אודי סגל וענת דוידוב

"חשבתי שיש זיקוקים, אבל זה היה צבע אדום"

אלון פחימה בן ה-10 משדרות סיפר על תחושותיו בעקבות המתיחות הביטחונית: "הלילה היה מפחיד, יש לי חרדות מצבע אדום"


השקט באזור הדרום הופר אתמול (א') בשעות הלילה, כאשר התרעת צבע אדום הופעלה בעקבות רקטה שנורתה מרצועת עזה ויורטה בשמי שדרות. על פי הדיווחים מן המקום נמסר כי רכב בעיר נפגע מנפילת רסיסים וכי לא היו נפגעים בגוף. למרות שתושבי שדרות נותרו בריאים ושלמים פיזית, החרדה לא חדלה מלפעפע, בעיקר בגילאים הצעירים בהם הפחד משתלט לעתים על הניסיון לשמור על קור רוח.

כך גם אלון פחימה בן ה-10 המתגורר בשדרות, ששוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm וסיפר על תחושותיו לאחר התרעת הצבע אדום המפתיעה, שתפסה אותו לא מוכן לתרחיש: "הלילה היה מפחיד. אני וכמה מחבריי בילינו בחצר, ופתאום הופיע מעלינו אור בשמיים. חשבתי שמדובר בזיקוקים. מזל שהיה לידנו מקלט, אז מיד רצנו לשם ואחרי כמה שניות הפסיקו הפיצוצים אז יצאנו ממנו". 

יש לי חרדות מהתרעות הצבע האדום 

בהמשך דבריו, סיפר על פחדיו הלא פשוטים מהירי הרקטות אותם חשף בפוסט שכתב, על רקע המציאות בה הוא חי כמעט במשך כל שנות חייו: "סיפרתי בפוסט שפתאום היה צבע אדום וממש פחדתי, ידעתי לאן ללכת אבל התרעת הצבע אדום ממש הרעידה אותי כי יש לי חרדות מצבע אדום. הופתעתי, הרגיש לי שזה היה סיכוי קלוש שבזמן הקורונה יהיה צבע אדום. נראה לי שיהיו אזעקות נוספות אם הייתה אחת אתמול". 

בסוף השיחה, סיפר על התמיכה שמקבל אלון פחימה מהוריו ברגעים הקשים, ושמר על אופטימיות, למרות הכל: "ההורים שלי אומרים לי שאני לא צריך לדאוג כי יש לנו ממ"ד ואנחנו בטוחים, ושאלוהים שומר עלינו". 

עריכה: מיכל קדוש 

03/08/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"רצנו, ואחרי כמה שניות, התחילו כל הבומים"
"רצנו, ואחרי כמה שניות, התחילו כל הבומים"  |  צילום ארכיון: פלאש90
Paris