103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

בעל חברת 'קול במה' על המשבר הכלכלי: "איפה כל אותם אנשים שרק מבטיחים לנו?"

פיני בן אבו סיפר על המצב הקשה אליו נקלע: "מאז המשבר לקחתי הלוואות של בערך 60 אלף שקל" • והוסיף: "אנחנו לא יודעים מה ילד יום"


פיני בן אבו, בעל חברת 'קול במה', אלמן ואבא ל-5 בנות המתגורר באשקלון שוחח עם בן כספית וינון מגל ב-103fm על המשבר הכלכלי אליו נקלע בעקבות נגיף קורונה. בן אבו קרא למקבלי ההחלטות לפעול ולסייע לאנשי התרבות בתקופה כה קשה, והביע חשש מההשלכות של המצוקה הכלכלית על האנשים.

בעל חברת 'קול במה' חשף באומץ לב את הקשיים שלו ושל אנשי התרבות לאור משבר הקורונה והיעדר הסיוע מהמדינה, וסיפר כיצד הגיע למצב בו הוא "מבקש מהבנות הגדולות שלך להכניס את היד לכיס ולעזור בכלכלה של הבית". לפני 3 שנים נפטרה אשתו במפתיע והוא הבעלים של חברת ההגברה והתאורה 'קול במה'. בשגרה הוא עובד בהופעות ולכן "הכמות של 200 או 250 לא מדברת לאנשים כמונו. עבור אנשים כמוני מהתעשייה המצב הוא קשה. כואב להיכנס למחסן לראות את הכול מעלה אבק".

הוא הוסיף ואמר כי על אף קצבת ביטוח לאומי אותה הוא מקבל בשל מוגבלות בראיה ממנה הוא סובל, הוא נאלץ מאז פרוץ המשבר לפתוח "הלוואות של כ-60,000 לערך. לא קל לחיות במדינה שלנו, כולנו יודעים את זה, בטח אנשים שבאים מהתחום שלי, אנשי תעשיית התרבות וכדומה. כל בוקר אני שואל את עצמי - איפה כל אותם חברי כנסת עם האג'נדה החברתית האכפתיות, להביא משהו אחר לאזרח הקטן הזה, שבדרך כלל ביום יום הוא שקוף כי אלו החיים כנראה במדינה שלנו? איפה כל אותם אנשים שרק מבטיחים לנו?" הוא ציין כי קיבל מענק סיוע לתקופת הקורונה מהמדינה, על סך "1,800 שקלים. לא יודע מי עושה שם את החישובים, זה מה שבסך הכול הגיע לנו".

בהמשך, מתח ביקורת חריפה על ניהול המשבר ואמר: "יש שם מקצועיות מדהימה של פקידי משרד האוצר הבכירים או מקבלי ההחלטות להצליח לערבב את הציבור ברמה שאתה לא יודע אם להאמין בכלל. עד שלא נראה את הסכומים האלה בחשבונות הבנק אני לא יודע למה להאמין. אנשים שכחו שגם לנו יש חלק מאוד מכובד בחיי היומיום במדינת ישראל. אנחנו אמונים על המורל, מחיאות הכפיים, אנשים שמשכימים קום. אנחנו הכי מבינים את המדיניות הזאת שנקטו מקבלי ההחלטות, אבל תנו לנו להחזיק את הראש מעל המים".

בן אבו ציין כי הוא מחפש עבודה, "בוא נוסיף את הבעיה האישית שלי ברוך השם מתפקד טוב מאוד, בריא, אבל לאן ללכת בגיל שכזה? אשמח לקבל הצעות. רק אציין שהיא לא עד כדי הפרעה יום יומית, זה במקומות של טקסטים וכדומה, ומכאן שלא ייבהלו מהעניין. אני גאה לעשות את מה שאני עושה: 050-6575415 אשמח לקבל הצעות לעבודה. באמת אני לא מבקש פה חסדים, אני מבקש לעבוד בזכות - כמו יתר החברים שלי".

לסיום ביקש "להודות לחברים שלי על המאמץ הגדול שנעשה שם, לכל הנציגות שלנו שעשו באמת עבודה טובה ואני מקווה שבאמת בתאריך המיועד משרד האוצר באמת יפקידו לאנשים את הכספים האלה. אני מפחד מדבר אחד, אני מפחד שמישהו ייקח את זה למקום הרבה יותר קשה. אני שוב קורא בבקשה למקבלי ההחלטות – 'תתייחסו אלינו. אנחנו 200,000 איש, אני לא רק מדבר בשם עצמי, זה אחוז לא מבוטל'. אני מפחד שהסיפור של אותו ירקן לא יחזור פה במדינה שלנו".

כל המעוניין ליצור עם פיני בן אבו קשר, מספר הטלפון הוא: 050-6575415.

 

עריכה: עופרי גליכמן

30/06/2020
הישארו מעודכנים

ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm