גיא פלג

שובה של פרשת ליאת בן ארי

המאזין התייחס לעבירת הבנייה לכאורה של התובעת במשפט ראש הממשלה בנימין נתניהו, ותהה לגבי זה • מה חשב על כך גיא פלג?


המאזין התייחס לבדיקה המתבצעת בעניינה של ליאת בן ארי, בחשד שביצעה עבירת בנייה. הוא ציין כי בן ארי ביקשה אישור בדיעבד, ותהה: "מה זה שונה מבן אדם שנכנס למקום או לסופר וגונב משהו ורוצה לשלם בדיעבד".

פלג השיב: "בשונה מעמיתיי, אני מומחה קטן לענייני עבירות בנייה, אבל אני ניסיתי ללמוד את הדברים. קודם כל אני רוצה להרגיע אותך, אמרו לי שהעניין נמצא בבחינה משפטית דקדקנית של הרשות המקומית. הרשות המקומית, כך שמעתי, קראתי, פרסמתי הזמינה את ליאת בן ארי לחקירה ואת בעלה. הם יבדקו האם בוצעה עבירה? האם בגין העבירה צריכים להרשיע? והאם צריכים לעשות את זה בנוגע ל-2 בני הזוג או רק לגבי בעלה? או אולי רק לגביה, אולי היא הדומיננטית בעסקה? קודם כל תנוח דעתך שהדברים נחקרים, הם נבדקים והתוצאה תתפרסם".

פלג סיפר: "אני אישית פניתי למנהל מקרקעי ישראל כי אמרו לי שהפרויקט הזה בראש העין, קבוצת הרכישה, הייתה פתוחה רק לתושבי ראש העין ורק לאלה שמתכוונים לקנות את הבתים האלה לצרכי מגורים. חזרה אליי דוברת רשות המנהל. אמרו לי שהמכרז פתוח גם למי שאינו תושב ראש העין ובמכרז לא כתבו אם הבתים מיועדים למגורים או להשכרה. אח"כ פניתי לעיריית ראש העין כדי לוודא מה קורה, שם נאמר לי שהפרויקט הזה מלכתחילה שווק לציבור והפרסומים היו שיינתן היתר ליחידת דיור. אכן הדלת שנפתחה היא נפתחה לפני ההיתר, אבל כך אומר דובר העירייה וכך יצאה ההודעה מהעירייה - שבקשות מהסוג הזה מאושרות דרך קבע באופן יום יומי גם כשהן מוגשות בדיעבד. אתה שואל אותי האם תגובת העירייה הגיונית? האם כך זה צריך להיות? האם זה בסדר? יש שאלות לגבי ההתנהלות שלה אבל לפני שאנחנו מחליטים מה חומרת העבירה שביצעה, אם ביצעה, אנחנו כרגע מלווים הליך משפטי".

הוא הדגיש כי בן ארי "עדיין לא נחקרה וייתכן שבתום החקירה יגידו 'היא מאה אחוז בסדר', וייתכן שלא. אנחנו נוסיף ונעדכן למקרה שזה מאוד מטריד אותך, ואני אגיד לך שגם אותי זה מטריד. אפילו שאני חושב שבגדול מדובר בהיטפלות לליאת בן ארי, אני נכון לתקן את העמדה שלי. כי אם חלילה יתברר שאוכפת חוק ועוד אוכפת חוק כל כך בכירה עברה עבירה פלילית, אני חושב שהיא צריכה לתת על זה את הדין, וצריך לשקול מה לששות בעניינה. אני חושב שאם כך יתברר, זה יהיה חמור מאוד. אבל תנוח דעתך, הדברים מתבררים".

 

עריכה: עופרי גליכמן

25/08/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ליאת בן ארי
ליאת בן ארי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris