גולן יוכפז וענת דוידוב

מדהים: הגננת המתעללת מבקשת לשוב ולעבוד

כזכור, כרמל מעודה, הגננת המואשמת בהתעללות בפעוטות, נתונה במעצר בית • ההורים תוקפים: "מקומה בכלא - עצם הדיון בנושא מופרך"


הגננת כרמל מעודה, שנאשמה בשורה ארוכה של מקרי התעללות בפעוטות לפני כשנה ושוהה בימים אלה בביתה במעצר בית, ביקשה אתמול (ב') אישור לחזור לעבוד, חרף הנזקים הרבים שגרמה לילדים בהם התעללה. הורי הפעוטות לילדים בגן של מעודה הגיבו לבקשה ההזויה והצהירו בתוקף: "נפגין אם יעסיקו אותה". אהרון קואליו והילה שטיין, הורים לילדים מהגן בו עבדה מעודה שוחחו עם גולן יוכפז וענת דוידוב על הידיעה.

הילה שטיין סיפרה כי אתמול (ב') בשעות אחר הצהריים נודע להם על בקשתה של כרמל מעודה, דרך עיתונאים. היא הביעה תרעומת רבה על הידיעה: "מקומה בכלא, מעצר בית זה חלופה למעצר בכלא. על מה את מבקשת לצאת לעבודה בדיוק? את רוצה לצאת לעבודה? נפגעה לך הפרנסה? היית צריכה לחשוב על זה הרבה קודם לפני שהתפוצצה הפרשה ולפני שפגעת לנו בילדים וכך היית נמנעת ממצב שאת במעצר בית ואת רוצה לצאת לעבודה. אם היא יוצאת ממעצר בית, שתחזור בבקשה לנווה תרצה, זה המקום שלה". היא הסבירה כי בית המשפט לא פנה אל ההורים, זאת כיוון שנפגעי העבירה במקרה זה הם הילדים ולכן הם ככל הנראה לא צד בדיון, וטענה כי זה "דיון הזוי לחלוטין שאני לא יודעת איך ביהמ"ש מעוניין לדון בבקשה הזו בכלל".

האב אהרון קואליו שיתף בתחושות שמלוות אותו מאז התקבלה הידיעה בעניינה של מעודה, ואמר: "פשוט לא להאמין שכל פעם גברת כרמל מעודה מנסה איך שהוא לעכב את הדיון הזה. אני כבר לא יודע, אנחנו מבולבלים לגמרי. זה הזיה, אני ראיתי את זה ואמרתי – 'עד איפה אפשר להגיע עם כל זה'? נעשה כל מה שאפשר כדי שזה לא יקרה. אנחנו מקווים שביהמ"ש לא ייתן לזה יד בכלל. שהיא תיכנס לנווה תרצה". 

הוא סיפר כי בשנה שחלפה מאז התפוצצה הפרשה, ההורים מטפלים בילדים ללא הרף, "אנחנו עובדים מאוד קשה בשביל לשקם אותם, עם כל מה שקרה וכל מה שהיה. המון חום, המון אהבה, יש כאלה שלוקחים לטיפולים גם. יחד עם עזרה מהצוותים של גננות חדשות שיש להם המון עבודה, שנה ומשהו שלא הפסקנו לעבוד. זה לא פשוט, זה לא קל, כל אחד ואחת מאיתנו מתמודד עם דבר כזה או אחר שלא רואים ולא שומעים את זה בחוץ".

הילה סיפרה כי הילדים כולם חזרו למסגרות, "כמובן כשהתפוצצה הפרשה היו כאלה שהחזירו מיד כי לא רצו לשבור רצף וגם רצו ליצור מציאות חדשה לילדים. כמובן שהיו את אלה שהעדיפו לא להמתין עד לראשון בספטמבר 19. אבל בראשון בספטמבר 20 כולנו מכניסים". 

גולן יוכפז: את שקטה עכשיו?
הילה: "לא, אין לי פיקוח על הילדים".

גולן יוכפז: אין מצלמות בשידור חי?
הילה: "לגיל הרך אין דבר כזה וגם בגני עירייה אסור, מבחינת צנעת הפרט אסור להכניס לתוך הגן. אני מודה שאני חשדתי בכול רגע. זה לא היה אומץ, חשדתי בכל חיבוק, בכל חיוך, והלב לא היה שקט בכלל". 

 

עריכה: עופרי גליכמן

25/08/2020
הישארו מעודכנים

גולן יוכפז וענת דוידוב
גולן יוכפז וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm