103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
זהבי עצבני
עם נתן זהבי

"רביב דרוקר ראוי לפרס ישראל ופרס פוליצר"

נתן זהבי הביע את תמיכתו בעיתונאי 'חדשות 13': "הוא עיתונאי אמיץ וחד. דבריו מגובים במסמכים, ולא בתאוריות אפלות כמו עיתונאים אחרים"


בעקבות תחקירו של רביב דרוקר ששודר בשבוע שעבר ב'חדשות 13', מפלגת הליכוד מתחה ביקורת נגד העיתונאי וטענה כי במדינה מתוקנת הוא היה צריך להיות בכלא. המאזין הביע את דעתו בנושא ויצא נגד התעמולה שמגיעה ממשרד ראש הממשלה, ונתן זהבי הביע את תמיכתו בעיתונאי דרוקר.

המאזין התייחס לביקורת החריפה שאמרה מפלגת הליכוד כלפי עיתונאי 'חדשות 13', וטען כי זו הייתה התקפה רצינית. כשהוא מתייחס להודעת המפלגה בה נכתב כי מקומו של דרוקר צריך להיות בכלא. זהבי השיב ש"ראש הממשלה נבהל אחרי שיצאה מלשכתו ההודעה הזאת, והוא נסוג בו קמעה", אמר, והחמיא לדרוקר: "למרות שפה ושם היו לי עימותים בקטנה עם מר דרוקר - הוא עיתונאי שראוי לפרס ישראל, לפרס סוקולוב, לפרס פוליצר. הוא עיתונאי אמיץ, חד, ובהיר מאוד כשהוא יושב מול המצלמה ואומר את דבריו הנוקבים, המגובים במסמכים. ולא כל מיני תיאוריות אפלות שעיתונאים אחרים באותו ערוץ טוחנים מים, ובלתי נסבל כבר לשמוע אותם".

בהמשך הזכיר המאזין עוד דברים תעמולה שנויה במחלוקת מצד מפלגת הליכוד, ואמר: "זו לא פעם ראשונה שנתניהו תוקף את דרוקר. דרוקר היה יחד עם גיא פלג, אמנון אברמוביץ' ובן כספית בשלט. אתה זוכר אותו? 'הם לא יחליטו'. הייתי באיזו שהיא הרצאה של גיא פלג, ואמרתי לו, 'למה אתה לא עושה שום דבר נגד ההסתה הזאת?', אז הוא אמר לי, 'אין מה לעשות'. אני לא זוכר כמה זמן לקח עד שביבי התעשת ואמר שהניסוח של הדוברות לא מוצלח".

זהבי: "אתה יודע מי הדוברות שם? ישנה חבורה תוססת וצעירה שמונה את מר ארוך, ואת מר..."

מאזין: "לוק ואוריך".

זהבי: "ועופר גולן".

מאזין: "הכול עובר דרך הראיס, לא יכול להיות אחרת".

זהבי: "לא, עובר דרך יורש העצר של הראיס, ואני לא בטוח שתמיד בידיעתו. אפשר לתקוף את נתניהו מ-1,001 זויות, אבל אלא אם כן קרה לו משהו והשתבש לו משהו במוח, הוא היה מאפשר להוציא הודעות כאלה מלשכתו. לכן, תמיד ביום שאחרי, אפילו באותו יום, הוא מעדן את הדברים. הוא אומר, 'לא בדיוק זה, הניסוח לא מתאים'. כאילו הוא מסיר מעצמו את הנטל".

מאזין: "מסיר מעצמו את האחריות וגם יוצא בן אדם על הכיפאק".

זהבי: "כן, 'יצאתי בסדר. הנה אני אומר שזה לא בסדר'. קודם אפשר להגיד, 'לתלות את דרוקר', ואחרי זה לא לתלות אותו, אבל להטביע אותו".

המאזין גם הזכיר את הסרטון שפורסם כחלק מתעמולת הליכוד בבחירות לפני אפריל, כאשר ברקע למילים 'גנץ מסוכן, גנץ זה שמאל', הראו תמונה של בית קברות. לדברי זהבי: "ישנה תעמולה מטונפת שבאה מכיוון משרד ראש הממשלה, מטונפת בכל קנה מידה שנמדוד את זה. וזה מצער, כי בסופו של דבר זה די בומרנג, ואני אגיד לך למה - לפני חודשיים פחות או יותר עשו מגנץ עפר ואפר, לא שלא מגיע לו, אבל עשו ממנו עפר ואפר. ברגע שהיו צריכים אותו לממשלה, מה שמוגדרת, ממשלת חירום, שכחו את כל הפרשיות, את כל המימד החמישי, המימד השמיני, הטלפון שלו שנפרץ והסחורה הגיעה לאיראן והיא מחזיקה אותו בביצים. כל הדברים האלה שיצאו מבית היוצר של בלפור, נעלמו כלא היו. ואת השלומפר הזה, הכלומניק הזה, המימד החמישי הזה, האיש שפורצים לו לטלפון, מינה ראש ממשלת ישראל למה? לחליפי שלו ולשר הביטחון של מדינת ישראל תחת האיום האיראני, החזבאללה, החמאס, והשד יודע מה. כלומר עוד מינוי כושל של ראש הממשלה".

עריכה: אמיתי דואק

14/06/2020
הישארו מעודכנים

נתן זהבי: "דרוקר ראוי לפרס ישראל ופרס פוליצר"
נתן זהבי: "דרוקר ראוי לפרס ישראל ופרס פוליצר"  |  צילומים: 103fm, דוברות 'חדשות 13' (ברישיון CC BY-SA 4.0)