103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

דני בסן: "בער לי בבטן לראות את זה"

סולן להקת 'תיסלם' שלח מכתב לשרה מירי רגב לאחר הריאיון שלה עם ברקוביץ' ואסייג: "במקום לזרוע פירוד היא יכולה לגרום שהשסע הזה יגמר"


דני בסן, סולן להקת תיסלם, נולד וגדל בקרית גת, ובגלל זה בחר לפנות לשרה מירי רגב במכתב יוצא דופן בו הביע את דעתו על התבטאותה בתוכניתם של אופירה אסייג ואיל ברקוביץ' ובו כתב: 'אני לא מצליח להבין איך את חווית את כל הקיפוח והאומללות אותה הפכת לדגל במרוץ שלך לצמרת את בטוחה שגדלנו באותה עיר? אני רואה אותך פעם אחר פעם משתמשת בציניות בדגל העדתי מלבה את האש את השנאה את המחלוקת. הערב היה השיא הניסיון המביש להציג כאילו ברקוביץ כינה את מצביעי הליכוד משפחת פשע הוא בושה לאינטליגנציה'.

סולן להקת 'תיסלם' האגדית דני בסן שלח מכתב לשרת התרבות לשעבר מירי רגב (הליכוד) בו ביקר אותה בחריפות על ראיונותיה האחרונים בטלוויזיה. הכול החל בריאיון ל'אופירה וברקו' אז כינתה את ברקוביץ' 'סטייק' וטענה כי לא יוכל להתמנות לתפקיד מאמן נבחרת ישראל עד שיתנצל בפני מצביעי הליכוד על שכינה אותם 'משפחת פשע'. חרף כל הניסיונות להסביר כי כוונתו הייתה להנהגת הליכוד, השרה נותרה בעמדתה. בסן סיפר כי צפה בריאיון אתמול (א') של השרה עם קרן מרציאנו ('חדשות 12'): "זה בער לי בבטן, באמת. מפני שראיתי איך מתנהל דו שח של חרשים שמירי אומרת את מה שיש לה להגיד מבלי להקשיב לשאלות של קרן, זה היה גם בפעם הקודמת. זה מן שיטה כזאת היום להגיע ולנאום את הדברים שיש לך להגיד בלי להקשיב לשאלות ולענות לעניין בלי שום דבר".

הוא אף ציין כי קיבל תגובות רבות למכתב ששלח לרגב, אז הבחין כי "נושא הלהט של 'הסטייק המתהפך' הופיע פעם אחר פעם, זאת אומרת שהמסר יורד מלמעלה ומגיע לכולם". הוא הדגיש כי "אני לא חושב ואני גם לא סנגור של הדרך בה ברקוביץ' מתבטא, אני לא מחסידיו ,אני לא אוהב כדורגל, זה לא מעניין אותי בכלל. מה שמפריע לי זה שלוקחים נושא והוא אמר את זה במפורש הוא דיבר על הנהגת הליכוד. מה שמפריע לי זה שלקחו את זה והעבירו את זה למיליון וחצי בוחרי ליכוד שבכלל לא הוזכרו בסיפור הזה וזה לקחת משהו ולהעמיד בצורה מתוחכמת תראו מצביעי הליכוד איך התקשורת עוינת אתכם תראו כמה הם חראות, בואו איתנו".

בסן הסביר כי "מפריע לי שלוקחים קבוצה של אנשים, ברגע שהופכים לקבוצה נורא קל להגיד הם כאלה והם אחרים, מיליון וחצי מצביעי ליכוד נעלבים מזה. אני כאנרכיסט או שמאלני או אשכנזי נעלב מדברים אחרים, אבל יש בנו כל כך הרבה פרטים ואנשים שונים, וכל אחד בא עם דעה אישית ועם דברים משלו. אני חושב שבתור נבחרי העם הם אמורים לקבל ביקורת מאנשים שחושבים כך וחושבי אחרת זה הכול ולהעביר את זה לבוחרים זה ניסיון רע זה ניסיון לא טוב".

"ההנהגה צריכה לקחת אחריות"

בהמשך, בן כספית תהה מהי עמדתו של בסן "על ההטרלה הזאת של לשסות אשכנזים ומזרחים?" על כך הוא השיב: "אני חושב שזה רע מאוד ואני חושב שלמירי רגב יש את הכוח לעשות את ההפך, בדיוק הפוך. במקום לבוא ולזרוע פירוד ולדבר על כמה הם ואנחנו, לבוא ויש להם יכולת מאוד גדולה לקרב את האנשים ולגרום שהשסע הזה יגמר באמת. אני בא מקרית גת הקטנה ולא סתם הזכרתי שמות של אנשים, מפני ששם כולם הכירו את כולם ולא היו דברים כאלה. אנחנו גדלנו ביחד, לא היה עניין של מזרחים ולא מזרחים, אני דובר לא רע בכלל מרוקאית, יש המון דברים שספגנו מקרית גת הקטנה וכל קריית גת מתגעגעים לתקופה הזאת".

ינון מגל תהה "למה אבי בוסקילה שהיה במרצ דיבר על הגזענות נגדו במפלגה ואבי דבוש שהיה במרצ גם פרש ואמר שיש שם גזענות"? בסן השיב: "אתה לא חושב שהגיע הזמן לשים לזה סוף? היא אתמול אמרה שכול התקשורת נגד מצביעי הליכוד, זה מה שהיא אמרה, והביקורת הייתה כלפי ההנהגה שצריכה לקחת אחריות, לטוב ולרע. לקבל ביקורת, זה התפקיד של ההנהגה וכשזה לא ככה זה לא טוב".

בן כספית הוסיף לסיום: "לכל אחד יש את החוויה שלו אבל כל הזמן אנחנו מתחתנים ומתערבבים זה עם זה הפערים יורדים ואם היה פה ראש ממשלה נורמלי הוא היה פועל כדי לכווץ את זה, ואפשר".

 

עריכה: עופרי גליכמן

12/10/2020
הישארו מעודכנים

דני בסן
דני בסן  |  צילום: יוסי זלינגר/פלאש90