103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
סיון כהן

עימות בין ח"כיות בליכוד

ח"כ אוסנת הילה מארק התייחסה לדבריה הקשים של ח"כ קרן ברק: "ההתלהמות שלה עברה כל גבול; בחיים לא תמצאי אותי מדברת בשפת ביבים מכוערת"


חברת הכנסת קרן ברק צעקה לעבר חברת הסיעה שלה מאי גולן, ואמרה: "את והבלונדינית המפגרת לא שוות את הסוליה שלי". ח"כ אסנת הילה מארק שוחחה הבוקר (ה') עם סיון כהן, והתייחסה לאירוע. לדבריה, לא נכחה כלל באירוע, והביעה צער על מה שכינתה 'שפת ביבים'.

ח"כ אסנת הילה מארק ידועה בהתבטאויותיה החריפות, אך בעימות שהתפרסם אתמול (ד') בינה לבין ח"כ קרן ברק וח"כ מאי גולן נדמה היה שנחצו כל הקווים. היא הדגישה כי "אני לא התעמתי עם אף אחת, לא נכחתי במקום. העימות שקרה היה בין קרן ברק למאי גולן, יותר נכון זה שקרן ברק היא זאת שהתלהמה כעסה וצרחה. ההתלהמות אתמול של קרן ברק עברה כל גבול, חצתה את הגבולות של הנימוס. מעולם לא תמצאי אותי מתלהמת ברמות האלה ומדברת בשפת ביבים מכוערת".

על הדברים הקשים שהטיחה ח"כ קרן ברק כלפיה, אמרה חברת הכנסת כי היא "בכלל לא נעלבת, אנשים וגם כל הציבור יודע את התרומה שלי מבחינה פרלמנטרית, כולם יודעים מי אני ומה אני עושה. קודם כל אני יושבת בהמון ועדות כולל ועדת חוקה, כלכלה. אתמול הקמתי ועדת משנה בנושא הדיור הציבורי ואטפל בנושא הזה. אני יושבת בוועדה למינוי שופטים, וועדת כנסת, וועדה למעמד האישה. אני מתעסקת בכול הנושא של עסקים קטנים והשבוע הבאתי חלק מהנושא של הלוואות בערבות מדינה. כנראה שמי שטוב הוא בפרונט, אני לא מתייחסת לזה באמת".

מטעמה של ח"כ ברק יצאה הודעה כי מדובר היה בעימות שולי ובלהט הדברים גלש לפסים אישיים, והיא מצרה על כך. עם זאת אמרה כ איננה חושבת שזה ראוי שחברות הכנסת יקליטו אחת את השנייה. ח"כ מארק הבהירה כי: "אף אחד לא הקליט אותה, אני לא הייתי באירוע. צר לי שמרוב כנראה קצפה היא התחילה להשתולל ולהשתלח בכול מי שעמד שם, כביסה מלוכלכת או לא מלוכלכת - בינתיים ראינו מי דיבר בצורה מלוכלכת וחבל לי על ההתנהלות הזאת, באמת. עוד הוסיפה ואמרה: "הדבר העיקרי שאני מתרכזת בו זה עשיה לטובת הציבור, זה מה שמנחה אותי ואני הייתי מצפה מקרן ברק שלא תיתן הכחשה גורפת ואח"כ מתפתלת כשראתה שיש קלטת שמסתובבת, באמת חבל לי. לא הייתי מעיזה להשתלח באף אחד או אחת מהחברים שלי בתוך הסיעה ואני מצרה על ההתנהלות הזאת. באמת מצרה".

"הייתי מצפה שיינקטו נגדה אמצעים"

ח"כ מארק ציינה כי חברת הכנסת קרן ברק "מחזיקה בתפקיד של סגנית יו"ר הכנסת ואנחנו מוזמנים היום בשעה 13:30 אני ומאי גולן כי ביקשנו לשבת עם יו"ר הכנסת. אני מקווה שנצא מהפגישה עם עשיה. אני לא דורשת להדיח אותה, אבל שקודם כל מי שיושבת על טייטל שהוא ייצוגי תהיה ייצוגית. כשסגנית יו"ר הכנסת מתבטאת בצורה כזו אלימה, באמת בצורה אלימה כלפי חברות שלה לסיעה הייתי מצפה שיינקטו נגדה אמצעים. אי אפשר להשאיר את האירוע הזה בלי שום דבר".

בהמשך, התייחסה לטענות כי הופעתה השנויה במחלוקת שעוררה סערה גדולה של השרה מירי רגב בתכנית 'אופירה וברקו' נבעה מתחושה שמארק גונבת לה את הפוקוס, היא אמרה: "מירי רגב היא חברה שלי, היא שרה מבורכת, היא עושה עבודה מצוינת, עשתה בתרבות ועושה עכשיו בתחבורה. אני יודעת לפרגן לחברות שלי". היא התייחסה גם לדברי האיום שהשמיע חבר מפלגתה ויו"ר הקואליציה מיקי זוהר אתמול (ד') בתכנית 'שבע-תשע'- עם גולן יוכפז וענת דוידוב, וטענה כי "אחרי שחזר בו מהדברים אין מה עוד לטחון את זה".

  
עריכה: עופרי גליכמן

15/10/2020
הישארו מעודכנים

אוסנת מארק
אוסנת מארק  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90