אראל סג"ל

סג"ל: "צריך להקצות כח משימה לדרום תל אביב ולשמור על האזרחים"

שפי פז פעילה חברתית התייחסה להתמודדות עם הקורונה בקרב השוהים הבלתי חוקיים בדרום ת"א: "זה שומט את הקרקע, אין להם עבודות ובקרוב יחזרו המהמות"


שפי פז, פעילה חברתית בדרום תל אביב שוחחה עם אראל סג"ל ורועי עידן ב-103fm על השפעת מגפת הקורונה באזור דרום תל אביב, בקרב המסתננים. היא התייחסה למשבר הכלכלי שנובע מההתפרצות, וימשיך להעמיק ככל שהמשבר יחריף, כגורם מרכזי לאסון שעלול להתרחש, והזהירה: "הם הולכים לחזור לרחובות. תוך זמן קצר מאוד יתחילו פה המהומות".

פז סיפרה כי: "יש לחץ גדול מאוד בקהילה האריתריאית והסודנית", זאת בעקבות גל הפיטורים. לטענתה, "הם הולכים להישאר בלי עבודה ובלי כסף לשכר דירה, והם הולכים לחזור לרחובות. אין עבודה, המסעדות נסגרו, בתי המלון נסגרו, 'אתם חוזרים לרחובות'". פז סבורה כי, "תוך זמן קצר מאוד יתחילו פה המהומות, כי כשאנשים בלחץ מטורף הם מתחילים לשתות יותר, יתחילו המהומות ותחזור הפשיעה ההישרדותית הקשה שהייתה בהתחלה" .

עוד הוסיפה וביקרה את המערכות השונות: "אם אריה דרעי משחרר להם את הפיקדון אז אין לי מילה אחת טובה להגיד עליו. מי יבודד אותם? איך ימצאו את הכתובות שלהם? כל האמצעים הטכנולוגיים של שב"כ לא יעזרו עם האנשים האלה. אי אפשר אפילו לאתר אותם".

הפעילה החברתית הדגישה בנוסף: "אנחנו לא אמורים להתמודד איתם ואני לא מוכנה שתהיה זקנה אחת ישראלית שלא תקבל מכונת הנשמה כי צריך יהיה להנשים אריתריאי".

אראל סג"ל פנה לשר הביטחון נפתלי בנט ואמר: "אם תהיה בדרום תל אביב התפרצות, וכמעט כולם מבוטלים עכשיו כי כל המסעדות פיטרו אותם, יהיה בלגאן", והמליץ להקים "כוח משימה לדרום תל אביב. לדאוג לאזרחים שרובם מבוגרים ואולי צריך לפנות אותם".

 

עריכה: עופרי גליכמן

17/03/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דרום תל אביב
דרום תל אביב  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris