103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

"הדגמנו לכל הציניקנים - כשצריך, עובדים ביחד"

ראש האופוזיציה יאיר לפיד התייחס לתמיכת חברי הכנסת מימינה נפתלי בנט ומתן כהנא בהצעת אי האמון הקונסטרוקטיבי שהגיש: "האופוזיציה באה כאיש אחד"


ראש האופוזיציה יאיר לפיד (יש עתיד-תל"ם) שוחח הערב (ג') עם בן כספית ואריה אלדד והעביר ביקורת חריפה על תפקוד הממשלה בצל מגפת קורונה. לדבריו, הממשלה נחושה לא לטפל בכלום, והם ממשיכים לדחות דברים, העיקר לא להיות עניינים. בהמשך, הביע את דעתו על החלטת האופוזיצה לתמוך בהצעת האי אמון הקונסטרוקטיבי שהגיש, וטען כי אם כחול לבן היו מצטרפים נתניהו לא היה ממשיך בתפקידו עוד באותו היום. 

"הממשלה הזו נחושה רק בדבר אחד, בזה שהיא לא תטפל בכלום - לא בכלכלה, לא בבריאות, לא בקורונה, הדבר היחיד שהם עשו עד עכשיו זה לדחות דברים. הם דוחים ודוחים ודוחים, רק לא לעבוד ולהיות ענייניים", אמר לפיד בפתח הריאיון ונזכר איך לפני כמה חודשים עלה לשידור בתוכניתם של אלדד וכספית והזהיר שעוד סוף השנה נראה 70 אלף עסקים סגורים. "הייתה לכם איזו מין שתיקונת כזו של 'נו באמת..האופוזיציה מגזימה', אבל היום המספר המעודכן של העסקים שנסגרו עומד על 87 אלף. כל עסק חמישי בישראל הולך להיסגר. האבטלה אצל הצעירים עומדת על 31% וזה מספרים של מצרים. הכל מפני שהם לא עושים את העבודה שלהם ומתעסקים רק בשטויות". 

לפיד טען כי הממשלה מתעסקת בכיבוי השריפות שהם בעצמם מדליקים, ושנתניהו מושך את הזמן עד להופעת החיסון המיוחל בשעה שמדינות אחראיות באמת מנסות ללמוד לחיות לצד הנגיף, ובכך ממשיכות את החיים. "זה כרוך במה שהממשלה הזו לא יודעת לעשות - עבודה פרטנית, מסודרת, יעילה. מינימום בירוקרטיה ומקסימום אפקטיביות. כל הדברים שכרוחים בעבודה קשה ויומיומית ולא במסיבות עיתונאים, ואת זה הם לא יודעים לעשות. אני אומר לכם שהממשלה הזו לא יצא כלום. די. כמה צ'אנסים עוד ניתן להם?"

כשנשאל לפיד איך הצליח לגייס את נפתלי בנט ומתן כהנא לצידו בהצבעה הסביר באריכות שרוב הקרדיט מגיע דווקא לנתניהו. "אתמול, הדגמנו לכל הציניקנים שכשאנחנו רוצים לעבוד ביחד אנחנו עושים את זה. לא רק בנט היה שם, היו כל רשאי סיעות האופוזיציה. איווט, איימן לא היה כי הוא בבידוד, טיבי היה, ניסן היה, אני ובוגי. כל הזמן אומרים לי 'אתם לא מצליחים לאחד אפילו את האופוזיציה', והנה, כל האופוזיציה באה כאיש אחד. כשצריך וכשזה חשוב אני יודע לאחד את כל האופוזיציה", הדגיש. 

"הדבר הבולט עוד יותר היה שאם כחול לבן היו אתמול נכנסים ולוחצים על הכפתור הירוק, המחסום היה עולה בבלפור והמשאית עם החפצים של נתניהו הייתה יוצאת בפעם האחרונה. זה שהם ידועים שאיזה נזק האיש הזה מעולל לדור שלם במדינת ישראל והם לא עשו את זה, זו חרפה, אבל הבשורות הטובות הן שבשבוע הבא יגיע עוד אחד", הסביר לפיד. 

לסיום אמר: "אני חושב שאנשים לא קלטו שכל האופוזיציה תגיע. כולם אמרו שזה לא ילך ולא יצליח, אבל אתה יודע שבחיים פוליטיים צריך לבנות ולתכנן מהלכים כאלה, וזה עבד טוב מאוד. אתם צריכים להבין שבסופו של דבר הייתה לנו מטרה - כחול לבן לא יכולים להמשיך להתנהג ולספר לכולם כאילו הם האופוזיציה שבתוך הממשלה. אם אתם רוצים להתנהג כמו אנשים שלא מרוצים ממה שקורה תלחצו על הכפתור הירוק ובואו נוציא את בנימין נתניהו מבלפור מפני שהוא הבעיה. אל תשחקו לנו אותה כאילו אנחנו בקואליציה ועושים קולות של אופוזיציה. אתם רוצים לעשות שינוי? בואו נעשה שינוי". 

עריכה: עדן בן ארי 

13/10/2020
הישארו מעודכנים

יאיר לפיד
יאיר לפיד  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90