103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"פעם ראשונה בחיי שלא בדקתי מה איתו"

מצמרר: אריאל יואב צפריר התמוטט ונפטר אחרי שהיה במסיבת טבע • אמו, ענת, פרצה בבכי בשידור: "אף אחד לא הודיע לי על המוות שלו - הייתי מצילה אותו"


ביום שישי האחרון נפטר חייל בן 19 במהלך מסיבת טבע. אריאל יואב צפריר ז"ל התמוטט במהלך המסיבה לאחר שחש ברע, והושאר ברכב למשך שעות ארוכות. איש מהסובבים לא פינה אותו מהמקום, עד שלבסוף הובא לבית חולים, שם נקבע מותו. אמו ענת עידן צפריר סיפרה בכאב ובגרון חנוק על הבן האהוב שאיבדה.

ענת צפריר סיפר על בנה אריאל, שיצא לבלות ביום שישי ולא שב: "אריאל הוא ילד אחראי, מתוק, חכם, יפה, ילד שעזר, מגיעים אלינו אלפים לבית, אלפים. אני יודעת שהילדים שלי נהדרים וטובים כי ככה אנחנו מחנכים אותם. אבל אנשים מספרים לי סיפורים איך הוא עזר, הציל, תמך בהם. הגיעה הילדה שאומרת שהיא הרגישה שהיא לא מסוגלת לגמור שנת שירות, ואריאל עזר לה ותמך בה בשיחות ובמצב רוח ולימד אותה, היא אומרת 'בזכותו לא רק סיימתי את שנת השירות אלא סיימתי כמצטיינת'. כל אחד מגיע ומספר כמה הוא נגע בו ועזר לו, וכמה הוא טוב ונשמה טובה. אני לא מצליחה להבין מה קרה במסיבה הזאת", וזעקה בבכי: "למה לא הצילו לי את הילד שלי?"

האם סיפרה בעצב כי ידעה שבנה הולך לבלות במסיבת טבע, "לא היה לי מושג מה זה מסיבת טבע. זה לא מסיבת טבע, זה מסיבת מוות. אלוהים אדירים, אני חייבת שתדעו אריאל אפילו סיגריות לא עישן, ילד מצוין, ילד עם גבולות, בגלל זה אני לא מצליחה להבין מה קרה שם? חבר שלו אמר לי בטלפון 'ענת הכול היה בסדר', שאלתי אותו 'רז אתם עישנתם סמים? זה מה שקורה במסיבה הזאת'? הוא אמר 'או שמישהו זרק לו משהו בכוס או שאנחנו לא מצליחים להבין מה קרה פה. תראי כולנו בסדר'. אני בוטחת בילד, בחיים הוא לא יגע בסמים".

ענת נשברה ובגרון חנוק מדמעות תהתה: "איך לא התקשרתי? אני תמיד מתקשרת, ובפעם הראשונה בחיים שלי שאמרתי 'אני לא אהיה הנודניקית אני לא אהיה נודניקית?' אוי ואבוי איזה אסון, אסון, אסון. לא רק למשפחת ברקן והשומרון זה אסון לעם עם ישראל, אסור שדבר כזה יקרה, אסור. אם הייתי מתקשרת, אני לא יודעת. אני לא יודעת, אני לא יודעת. הלב שלי נקרע. אני מתה איך משטרת ישראל לא הייתה שם? אני לא רוצה להאשים אותם אבל איך הם לא באו והזעיקו אותם? איך הם לא באו? מלא טעויות שיכלו להציל את אריאל".

היא נזכרה בהודעה האחרונה ששלח לה אריאל, "ב-3 וחצי בבוקר 'מאמו הכול בסדר, אנחנו בדרך אל תדאגי'. הילדים שלי תמיד שולחים לי הודעה, יש בינינו הסכם שאנחנו תמיד מעדכנים אחד את השני על הכול". בהמשך, ציינה כי "אף אחד לא הודיע לי על המוות שלו, אף אחד לא עדכן אותי. אנחנו גילינו הכול לבד, זה היה נורא. אמא של ניב התקשרה אליי ב-14:00, היא אמרה שניב שלח הודעה שהוא במשטרה, אמרתי מה קרה אלוהים אדירים? היא ענתה 'הוא נותן עדות ואריאל קיבל מכת שמש', אמרתי אוקיי, ביי וניתקתי את הטלפון. הבת שלי התקשרה לכל בתי החולים ואני למשטרה, הם לא ידעו דבר, 'לא יודעים, לא יודעים, לא יודעים'. אני הייתי מצילה אותו. אבל אף אחד לא התקשר אליי".

"זה לא מסיבות טבע, זה מסיבות מוות"

המשפחה ראתה באתרי החדשות כי צעיר בן 19 הובהל במצב אנוש לבית־החולים סורוקה, "רצנו לשם וגם שם הם לא מדברים איתי. אחרי חצי שעה התפרקתי, התחלתי לצעוק כמו חיה, משהו שלא מתאים לי ואז מישהו התייחס אליי. אמרו לי 'תבואי תזהי את הגופה', הוציאו לי אותו ממקפיא, זה היה נורא, זה היה נורא, ילד שלי, המתוק הזה. אנחנו לא מצליחים לעכל בכלל את הדבר הנוראי הזה. אנחנו שבורים ומתגעגעים אליו, כולם מתגעגעים אליו. זה לא מסיבות טבע, זה מסיבות מוות. אסור לתת לילדים ללכת, אסור בכל שזה יקרה מסיבות כאלה. שמשטרת ישראל תעצור את הדברים האלה. איך אנחנו נותנים שדבר כזה יקרה אסור? שיקרה עוד אסון כזה? אסור".

לצד הכאב העצום איתו מתמודדת המשפחה, האם סיפרה כי "המשטרה הייתה כאן ביום שישי וביקשו לעשות נתיחה לאחר המוות. הם לא מוכנים לתת לי שום פרטים - לא הסכמתי. אמרתי 'הילד שלי נפטר, עשו לו את כל הבדיקות תיקחו מביה"ח את הבדיקות. תראו את סיבת המוות, אין סיבה לבתר לו את הגוף, אני לא מוכנה - אני רוצה שיישאר שלם'. הם הלכו איתי אתמול לביהמ"ש, תודה לאל לקחתי עו"ד והוא הצליח למנוע את זה".

החברים עמם הלך אריאל למסיבה חשים בטוב, וענת סיפרה כי הם "כולם במעצר בית, לא נותנים לי לדבר איתם". לדעתה, אריאל אכן קיבל מכת חום, אבל היא סבורה כי "היו עוד דברים שלא מספרים לי והייתה רשלנות כי אריאל, אני כל הזמן שומעת וקוראת בחדשות, שכב כמה שעות במצב לא טוב ואף אחד לא עזר לו. יכולנו להציל אותו אם רק היינו יודעים, אם מישהו היה מרים טלפון. יש לי קשרים בכול הארץ ובכל מקום גם בעולם. הייתי עוזרת לבן שלי, אני עוזרת לכל העולם ואני לא אעזור בן היקר שלי? לבן שלי ,היקר מכול ,לא עזרתי. לא הצלחתי לעזור לו", אמרה בבכי.

לענת 3 ילדים נוספים, היא מספרת כי ההתמודדות עם האירוע היא "מאוד קשה. עידו אמר אתמול שהוא ממש כועס שאריאל לא יהיה איתו בחתונה, שלא יראה את הילדים שלו. שניהם נולדו באותו יום בהפרש של 3 שנים, יש להם קשר כמו תאומים קשר חזק־חזק. הוא אומר 'אני כועס שהוא לא יהיה איתי, שאין לי את החצי השני שלי'. מעין שלי שהוא היה בבת עיניה, היא שבורה. גם נוע'לה שלנו המתוקה הקטנטונת. הם ילדים מאוד מגובשים, חברם מאוד טובים, יש ביניהם חברות גדולה, יוצאים ביחד, מבלים ביחד, הכול ביחד. אנחנו בית כזה מכיל, אוהב ושמח וזהו. עכשיו אריאל שלי איננו. יש לי ילדים טובים ומקסימים וטובים. אני חייבת להיות שם בשבילם ולחזק אותם".

 

עריכה: עופרי גליכמן

06/09/2020
הישארו מעודכנים

אריאל יואב צפריר ז"ל
אריאל יואב צפריר ז"ל  |  צילום מתוך פייסבוק