103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"יכול להיות שנראה מעורבים נוספים מעולם הכדורגל"

אלמוג בוקר ('חדשות 13') על ההתקדמות בחקירת הכדורגלנים החשודים בקיום יחסי מין עם קטינות: "במשטרה מתכוונים להחרים את מכשירי הטלפון של השחקנים"


התפתחויות בפרשת הכדורגלנים: מספר ימים לאחר שנחשף כי שני שחקני כדורגל בקבוצת מכבי ת"א חשודים בקיום יחסי מין עם קטינות, אמש (ש') הודיע מועדון הכדורגל מכבי תל אביב שהשחקנים החשודים ייצאו לחופשה זמנית, ואף גינו בחריפות את המעשים המיוחסים לחשודים. מחר בבוקר (ב') יגיעו הנערות למתן עדות בתחנת המשטרה. כתב 'חדשות 13' אלמוג בוקר שחשף את הפרשה, שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm בתחילת התוכנית והביא פרטים נוספים על ההתפתחויות בתיק החקירה.

אלמוג בוקר עדכן בהתפתחויות בפרשה שמסעירה את עולם הכדורגל, הוא התייחס להודעת מועדון מכבי תל אביב על השעיית השחקנים החשודים וסיפר כי "הם מחליטים להשעות או להוציא לחופשה את 2 השחקנים, הכוכבים הגדולים שלהם, עד שיתברר לאן זה הוחלט. לא הוגדר זמן אבל כן אמרו שהם מגנים כל התנהגות בטח מהסוג הזה, ובשיחה משותפת עם השחקנים הוחלט להוציא אותם לחופשה". כמו כן, הוא אמר כי בימים הקרובים יחל "מצעד של נחקרים בפרשה הזאת, גם שני השחקנים צפויים להגיע עוד היום לחקירה באזהרה, גם אותן קטינות יגיעו כדי למסור עדות וגם ככל הנראה שחקני כדורגל שהשתתפו באותה מסיבת יום הולדת ויכולים אולי לתת עוד פרטים למשטרה. במשטרה מתכוונים גם להחרים את הטלפונים הניידים של השחקנים כדי לבדוק מה בדיוק קרה".

הוא הסביר כי לפי מידע שקיבל מגורמים אשר מקורבים למועדון ולעולם הספורט, מנהל המועדון מיטשל גולדהאר הוא שאחראי על שינוי הגישה של מכבי תל אביב כלפי הפרשיה. בתחילה, מהמועדון נטען כי מדובר בשמועות בלבד והם לא מתייחסים לשמועות, אך כאשר גולדהאר "הבין שאי אפשר להמשיך בצורה הזאת - מיד הוציא את ההודעה. מכבי תל אביב היא מועדון מאוד סגור הם תמיד עושים את הדברים בצורה מאוד סגורה וזה מצליח להם. כאן הם היו צריכים להבין שכבר לא מדובר בכדורגל אלא ב-2 נערות בנות פחות מ-16, ואולי רק בשבילן היה צריך להשעות. כי מה שעובר עליהן בימים האלה כשהן מסתגרות בביתן, ובוכות כל היום, והם מהצד השני מגיעם לאימונים - זה היה מביש".

על אף הדיווחים לפיהם אחד מהשחקנים הספיק למחוק הודעות מהטלפון שלו, מתברר כי המשטרה לא החרימה את הטלפונים של החשודים עד כה, בוקר הסביר כי "צריך לראות למה נמחקו ההודעות, יכול להיות שזה קשור לחקירה עצמה ויכול להיות שיש ביניהם אנשים בעלי משפחות שרצו להסתיר את המידע מאנשים אחרים, לאו דווקא מהמשטרה. אבל בכל מקרה למשטרה יש אפשרות לשחזר את אותן הודעות, אני מניח שזה מה שיעשו. מהצד השני, בשונה מהטענות של השחקנים שאומרים שהבנות שיקרו להם, הן מתארות תמונה אחרת לגמרי ונראה לי שההודעות האלה בטלפונים הניידים יוכלו לספק תשובה ברורה".

"הנערות לא ראו את זה כמשהו שלילי"

כמו כן, הוא ציין כי האירוע העומד במרכז הפרשה התרחש בחודש מאי, וכי המידע הועבר אליו ואל גורם נוסף שמחליט להעביר את המידע, "בין היתר גם למרכז לסיוע לנפגעי תקיפה מינית. במשך תקופה ארוכה זה היה רק אצל הבנות עצמן, הן החליפו ביניהן מידעים הייתה להן קבוצת ווצאפ והן דיברו אחת עם השנייה. למעשה השיחות הראשונות של הבנות בתוך קבוצת הווצאפ היו שיחות של חברות שמספרות אחת לשנייה על דברים שהן עוברות בחיים, הן לא ראו את זה כמשהו שלילי. הן הבינו, לפחות מבחינתן, שהן נוצלו רק אחרי שהפרשה הזאת התפוצצה, זו גם הסיבה שהן לא פנו קודם לכן למשטרה ולא שיתפו את ההורים ואף אחד. רק לאחר מכן, ובטח אחרי תגובה של השחקנים שאמרו ששיקרו להן וכו', אז הן הבינו לאיזה סיפור הן נכנסו. בטח אחרי השיימינג ומה שהן עברו ברשת".

לאור פרסום הפרשה, 2 הנערות החלו לסבול מבריונות ברשתות החברתיות, "זה פשוט מטורף הצורה בה מתייחסים אליהן, אנשים בוגרים, בעלי משפחות, שמתייחסים לילדות האלה בצורה פשוט נוראית. הן רואות באינסטגרם בפייסבוק מה עושים להן ואם בהתחלה זה עבר לידן ביום הראשון, הן בבית שלהן בוכות כל היום. במובן מסוים הן אפילו רוצות כבר להגיע לתחנת המשטרה ולמסור את העדות כדי לספר את הסיפור שלהן, כי הן מרגישות בימים האלה שהן הפכו להיות האשמות בסיפור לא הקורבנות", אמר בוקר. הוא הוסיף ואמר כי הנערות מקבלות "סיוע גם של בית הספר כמובן, המשפחות צמודות אליהן, גם של השירות הפסיכולוגי של העיר בה מתגוררות, שמלווים אותן ומנסים לסייע להן בימים האלה להתגבר על כל הקשים שיש להן. ממשיכות להגיע לבית הספר, זה אחד הדברים שהמליצו מהיום הראשון להמשיך בשגרה למרות הסיטואציה הבלתי אפשרית".

הוא התייחס לטענת השחקנים כי הנערות הציגו בפניהם תעודות זהות מפוברקות וכי הם הוטעו בנוגע לגילן האמיתי, כתב 'חדשות 13' הסביר כי על אף שהם "אומרים 'שיקרו לנו' - זו ההגדרה המדויקת", זו הטעיה אחת גדולה, הן לא הוצגו לשחקנים. ואגב כשאדם מבקש תעודת זהות מילדה צריך לחשוב פעמיים למה הוא ביקש, אבל זה לא הסיפור. הן הציגו תעודה חודש לפני במסיבה שהוזמנו אליה, אחד ממארגני המסיבה אמר להן אם אתן רוצות תשנו את התאריך ותשלחו לי. גם אנחנו כילדים עשינו את השטויות האלה, אי אפשר להאשים אותן בסיפור הזה כיוון שהן זייפו תעודת זהות חודש לפני כן".

כמו כן, הוא הודה כי לא יופתע אם במהלך החקירה יתברר כי היו עוד מעורבים בעניין, "אני כבר שומע קולות על מעורבים נוספים, אני חושב שהמשטרה פה אם היא תיכנס לעומק של הסיפור יכול מאוד להיות שנראה מעורבים נוספים שמגיעים, יכול להיות גם כדורגלנים". לסיום, הוא הדגיש כי "מבחינתם של השחקנים צריך להמתין ולראות כי בסופו של דבר כל עוד הם לא מסרו את גרסתם לגבי מה שהיה ואין לנו תמונה מלאה".

 

עריכה: עופרי גליכמן

14/06/2020
הישארו מעודכנים

גולן יוכפז וענת דוידוב
גולן יוכפז וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm