אראל סג"ל

"דברי לפיד - אמירה ממרידה"

אראל סג"ל וגדי טאוב תקפו את בכיר כחול לבן: "אגו פוליטי ונרקסיזם - סיים כל אופציה שיהיה ראש ממשלה" • השניים הסכימו: "האיחוד האירופי בסופו"


"איך נכנסו לנו לזוגיות, אראל? מה נעשה?" - כך פתח את השידור ד"ר גדי טאוב, שותפו להגשה של אראל סג"ל, שנמצא הבוקר (ד') בביתו, עם שפופרת הטלפון ביד.

משבר הקורונה הולך ומתפתח ואיתו גם ההגבלות על האזרחים. "קשה לך לעכל שאנחנו באירוע היסטורי כזה עצום מימדים, וקשה לפענח או לפצח לאן אנחנו הולכים מכאן", הודה סג"ל כשמסכה לראשו, "הגלובליזציה תשתנה לחלוטין".

בפתח התוכנית שוחחו סג"ל וטאוב על מה שכינה הדוקטור "האליטה הגלובליסטית" והשפעתה על סגירת הגבולות הצפויה בין מדינות אירופה. "יש פה שני דברים: אין איחוד אירופי, ודווקא סין היא זו שמסייעת למדינות אירופה", הסביר סג"ל, והדגיש: "האיחוד האירופי בסופו. איטליה, גרמניה וספרד לבדן".

טאוב כינה את האיחוד "כוורת מבולבלת של אינטרסים סותרים שלא מבינה את גודל השעה".

סג"ל: התנהגות לפיד - לאור התקרבות גנץ ונתניהו

במרכז השיחה, התייחסו השניים לדברי ח"כ יאיר לפיד, שמתח ביקורת על ניהול המשבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר, בין השאר, כי "ממשלה לא נבחרת מודיעה לאזרחים שאסור להם לצאת מהבית". "זו אמירה ממרידה", השלימו סג"ל וטאוב איש את רעהו.

טאוב אמר כי "זה היה נראה לי מגוחך. האזרח הטוב, לפי לפיד, הוא זה שלא נשמע לאח הגדול? מה אתה רוצה להגיד לאנשים, שייצאו מהבית כי עשו עליהם מהלך פוליטי?".

סג"ל הוסיף: "אני חושב שלפיד סיים כל אופציה אפשרית שיהיה עוד פעם ראש ממשלה. אדם שרוצה לקחת אחריות על ציבור גדול לא יכול בשם האגו הפוליטי והנרקסיזם שלו לומר דבר כזה - רגע אחרי שמסבירים לעם כמה זה מסוכן לצאת מהבית". לדברי סג"ל, "יש לי תחושה שזה קשור בהתקדמות בין גנץ לנתניהו".

טאוב על כחול לבן: "הוניתם את הציבור"

ואכן, השניים התייחסו לשותפות הנרקמת בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ. לא במציאות - אלא בטוויטר, כמובן. שני המנהיגים שיתפו אמש (ג') איש את הציוצים של רעהו בנושאי מיגון האזרחים נגד נגיף קורונה. האם אחדות ביוזמת כחול לבן בדרך? "הדפקטים האלה טוענים שיש להם רוב", אמר טאוב על אנשי מפלגתו של גנץ, "אין לכם רוב, אתם שיקרתם כדי ליצור מצג שווא של רוב. הוניתם את הציבור". לדבריו, "לולא הקורונה היינו הולכים עכשיו שוב לבחירות".

בהמשך אמר טאוב: "איזה שכל פוליטי יש ללפיד, לשלח ולגנרלים? אתם מנצלים את המהלך הזה לצרכים פוליטיים! אדם פשוט, לא צרכן חדשות כפייתי, שמפחד מכל מה שקורה בחוץ, חושב שצריך לנהוג כעת בזריזות ובנחישות - ואתם מגבשים נרטיב שנותן לכם יתרון פוליטי".

השניים תקפו את כחול לבן בחריפות על המשך הפעילות של ראשיה להקמת ממשלה בראשות בני גנץ. "ממשלת מעבר היא ממשלה חוקית", הדגיש סג"ל, שטען כי בזמן הזה, של "פיקוח נפש", כהגדרתו, אין מקום לפוליטיקה. "אנחנו על סף קטסטרופה. האם נהיה כמו איטליה וספרד, או שנצליח לשמור על מערכת הבריאות שלנו מקריסה?", שאל סג"ל. טאוב הוסיף: "רגע לפני שאנחנו הופכים למכת מצרים תנ"כית - הם עוסקים בפוליטיקה זעירה. מה אתם עושים? איפה אתם חיים? אתם לא מבינים שגם מי שהצביע לכם יסתכל עליכם בבוז ולא יאמין שהצביע לפוליטיקאים כאלה קטנים?"

ולקינוח, עוד אחת מהשפעות הקורונה: "עכשיו כולם חזרו לכלים חד־פעמיים ולמטליות מזהמות", אמר בספק חיוך אראל, שסיכם: "ככה זה כשאדם חש בהבל פיו של מלאך המוות".

 
עריכה: יניב מורוזובסקי

18/03/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לפיד וסג"ל
לפיד וסג"ל  |  צילומים: מרים אלסטר/פלאש90, 103fm
Paris