הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

ניו זילנד ניצחה את נגיף קורונה?

ד"ר יצחק גרברג, שגריר ישראל במדינה, על הניצחון הגדול של רה"מ ג'סינדה ארדרן במלחמה בקורונה: "היא עשתה עבודה מדהימה"


שגריר ישראל בניו זילנד ד"ר יצחק גרברג שוחח עם חברי הקבינט ב-103fm על הניצחון של המדינה במאבק בנגיף קורונה. זאת לאור הידיעות המרגשות כי הסגר במקום הוסר.

ד"ר יצחק גרברג עדכן כי בניו זילנד "אין מסכות, חיים כרגיל ומתחילים לחיות טוב. המגבלה היחידה כרגע זה רק הכניסה למדינה אבל מעבר לזה נורמליזציה מוחלטת. חזרו לשגרה". הוא ציין כי טרם נקבע מועד לפתיחת המדינה למבקרים, אך לפי הערכות הסגר יימשך, "לפחות עד ספטמבר, לפי מה שראשת הממשלה התייחסה".הוא סיפר כי האזרחים פועלים בהתאם להנחיות, "זה האופי הלאומי שלהם, הם מאוד ממושמעים, באמת. כשהם נדרשו לעמוד בתור ולעמוד במרחק של 2 מטרים אחד מהשני, פשוט לא ראיתי קיצורי דרך. הגעתי לסופרמרקט - תור מפה ועד להודעה חדשה, והם עומדים, מחכים, בלי לחתוך פינות ולהתלונן".

כמו כן, הוא סיפר כי אתמול אחת האוניברסיטאות במדינה פרסמה מאמר שמנסה להגדיר את המשתנים שהובילו להצלחה הגדולה, ובו נקטו בגישה הוליסטית. "הם מייחסים הרבה חשיבות, קודם כל לתחושת השייכות הלאומית של האנשים, שאני מוכרח להגיד לזכותה של ראשת הממשלה שהיא מההתחלה הפגינה אמפתיה, והסיסמה הייתה בהתחלה 'כולנו בסירה אחת'. הדבר השני שמצביעים עליו זה אמון מערכתי מאוד גדול בממשלה, שזה די אופייני פה. אנשים היו 75 ימי בבידוד עם משמעת עצמית והקפידו על ההנחיות - זה בהחלט יפה".

שגריר ישראל בניו זילנד הוסיף ואמר כי הם הדגישו שהיה מאוד חשוב וראשת הממשלה ממשיכה לעשות בזה שימוש, זה הרבה נחישות ועקביות. והסיסמה עכשיו שרצה בתקשורת ומשקיעים בזה כסף, למרות שחלק מזה זה חלק ממסע הבחירות שיש להם בספטמבר: 'זה הזמן הנכון להתאחד על מנת שנתאושש כולנו ביחד מהקורונה'". לדעתו, ראשת הממשלה תנצח בבחירות הקרובות, "היא באמת עשתה עבודה מדהימה, נכון שזה לא לבד אבל בסוף האחריות היא עליה". לכן לדבריו, "על מנת להיות בטוח ולא לספוג מהלומה בדקה ה-90, יכול להיות 'זנב' למחלה, אז הם מבקשים שאנשים ימשיכו לשטוף ידיים".

 

עריכה: עופרי גליכמן

11/06/2020
הישארו מעודכנים

רני דניאל ואלון בן דוד
רני דניאל ואלון בן דוד