103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

"אני אשמח מאוד אם לוי תצטרף לליכוד"

בזמן שהמדינה עסוקה בנגיף הקורונה, הפלונטר הפוליטי עדיין לא נפתר • השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל התייחסה למצב מפלגתה ועל ח"כ לוי אבקסיס


השרה לשוויוון חברתי גילה גמליאל (הליכוד) שוחחה עם ענת דוידוב ורוני בר-און על מגיפת הקורונה והפלונטר הפוליטי שעדיין לא נפתר.

בפתח השיחה התייחסה גמליאל להתבטאות השנויה במחלוקת של מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר פרופ׳ יורם לס בקשר לקורונה, כשאמר: 'בשביל מעט מאוד אנשים, שתוחלת החיים שלהם לא גדולה, לא הורסים מדינה - מקריבים אותם': "בתור יהודים, ידוע לך שהמציל נפש אחת הציל עולם ומלואו. 'והדרת פני זקן', ו'אל תשליכני לעת זקנה', לא בכדי כל הדברים הללו נאמרו לנו במקורות, על מנת להנחות אותנו", הבהירה השרה.

מה את אומרת על זה שאיש ציבור עם תואר פרופ' אומר דבר כזה?
"לא בכדי דאגתי שבכל רחבי הארץ בבתי ספר יטמיעו את הנושא של השילוב הבין-דורי, על מנת שאותם ערכים יוטמעו כבר מגיל צעיר, ואז לא נשמע את ההזיות האלה".

בזמן שאתם מנסים לנהל את משבר הקורונה, המפלגה היריבה שלכם מתקדמת במלוא המהירות לעבר הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת. אתם תתעוררו במוצ"ש, ותהיה לכם פה ממשלה בתמיכה של הרשימה המשותפת. יש לך מה להגיד לאזרחי ישראל על זה?
"אנחנו התרענו על כך במערכת הבחירות, ולצערי הם כמעט הצליחו לממש זאת, אבל בזכות אנשים שהפן הערכי והעקרונות עדיין מנת חלקם, כמו: יועז הנדל וצביקה האוזר וחילי טרופר, וגם אורלי לוי..."

לא נכון, לא אמרת על אורלי לוי שיש לה ערכים, אני לא מאמין לך.
"אורלי הייתה אחת מחברות הכנסת המצטיינות".

בדקנו את הפעילות החברתית שלה, היא לא העבירה אף חוק, כולל חוק 90% משכנתה שלא עבר. וכשהצביעו על חוקים חברתיים היא לא הייתה שם.
"המדד שלי לחברת כנסת מצטיינת זה לא בהכרח העברת חוקים".

מה המדד?
"היא דאגה להעלות נושאים על סדר היום, היא נלחמה בוועדות, הייתה מאוד פעילה והציפה דברים שנוגעים להרבה מאוד אנשים שהיא הייתה הפה שלהם בכנסת".

אז את הצבעת לאורלי לוי בבחירות האחרונות?
"לא, אבל אני אשמח מאוד אם היא תצטרף לליכוד. אני חושבת שהיא בהחלט ראויה מאוד להיות חלק".

אבל כמה היא קרובה להצטרף?
"לי מאוד מפריע שאנשים משקרים ערב בחירות. 24 שעות לפני גם בוגי יעלון וגם גנץ עצמו אמר במפורש שהם לא יישענו על המשותפת ולא ילכו איתה, והיום אנחנו רואים שבזמן שאנחנו נמצאים במשבר עולמי בסוגיית הקורונה, ובזמן שהם אמרו 'ישראל לפני הכול', שום דבר לפני הכול, מלבד הקפריזה שלהם של האנטי ביבי וחוסר ראייה והבנה שצריך ממשלת אחדות רחבה".

גנץ חטף מספיק, עכשיו השאלה האם אתם קוראים היום לממשלת אחדות או ממשלת חירום?
"אני חושבת שבעת הזאת צריך לקחת את כל בעלי הניסיון, ובראשם ראש הממשלה נתניהו, שמנווט את הדברים בצורה המקצועית והטובה ביותר. מה שצריך לעשות עכשיו זה להסתכל על טובת האזרחים במדינה שלנו, לדאוג בראש ובראשונה להתאחד סביב כמה שיותר מפלגות ציוניות".

אחדות או חירום?
"אחדות או חירום - מה שצריך על מנת להתחיל ולנהל את המדינה הזו בצורה יותר מאפשרת. צריך להשאיר את כל השאיפות האישיות בצד, להסתכל על טובת האזרחים, ולאפשר ממשלה שתהיה כמה שיותר רחבה".

לקראת סיום השיחה התייחסה לאפשרות שהתלמידים והסטודנטים יצטרכו ללמוד מהבית. "דאגנו להטמיע לימודים מקוונים, וזה המזל, שעכשיו זה ישרת אותנו", אמרה.

עריכה: אמיתי דואק

12/03/2020
הישארו מעודכנים

השרה גילה גמליאל
השרה גילה גמליאל  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90