103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"קיבלתי איומים על חיי ועל חיי ילדיי"

העיתונאי שי גולדן כתב פוסט שבו תאר את האלימות המילולית שספג כי התרעם על התנהלות הפגנות השמאל: "המחאה הפכה להיות על נתניהו ולא על הקורונה"


העיתונאי ואיש התקשורת שי גולדן פרסם לפני מספר ימים פוסט בו ביקר את האלימות בהפגנות. היום (ד') הוא פרסם פוסט נוסף, ובו שיתף בביקורת הקשה שספג מהשמאל הפוליטי על הסתייגותו, ועל האלימות המילולית שהגיעה עד לכדי איומים על חייו. גולדן שנמנה על חייו עם השמאל, שוחח עם אראל סג"ל ואבי יששכרוף ב-103fm על הנושא.

שי גולדן הסביר כי על אף שספג ביקורות רבות מחבריו לימין הפוליטי, הפעם הביקורת הגיעה מתוך המחנה שלו, השמאל. "בשמאל, כשאתה חבר אתה חבר, כשאתה לא חבר? אתה לא חבר עד הסוף, ואז אתה אויב. ואז כל הקלשונים, כל האזמלים וכל החניתות נוטפות הרעל יוצאות. זה פשוט תמיד אישי, תמיד נמוך, תמיד טבול בגועל נפש. לא כתבתי 'ביבי גדול נהדר הוא צדיק תסגרו את כל התיקים נגדו, תבטלו את המשפט'. כתבתי - 'חבר'ה, ירדתם מכוכב הלכת ארץ והתבלבלתם. הייתה לכם הזדמנות למחאה היסטורית חברתית אמתית, שמשנה אולי אפילו את המפה הפוליטית בישראל בגלל הקורונה, ומה עשיתם? עליתם לבלפור, צעקתם שוחד מרמה והפרת אמונים, יריתם לעצמכם ברגל. הלכה המחאה אתם פשוט לא חכמים'. ביקורת די סבירה".

הוא הוסיף ואמר כי הטענות כלפיו הן "אף פעם לא לגופו של טקסט אלא לגופו של אדם, 'אתה שתול של ביבי', 'אתה מחכה לטלפון מבלפור'. זה נכון, אני כבר 3 ימים יושב ליד הטלפון וכל מספר חסום אני עונה 'הלו, ביבי? ביבי?, מתי יהיה עבודה?' הייתה לי שיחה מחו"ל, הייתי בטוח שזה משלדון, זה לא שלדון. אני לא יודע מה לעשות, אני מחכה לטלפון והוא לא מגיע. הם לא מסוגלים להתייחס לשום טענה לגופה. הם טועים טעות מזעזעת, ומה לעשות? המחאה הזאת תוך שבוע עברה מהפך - ממחאה נגד גל הקורונה השני והתנהלות הממשלה בו, והתנהלות הממשלה ראויה להרבה גנאי וביקורת. זה הפך שוב לדיון על שוחד, מרמה, והפרת אמונים. חברים די, זה לא מעניין עכשיו אף אחד, ההתניות הפבלוביות שאתה אומר 'האירנים תוקפים', עונים 'כן, הם תוקפים כי רה"מ מושחת'. 'נבחרת ישראל בכדורגל, אין לה מאמן' – 'טוב זה בגלל שרה"מ מושחת'. זה פשוט התניות פבלוביות מטורפות".

'אתה לא מספיק שמאלני'

העיתונאי ואיש התקשורת הדגיש כי הוא לא מתנגד להפגנות ולמחאות, "מפריע לי רק שאתם שוב רוצים לתפוס טרמפ על הקורונה, או לגנוב את המחאה על הקורונה בדלת האחורית. שוב לדחוף לנו את התפיסה שלכם לגבי המשפט והכשירות של ביבי לעמוד בראשות הממשלה, חברים זה לא העניין. זה לנסות לגנוב את המחאה לציבור שלם, יש המון אנשים תומכי ביבי, שהצביעו ביבי שעכשיו כועסים, מאוכזבים, מבולבלים, מודאגים - במקום לחבק אותם, מה אתה עושה? אתה אומר – 'אתם תומכים במושחת, זה בגללכם'. חברים, היו פה 3 מערכות בחירות. אוהבים או לא אוהבים את התוצאות, זה עניין אחר. יש אדם שיושב בבלפור ומנהל את המדינה כחוק, לא אוהבים את החוק? זה בעיה - אבל זה החוק. יש ראש ממשלה בישראל קוראים לו בנימין נתניהו".

לטעמו, "הם יורים לעצמם ברגל, זה מה שאני מנסה להסביר. על זה קמה המחאה שלהם נגדי או האלימות שלהם נגדי". הוא הוסיף וסיפר כי בשבוע האחרון קיבל כ-100 הודעות נאצה, 3-2 מהם אפשר לראות איום על חייאיומים שאמרתי אולי צריך ללכת למשטרה", ופירט: "מישהו ששולח לי את הכתובת שלי. 'אני יודע את בית הספר של הילדים שלך', והודה שזה "לא נעים". לצד זה, הוא סיפר כי נתקל בתופעה מטרידה, כאשר בימים האחרונים הוא קיבל פניות רבות מעיתונאים, "לפחות 80% מהם אינם נמנים על ערוץ 20 וישראל היום, יש כמה עובדי עיתון הארץ שאומרים לי 'אני מפחד לומר את מה שאתה אומר, אני מסכים איתך, אבל מפחד לומר כי יבולע לי בתוך הגילדה שלי. זה מה שמדאיג כבר".

והוסיף: "יש המון אנשים שיש להם מה לומר והם מפחדים להתבטא כי הם יודעים שהמחנה יקיא אותם באלימות החוצה כמו שהם עושים לי, לחיים רמון, מוקי, בראשי ומי לא. אני מצביע עבודה כל חיי, גם לפני 4 חודשים שמתי אמת בקלפי, אומרים לי - 'אתה לא מספיק שמאלני'. חבר'ה הצבעתי אמת, מה לעשות עוד? איך להוכיח לכם? תצעק ביבי ויאיר נתניהו לכלא? לא שותף לזה, סורי, לא זורם עם זה".

לסיום, פנה גולדן לאבי יששכרוף בבקשה: "יששכרוף, עונה מדהימה של פאודה. תמשיכו, אל תפסיקו ב-6, תמשיכו, תמשיכו כמה שאתם רוצים. כל שנה עונה".

 

עריכה: עופרי גליכמן

22/07/2020
הישארו מעודכנים

שי גולדן
שי גולדן  |  צילום עצמי