"קשה מאוד לקבל משפט חוזר"

גיא פלג ('חדשות 12', '103fm') התייחס להתפתחות האחרונה בתיק רומן זדורוב: "רק 30 בקשות למשפט חוזר התקבלו מאז קום המדינה"


התפתחויות בפרשת רצח תאיר ראדה ז"ל: רומן זדורוב שהורשע ברצח ראדה בשנת 2006, הגיש אמש (ב') בקשה לשחרור מיידי לבית המשפט העליון, זאת על סמך ראיה חדשה שיש בידיו. בבקשה שהוגשה על ידי עורך דינו, נכתב כי הראיה: "נועלת באופן הרמטי את ההוכחה בדבר חפותו".

הכתב המשפטי ושדרן 103fm גיא פלג ('חדשות 12') הביא את הפרטים על בקשתו של זדורוב והסביר מדוע הגיעה לאחר שנים רבות של מאסר: "מאז קום המדינה, התקבלו לא יותר מ-30 בקשות, כשמוגשות בין 25 ל-30 בקשות בשנה. זה תיק מאוד מאתגר ומעניין מכל הבחינות, מעניין יהיה לראות מה תהיה התוצאה הסופית. 

על המקור להגשת בקשתו לשחרור מוקדם של זדורוב טען פלג כי: "הרצאת זום שנתן ראש המכון לרפואה משפטית ד"ר חן קוגל לפני חודש לסטודנטים לרפואה באוניברסיטת תל אביב, עסקה בשאלה משפטית שהשליכה על המקרה".

ברור שהעקבות שנמצאו בזירה אינן של רומן זדורוב

בהמשך דבריו, הסביר פלג על השאלה של אחד הסטודנטים באולם, שהובילה לתגובתו של ד"ר קוגל ולמה שעשוי להתברר כקלף שיהפוך את הקערה על פיה: "ברור שהעקבות שנמצאו בזירה אינן של רומן זדורוב, על כך יש תמימות דעים, ומה שמעניין שעל עקבות אלה יש טיפות דם. התביעה לאורך המשפט כולו וגם שופטי בית המשפט העליון קבעו שהעקבות האלה אינן של רומן זדורוב אך הן גם לא של הרוצח אלא של איזשהו מחלץ. העניין הוא שהמחלצים הגיעו לזירה בין חמש לשבע שעות אחרי הרצח. זאת אומרת שאם יקבלו את הרצאת הזום של קוגל, ויקבעו שגופה לא יכולה לדמם אלא עד חמש דקות לאחר המוות, זה אומר לא יכול להיות שעקבות אלו הן של אותו מחלץ אלמוני כפי שקבע השופט, וזה חייב להיות הרוצח". 

בסיום דבריו, התייחס גיא פלג לסיפור הרצח, ואמר: "יש כאן סוגיה מרתקת מאוד מבחינה משפטית ומדעית, אבל ומה שמייחד את התיק הזה לא פחות היא העובדה שבדרך כלל מהורים של קורבנות אנו שומעים מוזיקה אחרת, שהם מצטערים שאין עונש מוות לרוצחים ושהם רוצים עונש כבד ביותר. כאן יש פה אמא של קורבן שמהרגע הראשון אומרת שזדורוב אינו הרוצח. זה טיעון חזק בזירה הציבורית, בזירה המשפטית אין לו שום משמעות". 

עריכה: מיכל קדוש

23/06/2020
הישארו מעודכנים

רומן זדורוב
רומן זדורוב  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90