103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

"אני חי על נדבות"

איל אלטרץ, איש סאונד, הגיב על דבריו השר הנגבי, ושיתף במצבו הכלכלי הקשה • "הבנק עיקל לי את המענקים שקיבלתי מהמדינה"


אמירה שנויה במחלוקת נרשמה בסוף השבוע האחרון (ו') בתוכניתם של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' ב'קשת 12'; כשנשאל השר על המצוקה הכלכלית החריפה בה מצויים בימים אלה רבים מאזרחי ישראל, השיב הנגבי, לדבריו, כי: "השטויות האלה שלאנשים אין מה לאכול, זה חרטא". בעקבות האמירה מעוררת ההדים, ביקרו רבבות את האמירה השנויה במחלוקת, תוך תקיפת בכירי הממשלה והאשמתם בחוסר סיוע והבנת המצב המדאיג.

איל אלטרץ, איש סאונד שאיבד את עבודתו מתחילת משבר הקורונה החליט לכתוב לשלוח להנגבי הודעה זועמת על דבריו, ואף כתב לשר: "שלום לך השר הנגבי, שמי איל אלטרץ, איש סאונד שלא עובד כבר ארבעה חודשים. כל הערוצים ראיינו אותי על שהגעתי לפת לחם. אני רוצה להגיד לך שאני מתבייש שאנשים כמוך מייצגים אותי בממשלה, ואתה ביזיון, אעשה מה שאני יכול כדי שבבחירות הבאות אתה וחבורת אוכלי החינם שלא עבדתם יום בחיים לא תהיו בממשלה", ואף התחייב שבבחירות הבאות יצביע לח"כ אחמד טיבי ולא לגוש הימין. הנגבי לא נשאר חייב והשיב כחלק מהחלופת המהלומות: "אני אתן את הנייד שלך לטיבי ביום שני בכנסת, מקווה שהחיבור ביניכם יעשה טוב לעם ישראל". ח"כ טיבי צייץ לאלטרץ את מספר הטלפון שלו וביקש ממנו שייצור עמו קשר.

אלטרץ שוחח עם בן כספית וינון מגל וסיפר בתחילת השיחה על מצבו הכלכלי הלא פשוט: "קיבלתי מענק של 6,000 שקלים שהמדינה עיקלה בגלל שעברתי את המסגרת ונכנסו ההלוואות שלקחתי, אז לא ראיתי את הכסף הזה. כיום אני חי על נדבות, ומתגורר אצל בת זוגי, אלמנה שמכלכלת לבד את שלושת ילדיה. לפני הקורונה, הייתי משתתף איתה בהוצאות הבית, ואני אך כבר חצי שנה נתמך על ידה ועל ידי הילדים שלי". 

על הוויכוח המתוקשר עם השר הנגבי אמר: "אני חייב בשביל ההגינות, פשוט עשיתי צילום מסך של חלק מהשיחה שלי איתו, לא ידעתי שזה יעשה כל כך הרבה רעש. אני לא רוצה להביע דעה פוליטי, אך אני בצד הימני של המפה ולא הצבעתי שנים כי אני לא מאמין לאף אחד מח"כ. זה פשוט ביזיון שלא מספיק שלא מביאים לנו משהו לחיות איתנו, גם השר שאפילו לא נקרא לו שר כי הוא שר בלי תיק, אם בכירים כאלה בכנסת אומרים דבר כזה על העם, אז אנחנו באמת מגלים את הפנים האמיתיות שלהם". 

בהמשך דבריו, הביע איל אלטרץ ביקורת גם כלפי ראש הממשלה, והבהילות להקים ממשלת קורונה שלא מסייעת לאלו הזקוקים לה: "ראש הממשלה שלנו בנה ממשלת חירום לקורונה כדי לטפל בבעיות של הקורונה. מאז שממשלת הקורונה הוקמה, בוזבזו עשרות מיליונים כדי להשתיק את השרים ואת גנץ, הוא עשה משהו עבורנו?". 

בסוף השיחה, התייחס איש הסאונד איל אלטרץ לאלו שהמליצו לו למצוא עבודה חדשה בימים אלה של חוסר ודאות, ואמר: "אני בן 50 עם שלוש פריצות דיסק בגב בעקבות שנים של עבודה, ועובד בתחום כבר 35 שנה. בתחילת הקורונה הלכתי לראיונות עבודה לעבודת שמירה בבניין. לצערי הרב אמרו לי בפירוש שיש לי יותר מדי כישורים למשרד הזאת. אני משתדל לא לקחת כסף מילדיי, בושה". 

הנגבי נתן לאנשים אור ירוק לצאת למלחמה 

כיצד ייראו השנים הקרובות בגזרת העצמאים? איל העריך כי: "אני רואה קרייסס ואסונות כי כבר עכשיו כשמתחילים להזמין הופעות אצל בעלי חברות ההגברה הכל במחירי קורונה. חבר שלי, איש סאונד מוכר התקשר אליי ובישר לי כי הוא מעוניין להתחיל לגנוב כדי לקבל משכורת ולכלכל את ילדיו. אנשים פה על סף פוגרומים. השר הנגבי נתן לאנשים אור ירוק לצאת למלחמה. הוא אמר שהוא מאשר לנו לעשות את הדברים הללו כי אנחנו חרטא. אז כולם איבדו תקווה, הוא פשוט לא יודע מה הוא עשה". 

עריכה: מיכל קדוש 

05/07/2020
הישארו מעודכנים

מחאת אנשי עולם התרבות
מחאת אנשי עולם התרבות  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90