103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"רה"מ מודע למסע ההסתה שעלול להסתיים ברצח"

העיתונאי ושדרן 103fm בן כספית ('מעריב'): "זהו מסע הסתה מפלצתי נגד כל מי שמסומן כאנטי ביבי, כולל שופטים, פרקליטים ועיתונאים"


בימים האחרונים נשמעים קולות רבים המצביעים על כישלון ממשלת האחדות לה חיכינו במשך שלוש מערכות בחירות, מה שמעלה את הסברה המדאיגה כי מדינת ישראל עומדת בפני מערכת בחירות נוספת, רביעית במספר. העיתונאי ושדרן 103fm בן כספית התייחס לשמועות על בחירות רביעיות, והביע ביקורת נוקבעת על ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ.

"בחירות נוספות? זאת שאלת מיליון הדולר. הציבור מאוד מאוד תזזיתי. מצד אחד הסקרים מאוד קורצים לנתניהו, מצד שני משהו בבטן אומר לו שסקרים טובים ביום שישי לא מבטיחים שהמצב ישאר ככה במוצאי שבת. המשבר הכלכלי אמיתי ואיתנו, הקורונה עוד לא הלכה לשום מקום, הישראלים יפגשו את המשבר הכלכלי האמיתי בעוד חודשיים שלושה. מצד שני אני רואה איך גנץ מתקפל וקורס לתוך עצמו. אצל נתניהו בתוך הבית בדירקטוריון של השלושה יש רוב לפרק את הממשלה".

על הוויכוח בנושא התקציב ומשבר האמון בין הליכוד לכחול לבן אמר: "בנושא הזה יש לנתניהו נסיבות מקלות. במצב של הקורונה והמשבר, לעשות תקציב דו שנתי כשאתה לא יודע איך ייראה המשק בעוד חודש, זה סוג של טירוף. בסוף אם אני רוצה לבודד את הסיבה למשבר ולמחשבות על בחירות חוץ מהסקרים, אז הסיבה היא שנתניהו וגנץ סיכמו שאם בג"ץ בעוד שנה וחצי, בהחלפה, יחליט פתאום להתערב ושביבי לא יכול להיות ראש ממשלה חליפי, אז גנץ ילך עם ביבי ויחוקק איתו פסקת התגברות. גנץ ירד מהדבר הזה מאז שהוקמה ממשלה ובכל פעם שנתניהו מזכיר את זה גנץ גורר רגליים. למה הוא גורר רגליים? כי במצבו, כשהוא קרוב לחד ספרתי בסקרים, אם יתברר שכחול לבן גם נותנת פסקת התגברות לנתניהו זו בעצם תעודת הפטירה שלו".

"או שהסיפוח יידחה לאחרי הבחירות בארה"ב או שיהיה סיפוח 'דיאט'"

על השאלה האם נתניהו יעמוד בהבטחתו ויחיל ריבונות ביהודה ושומרון בראשון ביולי אמר: "אל תבטל תוכניות בראשון ביולי, לא יהיה שום סיפוח באחד ביולי ולהערכתי גם לא בשבועיים הראשונים של יולי. העסק הזה לגמרי נכנס לסחרור ולשדה מוקשים שאף אחד לא תיאר. אני דיווחתי אתמול (ה') שהשגריר פרידמן נטש בפתאומיות ובזעם את מאמצי התיווך שלו בין גנץ ואשכנזי לנתניהו. יש הרבה דיווחים על זה שקושנר לגמרי ירד מהעניין הזה כרגע. תחבר לזה שראשי זרועות הביטחון שלנו עוד לא חוו את דעתם ולא היה דיון".

אז אין סיפוח בינתיים.

"אני לא יכול להגיד שאין סיפוח. אני כן יכול להגיד שלא יהיה סיפוח ב1 ביולי, ולא בחודש הקרוב. לא יהיה סיפוח של 30%. האפשרויות הן או שלא יהיה סיפוח בכלל כרגע וידחו אותו לאחרי הבחירות בארה"ב, או שיהיה סיפוח דיאט, כלומר אולי רק שניים או שלושה גושי התיישבות שבקונצנזוס, או אולי רק סיפוח בקעת הירדן בנגזרת קצרה לא לכל הרוחב, בעיקר על הירדן עצמו, כך שלא יצטרכו לספח תושבים פלסטינים. העסק הזה פתוח לגמרי, ההתלהבות האמריקנית כבר מזמן לא שם, חלק מהמתנחלים מתנגדים. בקיצור זה תפוח אדמה די לוהט".

קראתי הבוקר את המאמר שלך ב'מעריב'. אני חייב להודות שזה מצמרר. אתה מתאר מסע הסתה מפלצתי נגד כל מי שמסומן כ'אנטי ביבי' ואתה חושש שזה עלול להסתיים ברצח. מחריד.

"הצלחתי איכשהו לקבל אינפורמציה מאוד מקיפה מעשרות אם לא מאות קבוצות וואסטאפ, שמאורגנות על ידי פעילים מאוד מסוימים, אפשר לקרוא להם 'ביביסטים'. אתה רואה שם בדיוק את הטקסטים ואת השפה והסמלים שראינו לפני רצח רבין רק הרבה יותר חזק. לפני רצח רבין לא היו רשתות חברתיות ולא היית יכול לשכפל במיליונים כל אמירת עמלק או זרע עמלק כמו 'השופטים בוגדים'. זה בכמויות עצומות, כמעט בכל קבוצות הוואטסאפ האלה חברה חני בלייווייס, האישה הכי קרובה לבני הזוג נתניהו, זאת שנמצאת בכל האירועים וגם מארגנת".

מה חלקו של יאיר נתניהו במסע ההסתה.

"אני לא יודע מה חלקו ברמה הפיזית אני יודע שהאידיאולוג של האירוע זה הוא. אם אתה עוקב אחרי הציוצים שלו, אחרי מה שהוא מפיץ – השטנה, השנאה והגידופים, הוא מחלק ציונים לכל העולם ואחותו, הוא עושה שיעורי אזרחות לעוקבים שלו. תמונתו של מנדלבליט בצורה של הסנדק כבר הופיעה אצלו קודם, אתה רואה שזה בעצם המחולל. יכול להיות שהוא קשור אליהם ויכול להיות שהם רק עוקבים אחריו, ולוקחים את זה משם לכל קבוצות הווסטסאפ. מכתב מצמרר לשופטת ענת ברון כבר הגיע, כל מה שצריך זה מה שהיה לנו ב-95 ששטוף מוח אחד שהיה משוכנע שבא להושיע את עם ישראל ירה בגב של רבין. עכשיו זה הרבה יותר קל הרי השב"כ לא שומר על כולם".

עד כמה ראש הממשלה נתניהו מודע למתרחש?

"הוא מודע להכל. מא' ועד ת' להכל. מדי פעם כשמתפרסם שצריך לזרוק את רביב דרוקר לכלא, אז אחרי חצי יום הוא אומר ש'זו הייתה טעות של דובר', אבל את המטרה הוא השיג כי במקום לדבר על ההקלטות שדרוקר הביא, כולנו דיברנו על זה שראש הממשלה קורא לו להיזרק לכלא וכך הוא עשה את מה שאנחנו קוראים לו ספין. יש סרטון שמראה את חני בלייווייס לוקחת 2 בחורות ביום המשפט של נתניהו, אחת מהן היא אחותה של אורנה 'המשעממת' מקרית שמונה, ומעבירה אותן את הגדר של האבטחה ומכניסה אותן פנימה כדי שנתניהו יודה להן באופן אישי על התמיכה. לשאלתך אם הוא מודע להכל, לדעתי הוא מודע להכל".

עריכה: רון שהין

 

19/06/2020
הישארו מעודכנים

בן כספית
בן כספית  |  צילום: 103fm