהוא היה אבא נדיר. לא ראיתי כזה קשר בין שלושה אחים משלוש אימהות שונות, עם פער גילאים ועם רכוש שיכול ליצור עימותים".

בהמשך דבריו דן ד"ר רבינוביץ' בדמות האב של טופז, "ביקשתי מעומר שיספר לי זיכרון מאבא והוא אמר כך: 'חזרתי עם אבא פעם מהתוכנית 'הראשון בבידור' שעשתה בעבר 51% רייטינג. זה דבר שלא נשמע במדינה מערבית. התקלחנו והחלפנו בגדים ואבא אמר לי 'עכשיו אני רוצה לתת לך פרופורציות'. נסענו בתל אביב ושמנו מתנות ליד כל חסר בית, בעילום שם, 'מתן בסתר' בלי שאף אחד יודע. זה האבא שאני זוכר'". בנוסף הביע את דעתו המקצועית על השתלשלות האירועים, "לפעמים, ככל שהאדם יותר אמנותי, יצירתי, עילאי, חכם ומורכב - יש לו בפנים סערות נפש מאוד קשות. לפעמים המציאות עולה על כל דמיון ושום סרט לא יצליח להסביר את הסיפור של דודו טופז, את העוצמות, הסערות, הדרמות והנטיות, לפעמים, להרס העצמי המאוד קשה".

שלושת ילדיו של טופז פרסמו בעקבות הקרנת הסרט השבוע הודעה לעיתונות, לפני כן שלחו אותה לד"ר רבינוביץ' שיחווה את דעתו. "התחלתי לבכות כמו ילד, הסתכלתי לשמיים ואמרתי - 'דודו ניצחת. אם הבאת כאלה 3 בנים, ניצחת בענק'" אמר הד"ר. זו לא ההודעה היחידה שמשפחת טופז מתכננת להוציא לכלי התקשורת, "יש לנו עוד תגובה שתצא בהמשך, אני עוד שוקל את הדרך הנכונה" אמר דניאל וגילה כי "התגובה היא 'סופר' חיובית".

"כתבו ש'דודו טופז היה מת על 2020' - הם צודקים"

אמנם את ההודעה הראשונה פרסמו בני המשפחה לפני שצפו בסרט, אך דניאל חשף כי צפה בחלק הראשון והפתיע את טלי וציפי וגילה את הסיבה שגרמה לו לחייך לכל אורך הסרט. "לא היה אפילו לא אדם אחד, והאנשים האלה נבררו היטב, שלא אמר, לפני שהוא אמר את מה שהוא אמר, שהם לא הכירו את דודו. אם מישהו היה יכול להשתגע עד רמה כזו - זה דודו טופז. אם אפשר להבין דבר אחד מהסיפור זה שחשוב להיות עם תשומת לב כדי למנוע את המקרה הבא. יש הרבה אמנים יקרים והאהבה הזאת ממכרת, אם אתה חבר של אמן כזה, תשאל אותו אם תוכל לעזור לו".

התגובות והביקורות לסרט לא איחרו להגיע, על כך אמר דניאל: "אבא היה מאושר, בעקבות הסרט כתבו ש'דודו טופז היה מת על 2020', הם צודקים". והוסיף: "הוא אשכרה היה סנסציה, כשהוא היה בחיים לא כתבו עליו כאלה ביקורות טובות". ציפי תמכה בדבריו והוסיפה כי "דודו היה מלך המלכים ובשעת מצוקה, בשעה צרה, אף אחד לא היה שם. זה מה שאנשים רוצים לזכור? זה מה שהם רוצים להציג בטלוויזיה?"

"דודו החליט שהוא לא ראוי לחיות בגלל המעשים שעשה"

ד"ר רבינוביץ' חשף כי ילדיו של טופז ביקשו ממנו לפרסם את הקלטת בה הוא מתוודה על מעשיו ומביע חרטה. "הם פנו אליי ואמרו - 'אבא שלנו לקח אחריות על מעשיו בקלטת, הוא התבייש וביקש סליחה', הוא ביקש גם סליחה ממני שרימה אותי. הוא אמר בקלטת: 'לא יודע למה תקעתי לעצמי מקל בגלגלים, דווקא שהעלית אותי על דרך המלך. אתה בנית לי את האגו מחדש ואני באתי והרסתי'".

לדבריו, "אין חרטה יותר כנה ואותנטית מבן אדם שיודע שבעוד כמה דקות הוא גוזר על עצמו את העונש הכי נורא שיכול להיות. אין בישראל עונש מוות, דודו לא ליווה את דניאל לחופה, הוא לא ראה את הנכדה עליה חלם. הוא החליט שהוא לא ראוי לחיות בגלל המעשים שעשה".

לסיום, ד"ר רבינוביץ' ציין כי "עפ"י צוואתו של דודו פיצו את הנפגעים בסכומים מאוד גבוהים, ומשפחתו תורמים סכומים מאוד גדולים, לצדקה בכלל, ולפגועי נפש במיוחד. הם לא רוצים שאף אחד יתבייש, שאנשים יגיעו לטיפול כי מה שדניאל ניסה להגיד בסופו של דבר הוא 'לא כל הנוצץ זהב'. דווקא כי אתה הכוכב הכי גדול בישראל, פתאום הנפילה יכולה להיות כל כך קשה".

עריכה: עופרי גליכמן

 

18/02/2020
הישארו מעודכנים

דודו טופז ז"ל
דודו טופז ז"ל  |  צילום: משה שי/פלאש90