איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"קיצוץ רוחבי זה גרוע מאוד"

יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ התייחס לקיצוץ הרוחבי הצפוי במשרד הממשלה: "יש דרכים לעשות קיצוץ אפקטיבי מבלי לפגוע באלה שחיים מפרוטות"


יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ שוחח עם ענת דוידוב ומתח ביקורת על החלטות ממשלת נתניהו-גנץ בעניין הקיצוץ הרוחבי וחקיקת הארכת התקנות לשעת חירום עד למרץ 2021.

"הקיצוץ הרוחבי הכי מזיק לכולם. יש דרכים לעשות קיצוץ אפקטיבי מבלי לפגוע בכאלה שחיים מפרוטות, בתחבורה ציבורית או רווחה, שאלו אנשים שבאמת חייבים את הכסף. אפשר לעשות את זה עם אנשים שמרוויחים יותר או לקצץ באופן פרוגרסיבי. אני חושב שבתקציב משרד הביטחון אפשר לקצץ יותר מאשר בתקציב משרד הרווחה, ואני אומר את זה כחבר ועדת חוץ וביטחון. קיצוץ רוחבי זה גרוע מאוד".

על הארכת התקנות לשעת חירום אמר הורוביץ: "זה משפיע על כל אחד. התקנות האלה מנוסחות כך שהממשלה תוכל להטיל מגבלות מוחלטות על כל האוכלוסייה לפי שיקול הדעת שלהם. מה הבעיה פה? קודם כל, שזה נעשה בצורה מחטפית. דבר שני, שההגדרות מאוד מעומעמות. מה זה אומר מצב חירום? מי מפקח על זה? מי מחליט על זה? הכל מאוד גורף ופתוח.

"אפשר להחליט שבעיר מסוימת אנשים לא יוצאים מהבית או נוסעים ברחוב. את ואני רוצים לקוות שזה נעשה מתוך שיקול דעת, אבל ברגע שנותנים כזה כוח בלתי מוגבל בידי פקידים וממונים למיניהם בלי פיקוח אמיתי, אז עלולים לנצל אותו לרעה".

מלבד דיבורים, מאמרים, כתבות והתנגדויות שלכם בכנסת. יש לכם מה לעשות?

"לאופוזיציה אין רוב ובגלל זה היא אופוזיציה, אבל היא יכולה לנסות ולהשפיע על התהליך שיהיה  בכנסת וגם לגרום ללחץ ציבורי. צריך להגביל את החוק ולהגדיר אותו".

31/05/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ
יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris