103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

מיקי זוהר: "פוליטיקאים הפכו לפופוליסטים"

הח"כ מהליכוד על מאמצי כחול לבן להרכיב ממשלה: "הרבה פוליטיקאים מציגים מצג שווא לציבור - החקיקה הפרסונלית נגד נתניהו צריכה להיפסק"


ח"כ מיקי זוהר ('הליכוד') התייחס למצב הפוליטי במדינה בצל מגיפת הקורונה בשיחתו עם גולן יוכפז ב-103fm, הוא הביע את דעתו על התנאים המקדימים שצריכים להיות על מנת להקים ממשלת אחדות עם מפלגת כחול לבן, על ניסיונות ההדחה של יו"ר הכנסת ועל האפשרות של ממשלת מיעוט בראשות כחול לבן ויחד עם הרשימה המשותפת.  

לדעתו של ח"כ זוהר, ראש הממשלה צריך לקבל החלטה מאוד ברורה ולהודיע לכחול לבן וחבריהם שכל משא ומתן שהיה – ייפסק עד אשר יקרו שני הדברים הבאים: "כל החקיקה הפרסונלית והרטרואקטיבית נגד ראש הממשלה תיפסק לאלתר. דבר שני, שיפסיקו לנסות להדיח את יו"ר הכנסת המכהן יולי אדלשטיין עד אשר תתקבל החלטה סופית להקמת ממשלה". לטעמו, כל זמן שהתנאים הללו לא מתקיימים – "אין טעם לקיים איתם משא ומתן".

על האפשרות שנותרה בעינה שכחול לבן יקימו ממשלה עם הרשימה המשותפת אמר חבר הכנסת: "שיקימו ממשלה עם המשותפת, יחד עם חברי בל"ד, ושינהלו את מדינת ישראל תוך כדי סיכון ביטחונה. נראה תוך כמה זמן הם ירדו מהשלטון ותוך כמה זה אנחנו נחזור. לי אין ספק שכשנחזור אנחנו נחזור לשנים רבות אחרי שהציבור יראה את חוסר האחריות, טירוף המערכות שהם מנסים לייצר פה במדינת ישראל תוך כדי הישענות על בל"ד, שלא מזמן שמענו את היבא יזבק מהללת את סמיר קונטאר על פעולות הטרור שהוא עשה".

גולן יוכפז תהה כיצד עליו להתייחס לצעדים של דחיית המשפט של ראש הממשלה, התבצרות יו"ר הכנסת בכיסאו והתקנות לשעת החירום שמאפשרות איכון טלפונים של אזרחי ישראל בלי פיקוח. על כך השיב זוהר: "מכל שלושת הדברים שמנית אני לא מוצא אף דבר בעייתי, ההפך הוא נכון, כל הדברים הגיוניים". לדבריו, "דחיית המשפט נעשתה על ידי שופטי בית המשפט. מבחינת יולי אדלשטיין האדם נוהג באחריות, הוא אומר דבר אחד, מהרגע שתורכב ממשלה או שממשלה תכף תעמוד על רגליה, יהיה אפשר להחליף אותי ולשים יו"ר קבוע לכנסת".

עוד טען כי "פתאום מחליטים בכחול לבן לערער על אמינותם של שופטי בית המשפט? משהו מוזר פה, הרי כל ההתנהלות שלהם היא אך ורק בהתאם למה שפוגע בנתניהו. אם זה פוגע בנתניהו הם בעד, ואם זה מיטיב עם נתניהו הם נגד. אין ספק שאין כאן טיפת אובייקטיביות". הוא הבהיר כי בכל הנוגע ליו"ר הכנסת, "ידוע שאחרי שיו"ר נכנס לתפקידו, לא משנה איזה ממשלה קמה, כדי לשנות את זה צריך 80 חברי כנסת. לבוא ולקבוע עכשיו מצב שבו יו"ר הכנסת לא יהיה מטעם הממשלה שתוקם, זה חוסר אחריות. זה ניסיון לעשות מחטף, דבר שלא קרה, ולכן יולי אדלשטיין פועל בעניין זה באחריות".

גולן יוכפז ציין בפני חבר הכנסת כי שופטי בית המשפט העליון הוציאו הודעה, כשעה וחצי לפני ששר המשפטים אמיר אוחנה חתם על הפסקת פעילותם, שבה קראו להמשיך את פעילותם. חבר הכנסת התייחס לטענות ואמר: "זה מה שאמרו לי בצורה ברורה, כל מי ששאלתי אותו. השופטים הם שהחליטו על דחיית המשפט, אני מניח שלשופטים היו שיקולים נוספים. לא רק השיקול המשפטי אלא גם השיקול המדיני, אני חושב שהם ראו לנגד עיניהם את מה שעושה ראש מהממשלה בעניין הטיפול בקורונה".

"ביחס לשאר העולם אנחנו במצב מאוד טוב"

לטענתו של חה"כ זוהר, "זה סביר מאוד שאנשים שיש להם דברים דחופים מבקשים לדחות משפט, אני לא חושב שיש מישהו במדינה וגם בשמאל הקיצוני ביותר שחושב שדחוף להרשיע ולהכניס את נתניהו לבית הסוהר. אחרי שהקדיש את כל חייו למען אזרחי ישראל ולמען עתידה של מדינת ישראל, הביא אותה להישגים חסרי תקדים באין-ספור פרמטרים, גם את השנאה אפשר קצת לשים בצד ולהרגיע. ראש הממשלה מחכה בכיליון עיניים להוכיח את חפותו, הוא בטוח שבבית המשפט יראו את זה בהתאם לנתונים החדשים שיביא".

מנגד, יש הטוענים כי על אף ההנחיות, מן הראוי היה שראש הממשלה דווקא כן יקיים את משפטו במועד שנקבע. ח"כ זוהר טען כי הוא אינו "פועל באופן פופוליסטי", בניגוד להרבה "פוליטיקאים במדינת ישראל שאימצו לעצמם את הגישה להיות פופוליסטים, בכך שהם מציגים מצג שווא לציבור שהם עושים ופועלים. ראש הממשלה עובד מבוקר עד ערב, שעות לא שעות, על מנת לשמור על בריאותם של אזרחי ישראל".

חבר הכנסת סיכם ואמר: "מדינת ישראל נמצאת במקום אולי הטוב ביותר בכל הקשור לטיפול במשבר הקורונה, אנחנו בסיטואציה לא פשוטה, אבל ביחס לשאר העולם אנחנו במצב מאוד טוב. אלה דברים שבסוף הם מדיניות של ראש ממשלה. ככה מודדים אדם, אם הוא ראוי או לא, לא בזה שהוא יתייפייף ויבוא ויגיד שהוא רוצה שיפתח משפטו. זה לא מרשים את הציבור, זה אולי מרשים גורמים מסוימים, אבל לא את הציבור".

 

עריכה: עופרי גליכמן

17/03/2020
הישארו מעודכנים

ח"כ זוהר
ח"כ זוהר  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90