103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"איני בטוח שנתניהו והחרדים יהיו גוש בעתיד"

מחזיק תיק הבריאות בעיריית בני ברק בביקורת על רה"מ: "הציבור החרדי כועס" • הוסיף במפתיע: "גנץ, שלח ובנט הם אלטרנטיבה, לפיד לא"


מחזיק תיק הבריאות בעיריית בני ברק עורך הדין משה מורגנשטרן, הגיב אמש (א') באופן פומבי אודות מערכת היחסים בין הציבור החרדי לראש הממשלה בנימין נתניהו, וגילה טפח מההיסטוריה הלא פשוטה בין הצדדים. מורגנשטרן התריע בכעס כי: "זה יום שייכתב בספרי ההיסטוריה, אני לא אתפלא אם זה ייזכר כיום שבו נתניהו והציבור החרדי נתנו גט כריתות האחד לשני", זאת לשון התגובה לפני החלטת ועדת השרים להגדרת אזורים מוגבלים. מורגנשטרן שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב והביע את דעתו על ניהולו של נתניהו את המשבר ויחסו למגזר החרדי בישראל.

עו"ד משה מורגנשטרן הביע את התחושות בקרב הציבור החרדי, וטען כי "הציבור החרדי באמת כעוס, כאוב. אני לא יודע עד כמה אני יכול להגיד איבד אמון, אבל זה לא רחוק. הם מרגישים נבגדים, שזה לא מגיע להם". הוא מתח ביקורת על התנהלותו של רה"מ נתניהו מול החרדים במהלך תקופת המשבר, וטען כי הוא טעה "ביחס לציבור, באי הידברות איתו, בהנחתה של כל מיני דברים מעל הראש, בלהתחבא מאחורי הגב של גמזו. הציבור פתאום רואה שזה לא זה. ראינו את רה"מ במסיבות עיתונאים כל ערב בגל הראשון בשיא ההצלחה, פתאום הוא נעלם לגמרי, העמיד פרויקטור ומתחבא. מנחיתים נבוט על הציבור החרדי שמרגיש שלא בצדק מנחיתים עליו".

כמו כן, הוא הודה: "אני לא בטוח שזה יהיה גוש בעתיד. אם היה סגר אתמול אני חושב שבהחלט היה גט כריתות". מורגנשטרן הסביר כי "הציבור החרדי חי בעיקר מחגים לחגים מבחינה כלכלית ,עיקר הפרנסה פה היא לפני פסח, ראש השנה וסוכות. פסח הלך, אנשים פה הפסידו מיליונים רבים, עסקים פה פשטו רגל, אחרים שרדו עם הלשון בחוץ. לסגור את בני ברק שבועיים לפני ראש השנה אומר שכל הסוחרים בעיר או רובם ככולם יפשטו רגל בצורה לא מוצדקת, בצורה מפלה. סך הכול דובר על 8 ערים ולא על כל הערים, לכן הציבור החרדי הרגיש שמפלים אותו לרעה ומתנהגים אליו בצורה לא יפה".

מתכוננים לסגר

בהמשך, התייחס לחיבורים הפוליטיים האפשריים של המפלגות החרדיות, והבהיר: "לפיד הוא לא אלטרנטיבה נקודה, גנץ הוא אלטרנטיבה, בנט הוא אלטרנטיבה, שלח אתמול היה בעיר בני ברק בפגישה עם ראש העיר. בעבר הרחוק היה חיבור גם עם רבין, נכון שהרבה שנים זה לא קיים. גנץ, אני לא בטוח שהוא שמאל, יותר מרכז לטעמי. האם שלח אלטרנטיבה? אני לא יודע, אני אומר כן. הוא היה אתמול בביקור בעיר בני ברק, יש לו חיבור עם החרדים. יש אלטרנטיבות. בית הקברות מלא באנשים שאין להם תחליף". מורגנשטרן הדגיש: "אני לא מאיים, אני מתאר תחושות. אלה לא איומים, אני באמת מצייר מציאות שזה מה שהרגישו אתמול בבני ברק. בתוך עמי אני יושב".

מחזיק תיק הבריאות בעיריית בני ברק התייחס למכתב שהוביל לשינוי ההחלטה להטיל סגר מקומי על ערים אדומות, עליו הוא חתום ועל הטענות לפיהן החרדים איימו על רה"מ וקראו למרד: "המכתב יצא מראשי ערים. אני לא בורח, אני לא מתבייש בזה. בהחלט, אנחנו שיקפנו מציאות מסוימת של הציבור. אני אומר שהכאב הוא כאב מהשטח, למה זה סוג של מרד? הסברתי שאנחנו לא אנרכיסטיים, אנחנו עושים הרבה פעילות בעיר בני ברק מעבר למה שמצפים. אתמול הייתה ישיבת קורונה של כל בכירי העירייה יחד עם משטרת ישראל כדי לראות איך אנחנו מתכוננים לסגר. אמרתי שהציבור החרדי לא יכבד את זה. סוחרים אמרו לי 'אנחנו נפתח את החנויות על אפם וחמתם'. אנחנו כעירייה נכבד את החוק ונעשה מה שאנחנו יכולים. לא נעשה מעבר לזה". 

 

עריכה: עופרי גליכמן

07/09/2020
הישארו מעודכנים

סגר ביישובים החרדיים?
סגר ביישובים החרדיים?  |  צילום: נתי שוחט/פלאש90