ינון מגל ובן כספית

רס"ן ספקטור: "יש פה פוטנציאל לחיבור בין החרדים לחיילים"

העיר בני ברק הפכה לנצורה בגלל מספר החולים הגבוה באזור • רס"ן יואב ספקטור על פריסת המחסומים ושליחתם של אלף חיילים למקום: "חשים הרבה סיפוק"


העיר בני ברק סגרה את שעריה; בסוף השבוע האחרון נפרשו עשרות מחסומים בעיר ונשלחו אלף לוחמים לרחובותיה, זאת לאחר אישור הממשלה את תקנות החירום החדשות על הגבלות נוספות ומספר החולים שמרקיע שחקים. על פי הפרסומים, תושבי העיר לא יורשו לצאת מהעיר למעט מקרים מיוחדים ובמקביל יוכלו ספקי מזון, שיטור ורפואה להיכנס בהתאם לצורך. רס"ן יואב ספקטור, מפקד מגמת אימון מתקדם בחטיבת הצנחנים ואחד מהמפקדים האחראים על הפעילות בבני ברק סיפר על היערכות צה"ל בימים אלה.

רב-סרן יואב ספקטור מחטיבת הצנחנים סיפר על העשייה הצבאית בתוך העיר הסגורה, בני ברק. החל מאתמול (א') החיילים בעיר "מתמקדים בעיקר במזון ובתרופות. אנחנו עובדים מסביב לשעון כבר יום שני ומוכנים להרחיב את זה אם נצטרך כמובן לקראת הפסח", אמר. הוא הסביר כי הם אחראיים על חבילות המזון, החל משלב האריזה ועד לשלב שהן מגיעות ליעדן. הם מחלקים את המזון למשפחות נזקקות, "יש לנו כתובות באמצעות הרווחה והמוקד, וזה עובר מפה לאוזן. מספר הכתובות שלנו הולך ומתרחב", סיפר.

הוא הסביר כי נוהל חלוקת המזון מוגדר וברור- "דופקים בדלת, רואים שעונים, מניחים את החבילה ולוקחים כמה צעדים אחורה כדי שלא תהיה הדבקה". הוא הוסיף כי "אנחנו עושים את המקסימום כדי להגיע למקסימום מהבתים האלה", והתייחס לאפשרות שיידרשו לסייע בעוד תחומים, כגון פינוי חולים והבהיר כי "אנחנו בתור צבא נדע לעשות מה שצריך, כמובן עם המיגון המתאים וההדרכה המתאימה".

לסיום, התייחס ליחס התושבים כלפי החיילים ואמר: "אנשים מודים, מתרגשים ובדמעות ממש מקבלים את המנות שאנחנו שולחים להם. אני הרגשתי באמת הרגשה מאוד מיוחדת אתמול. צריך להגיד שלא נתקלנו בשום מילה רעה, שום טענה, שום מילה רעה נגד צה"ל, כנראה שזה שטויות. יש הרבה סיפוק שאנחנו שואבים מהדברים ואנחנו כאן למה שצריך. אם צו השעה זה לבצע את המשימה הזו אז אנחנו נבצע אותה עד שנידרש. אחרי רק יום אחד במשימה הזו בבני ברק, אני חושב שבאמת יש פה פוטנציאל מאוד גדול לחיבור".

 

עריכה: עופרי גליכמן

06/04/2020
הישארו מעודכנים

למצולם אין כל קשר לנאמר
למצולם אין כל קשר לנאמר  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90