103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"יאיר לפיד האדם המסוכן ביותר במדינת ישראל"

ח"כ מיקי זוהר על כחול לבן: "מי עוצר בעדם? למה הם לא מקימים ממשלה?" • והוסיף כי אם כחול לבן יבחרו יו"ר כנסת חדש - יהיו בחירות רביעיות


בצל מגפת הקורונה שמתפשטת במהירות ברחבי העולם וגבתה את חייהם של אלפי קורבנות, מדינת ישראל עסוקה עדיין בפתרון המשבר הפוליטי. לאחר שלוש מערכות בחירות ברץ וללא הכרעה ממשית, פנה אמש (ש') ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ בראיון ל'חדשות 12' להרכיב ממשלת אחדות חירום והתריע כי החלפת יו"ר הכנסת יוביל לסיום המשא ומתן. ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) התייחס למצב הפוליטי ואמר: "חבורת המטורפים הזו מובילה אותנו לאבדון. השנאה השתלטה עליהם", וקרא למהלך להחלפת יו"ר הכנסת "התנהלות הזויה".

חבר הכנסת מיקי זוהר פתח את דבריו ואמר כי הוא "מאוכזב שבפוליטיקה הישראלית אין לאנשים גבול, לפעמים השנאה מעבירה אותם על דעתם וזה מה שקורה כרגע בכחול לבן, עם הרבה מאוד גורמים שמעודדים את הקו ההזוי שהם נוקטים בו". הוא התייחס לניסיונות של כחול לבן להחליף את יו"ר הכנסת הנוכחי יולי אדלשטיין וטען כי "אין שום קשר לזה וללגיטימיות".

הוא הסביר כי "כשאתה רוצה להרכיב ממשלה, או כשעומדים להרכיב ממשלה, קובעים את יו"ר הכנסת כי הוא צריך להיות מי מטעמו של זה שמרכיב את הממשלה. זה לא היה וזה לא יהיה. מעולם מיום הקמתה של הכנסת מעולם לא הוקמו ועדות במעמד צד אחד, תמיד זה היה במצב של הסכמה שני הצדדים ישבו עד שיצא עשן לבן , זו תהיה הפעם הראשונה שהם עושים את זה באופן חד צדדי". עוד אמר כי "ברוב של קול אחד של היבא יזבק הם עושים את הדבר הזה, זה דבר מדהים. הם לקחו רוב של אנשים נגד מדינת ישראל, נגד הרעיון הציוני וברוב שלהם הם הולכים להשתלט על הפרלמנט, כדי שיוכלו לבזות ולפגוע בראש הממשלה".

"אז שיקימו ממשלה, איפה הבעיה? מי עוצר בעדם? למה הם לא מקימים ממשלה?" התרעם חבר הכנסת. "יש לנו אידיאולוגיה, יש לנו דרך, אין לנו 61. יש לכם 61? תקימו ממשלה והציבור ישפוט אתכם. לא הייתה לי שום בעיה אם בני גנץ היה מרכיב ממשלה עכשיו אפילו עם הרשימה המשותפת, היינו הולך לאופוזיציה עם ראש מורם, עושה להם את המוות עד שהיו חוזרים לאופוזיציה ושם מוקיע אותם בבחירות נוספות, והיה להם יו"ר מטעמם", הוסיף. "יש לנו אידיאולוגיה יש לנו דרך אין לנו 61. יש לכם 61? תקימו ממשלה והציבור ישפוט אתכם", אמר ח"כ.

עוד המשיך ואמר כי "מה שהם אומרים עכשיו הוא – 'אנחנו רוצים למנות יו"ר כנסת', בזמן שאין להם שום היתכנות להקמת ממשלה ואין להם אפילו כיוון להקמת ממשלה, דבר שבסופו של יום גוזר גזירה אחת. גוזר את גזרת הבחירות הרביעיות באופן סופי, כי ברור שאם הם ימנו יו"ר כנסת לא תהיה שום ברירה מלבד בחירות רביעיות. ברגע שהם יעשו את הפעולות האלה נגמר הסיפור, אנחנו הולכים לבחירות רביעיות ברגע שזה יתאפשר מבחינה בריאותית".

בן כספית הציע לחבר הכנסת לשנות את החוק על מנת להרחיק את אותם האנשים שהם מגדירים כמסוכנים, ח"כ השיב כי "הם לוקחים אותנו בדיוק לשם". עוד אמר כי אינו "מאמין שהיד של היבא יזבק עולה למעלה באוויר בעד, מבלי שהיא יודעת שהיא פגעה במדינת ישראל. אם היבא יזבק וחלק גדול מהרשימה המשותפת לא יודעים שבהרמת היד שלהם הם פגעו במדינת ישראל תוך כדי ההצבעה, הם לא ירימו את היד.

לטענתו, "זה דבר שכל מדינת ישראל יודעת אבל כחול לבן כבר לא חושבת את זה, זה לא מעניין אותם, כל מה שמעניין אותם זה לפגוע במדינת ישראל אבל אותם זה לא מעניין בשם השנאה לנתניהו , זה מטריף". הוא הוסיף ואמר: "כל הצבעה של הרשימה המשותפת אם זה לא פגע באיזושהי צורה במדינת ישראל הם לא הצביעו בעד, הם הצביעו תמיד נגד כל דבר שהיה טוב למדינה עכשיו הם הולכים להצביע בעד", וחשף כי "בל"ד הלכו לציבור שלהם ואמרו להם שקיבלו הבטחה לביטול הסכם המאה".

ומה יקרה אם כחול לבן יצליחו להחליף את יו"ר הכנסת? לטעמו של חבר הכנסת זוהר " ממשלה לא יכולה להתנהל מבלי שיש לה שליטה בכסף. יהיה פה ראש ממשלה שלא יכול לעשות כלום כי הכנסת היא לאומתית, הוא לא יוכל להעביר תקציב שייטיב עם האזרחים, לא יוכל להעביר תקציב לעסקים שעכשיו קורסים בגלל הקורונה, והמדינה תלך לאבדון. חבורת המטורפים הזו מובילה אותנו לאבדון, הם אנשים מסוכנים בראשם יאיר לפיד האדם המסוכן ביותר שיש במדינת ישראל היום, שמונע אך ורק משנאה. השנאה השתלטה עליהם צריך להבין את זה, זו התנהלות הזויה אין לזה הגדרה אחרת".

 

עריכה: עופרי גליכמן

22/03/2020
הישארו מעודכנים

יאיר לפיד
יאיר לפיד  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90