103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

זוהר: "כחול לבן איבדו את עצמם לדעת"

ח"כ מיקי זוהר בביקורת חריפה על כחול לבן: "לא רואה סיכוי לאחדות עם אנשים הפועלים מקנאה ומרצון לפגוע ברה"מ" • הוסיף: "התנהלותם היא בושה"


מדינת ישראל מתמודדת עם ניסיונות המיגור של התפשטות נגיף קורונה בישראל, אך זאת לא התמודדותה היחידה; בכירי המפלגות הגדולות מנסים בכל כוחם להגיע לפשרה ולהוביל להקמת ממשלת אחדות בעת חירום זו, אך נראה כי הסוף לחילוקי הדעות עוד רחוק מלהגיע. חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) שוחח עם גולן יוכפז והביע את דעתו על המצב הפוליטי בצל משבר הקורונה: "כחול לבן פועלים כרגע בריצת אמוק מטורפת, אחרי המטרה המאוד ברורה שלהם - לפגוע בנתניהו, וזה לא משנה להם שיש וירוס שמשתולל וסכנה להרבה מאוד אזרחים".

חבר הכנסת זוהר הביע את דעתו על הניסיונות להקמת ממשלת אחדות ואמר: "אני לא רואה שום סיכוי לאחדות בטח עם אנשים שפועלים אך ורק משנאה ומרצון לפגוע באיש אחד שקוראים לו בנימין נתניהו, תוך כדי המשבר החמור ביותר שידעה כנראה האנושות כולה ומדינת ישראל בפרט". לדבריו, "אם אנחנו לא נצליח לעצור את ההשתוללות של הווירוס המסוכן הזה, שבמיוחד מסוכן לכל האנשים המבוגרים במדינת ישראל והאנשים עם בעיות נשימתיות, אנחנו כנראה נאבד הרבה מאוד חיי אדם, יותר כנראה מכל אובדן שהיה במדינה".

ח"כ תהה: "אם אנחנו הגענו איתם לכל ההסכמות, יש נייר מוכן לחתימה, הם קיבלו את כל מה שהם רצו, התפשרנו איתם עד איפה שיכולנו, למרות שאני כמובן התנגדתי לאורך כל הדרך ועודני מתנגד להקמת ממשלת אחדות, ראש הממשלה עשה את הפעולות האלה מתוך החלטה שזה הדבר הנכון והם ברגע החתימה משכו את הדף ואמרו - 'חבר'ה אנחנו מצטערים בעל הבית לא מרשה'. בעל הבית הוא כמובן יאיר לפיד, שלא אישר להם לחתום על המסמך. האם אנחנו יכולים לעשות עוד משהו נוסף מעבר?"

לטענתו, "הם פשוט לא רוצים לעשות אחדות, יש להם בעל בית יאיר לפיד והוא זה שמחליט ושאמר אם תהיה חתימה לא תהיה יותר כחול לבן. ראש הממשלה עובד מבוקר עד בוקר 24 שעות ביממה אבל אותם זה לא מטריד, מבחינתם לא קיים שום וירוס, לא קיים סיכון ולא כלום. הם פועלים כרגע בריצת אמוק מטורפת, אחרי המטרה המאוד ברורה שלהם - לפגוע בנתניהו, וזה לא משנה להם שיש וירוס שמשתולל וסכנה להרבה מאוד אזרחים".

בהמשך דבריו ביקר את הניסיונות של כחול לבן להקים ממשלת מיעוט עם חברי הרשימה המשותפת ואמר: "קולותיהם של אחמד טיבי, איימן עודה והיבא יזבק לא מגיעים בחינם. הם היו חייבים לקבל הבטחה כלשהי שמדינת ישראל נפגעת בצורה כלשהיא כדי שהם יסכימו להצביע איתם. הרי כל פעולה שהם עשו בכנסת בשנים האחרונות זה אך ורק מתוך הבנה שזה פוגע באיזושהי צורה במדינת ישראל, כל פעם בהזדמנות אחרת ובשיטה אחרת".

עוד המשיך וטען: "היבא יזבק מסתובבת ואומרת שיש הבטחה של כחול לבן לא לקיים את תכנית המאה, שזו אחת ההבטחות שקיבלה ובכך מצדיקה את בחירתה. אם זה מבחינתם רוב שבאמצעותו הם יכולים למשול ולשלוט, אז שיקימו ממשלה של 61 ויעשו ככל העולה על רוחם. אנחנו באופוזיציה נאבק ונחזיר אותם למקומם הטבעי".

"כחול לבן לא מאפשרים דמוקרטיה"

כחול לבן פועלים בימים האחרונים להחליף את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, גוש הימין בתגובה חתם על מסמך המתנגד להחלפת היו"ר ולחקיקת חוקים 'פרסונליים' להגדרתם נגד בנימין נתניהו. לדברי ח"כ זוהר, כחול לבן "טוענים שכול המהלכים שלהם נועדו לפרק את בלוק הימין, זה המשפט ששגור בפיהם. כל פעם שהם אומרים את המשפט הזה אנחנו משגרים להם מכתב שמפריך את האמירות הללו. הם חושבים שבאמצעות זה שיפגעו בנתניהו, הם יוכלו לקבל קולות מגוש הימין שיחברו אליהם ולרשימה המשותפת - טעות בידם. הם חושבים שבאמצעות החלפת יו"ר הכנסת, גוש הימין יתפרק- טעות בידם".

כאות מחאה חברי הכנסת של בלוק הימין לא יתייצבו היום לדיונים בכנסת, ח"כ סיפר כי הוא "שמח שהתקבלה עצתי לא להגיע לדיונים שמבחינתי הם חסרי תקדים". לטענתו, "יש 22 כנסות שכיהנו עד עצם היום הזה, שכל אחת מהם הגיעה בהסכמה ובהצבעה שהייתה מקובלת על כל חברי הבית. זו הפעם הראשונה שכחול לבן באופן דורסני על חודו של קול של היבא יזבק יביאו הצבעה לכנסת בלי שלנו אין שום סיכום איתם ושום הסכמה איתם. הדבר הזה הוא חסר תקדים, הוא דיקטטורי, הוא אנטי דמוקרטי והם לא מאפשרים דמוקרטיה".

עוד חשף כי "הצעתי הצעת פשרה , אמרתי להם – 'חבר'ה יודעים מה? דחוף לכם? קחו רוב בכול הועדות, נעשה 9 ח"כ כדי שלא נעבור על הוראות משרד הבריאות, ונשמור על בריאותם של עובדי הכנסת, חברי הכנסת, משפחותיהם ומכריהם. ח"כ מכירים ומסתובבים ויכולים להדביק אנשים גם בקורונה. יש לנו כבר 5 ח"כ מהימין ו-2 מהשמאל שבבידוד ויש להם סכנה לחלות בקורונה'- הם לא היו מוכנים.

לדבריו, הוא הציע חלוקה של "5-4 להם, כל מה שביקשתי זה דבר אחד - שיבטיחו שלא יחוקקו חוקים פוליטיים נגד נתניהו, שזה דבר מאוד בסיסי בעת משבר כזו". לדעתו, "הם לא היו מוכנים מסיבה אחת פשוטה, הם רוצים דבר אחד – לפגוע בנתניהו. מה הם רוצים לעשות? בזמן שראש הממשלה יהיה בדיונים עם משרד הבריאות והאוצר וכל הגופים, על מנת לשמור על אזרחי ישראל, הם רוצים להטריד אותו בכנסת ולהפריע לו בפעילות פרלמנטרית שנועדה להדיח אותו".

"ההתנהלות של כחול לבן היא בושה למדינת ישראל"

הוא השווה את המהלך של כחול לבן וטען שזה "כמו באיראן שקובעים כל הזמן למי מותר ולמי אסור להתמודד ורק אח"כ מקיימים בחירות". עוד הוסיף ואמר: אני לא מאחל להם שאנחנו נהיה הרוב, כי אם נהיה רוב, ואני אעמוד בראשות הקואליציה או בראשות הועדה המסדרת, כל מה שהם עושים יחזור אליהם כבומרנג ולא יעזור להם שום דבר".

ומה יקרה לדעתו של חבר הכנסת במידה ואזרחי מדינת ישראל ייאלצו לצאת לבחירות בפעם הרביעית בתום משבר הקורונה? "אני חושב שהליכוד עושה את הכול כדי להוכיח לציבור שאנחנו ראויים לבחירה, ועובדתית הציבור רואה את זה. הוא מבחין בעבודת ראש הממשלה והגופים השונים. אין לי צל של ספק שתוצאות הבחירות הפעם יהיו הרבה יותר חיוביות לצד שלנו, והרבה יותר שליליות לצד שלהם בגלל ההתנהלות המבישה שלהם".

הוא סיכם ואמר: "האנשים האלה פשוט איבדו את עצמם לדעת. פשוט איבדו כל צלם אנוש. אנשים שמנותקים ממה שקורה במדינת ישראל. ההתנהלות שלהם היא בושה למדינת ישראל, היא בושה לנבחרי ציבור במדינת ישראל ואני חושב שהציבור רואה את זה ושיש אפילו סקרים שמראים את זה. ההתנהלות שלהם, בסופו של יום, היא התנהלות מאוד ברוטלית, מאוד מבישה ומן הסתם בסופו של יום יצטרכו לתת הסבר גם במשפט ההיסטוריה וגם בעתיד הפוליטי".

 

עריכה: עופרי גליכמן

23/03/2020
הישארו מעודכנים

מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90