103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"גם עליי יש איומים לרצח, לא רק על נתניהו"

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר על דבריו של רה"מ בטקס הזיכרון ליצחק רבין ז"ל • עוד הוסיף: "התעצמות ימינה היא סכנה לשלטון הימין"


ח"כ מיקי זוהר, יו"ר הקואליציה, התייחס להתחזקותה של מפלגת ימינה, ועלייתו של נפתלי בנט בסקרים. לדבריו, הוא סבור שנתניהו ראוי להיות רה"מ יותר מבנט, והם יעשו כל שביכולתם על מנת לשמר את מעמדו כרה"מ. כשנשאל מי אחראי לשיח האלים בחברה הישראלי הסביר זוהר כי אף אחד לא חף מטעויות, וכולם כאחד אחראים לשיח המאוד קיצוני בחברה הישראלית. לסיום, ביקש להתייחס לעניין התקציב ולתקשורת שלהם מול כחול לבן.

ח"כ מיקי זוהר יו"ר הקואליציה, הביע את דעתו על סקרי המנדטים שפורסמו, לפיהם ימינה בראשות נפתלי בנט מצמצמת את הפער עומדת על 23-20 מנדטים אל מול 28 המנדטים של הליכוד: "אני סבור שנתניהו ראוי וטוב להיות רה"מ יותר מבנט, וחשוב שכולנו ענשה כל מאמץ כדי שנתניהו יישאר רה"מ שלנו וזה מה שאני מתכוון לעשות בתקופה הקרובה. אנחנו מתכוונים לעשות הכול כדי להסביר לציבור שמי שיצביע לימינה בר' נפתלי בנט כנראה לא יקבל ממשלת ימין אלא ממשלה שמורכבת מיש עתיד, ממרצ, מכחול לבן ואפילו בתמיכה או בהסתייגות של הרשימה המשותפת. יש סכנה כזו והיא אמיתית, הוא לא מתכוון להקים ממשלה עם רה"מ נתניהו, הוא מתכוון להיות רה"מ בעצמו".

עוד הוסיף ואמר ח"כ זוהר: "ההתעצמות של ימינה היא דבר מסוכן לשלטון הימין, חד משמעית. קוראים להם ימינה אבל הלכה למעשה ההתעצמות של ימינה יכולה להוביל דווקא לממשלת שמאל ולא ימין, והדבר הזה מאוד מטריד אותי. לכן אנחנו נקרא לציבור לשוב הביתה, להצביע ליכוד ולתמוך בנתניהו ולאפשר לו להמשיך להוביל את המדינה, ולימין להישאר בשלטון".

"כולם אחראים לשיח המאוד קיצוני ואלים"

אתמול (ה') התקיים טקס האזכרה ליצחק רבין בכנסת, שם נתניהו בחר לומר 'קוראים לרצוח אותי ואת בני ביתי'. לדעתו של יו"ר הקואליציה אין בעיה עם העיתוי: "זה עיתוי נכון משום שאנחנו צריכים לזכור שביום בו כולנו באמת מנציחים את האירוע הטרגי הזה למדינת ישראל, הטרגדיה העצומה בה נרצח פה רה"מ, אנחנו עדים לכך שרה"מ מאוים ברצח". הוא הסביר כי: "יש הרבה מאוד אנשים ופעילים שלא כל כך רוצים את שלטון הימין ונתניהו, מאיימים וכותבים את זה בפייסבוק, וגם אני קיבלתי באופן אישי עם איום ברצח והדברים האלו מסוכנים משום שהדמוקרטיה שלנו היא מאוד עדינה. אם אנחנו נפגע בה באופן הזה חלילה כמו שהרוצח המתועב יגאל עמיר עשה לפני לא מעט שנים, הדבר הזה מסכן את הדמוקרטיה שלנו".

לאחרונה חל שינוי בהתנהגותו של ח"כ זוהר, שהיה ידוע במתקפותיו כלפי מערכת אכיפת החוק. על כך הוא אמר: "אנחנו חייבים לשמור על השיח וגם אני עושה כל מאמץ לשמור על השיח משום שזה דבר חשוב. אף אחד לא חף מטעויות ומאחריות. כולם ללא יוצא מן הכלל ימין שמאל מרכז יהודים וערבים כאחד, כולם אחראים לשיח המאוד קיצוני ואלים". הוא הדגיש: "יש דרך לבקר ואני בעד שיח שיכול להיות שיח ביקורתי אבל מכובד, אין שאלה שאנחנו לא מתכוונים לשנות את העמדות שלנו בכל מה שקשור למערכת המשפט שאנחנו חושבים שהיא צריכה תיקון עמוק".

כמו כן, הוא הודה כי גם בימים אלו הוא סבור כי 'תפרו תיקים' לנתניהו: "אנחנו עדיין סבורים שנתניהו קופח וחד משמעית נמצא במוקד בו בעצם עשו כל מאמץ כדי לנטרל אותו ממקום מושבו כרה"מ ויש דרך להביע את זה". אך הוסיף: "אני מכה על חטא שעירבנו יותר מדי אמוציות, גם אני באופן אישי משום שהדבר הזה כואב ושורף לך את הלב כשאתה רואה ממש את הניסיון המאוד ברור לפגוע בנו, בימין בליכוד וזה דבר שגורם לך לפעמים להביע את זה בצורה יותר מדי מיליטנטית ואולי לוחמנית. החלטתי לעשות שינוי בשיח כי יש לי דאגה לאזרחי המדינה, אנחנו חיים פה יחד טוב ולרע".

"כחול לבן תומכים בנתניהו"

בהמשך, התייחס לטענותיו כלפי כחול לבן ולאמירה כי 'הממשלה צריכה להתפרק': "אנחנו רואים כיצד רה"מ מוביל את המשבר הזה שלא מפריעים לו כשהוא נאבק על העמדות. עכשיו בטיפול משבר הקורונה אני יכול להחמיא לכחול לבן, הם לא מפריעים וכן תומכים בנתניהו וכן עוזרים לו". על הכישלון בהעברת התקציב אמר ח"כ זוהר: "אנחנו רוצים להעביר את תקציב 2020 ולעבוד מספר חודשים על 2021.כרגע תקציב זה עדיין לא בשל למצב בו נביא אותו לכנסת".

כמו כן, הוא התבטא לאחרונה ואמר כי ישנם שיקולים פוליטיים אשר מונעים את העברת התקציב, הוא הסביר כי: "הדברים הוצאו מהקשרם, משום שדיברתי לא בהקשר שאנחנו מעכבים את התקציב משיקולים פוליטיים, אמרתי שיש גם שיקולים פוליטיים. כשאתה עובד עם כחול לבן באופן לא חיובי, מה שהיה עד לאחרונה ואני מקווה שזה ישתנה, אתה לא מצליח לשתף איתם פעולה שאתה מגיע איתם לכנסת ישראל ומעביר איתם תקציב. תקציב 2020 יכול לעבור באופן מידי, הכנסת מחכה בזרועות פתוחות ואנחנו נעביר אותו מהר מאוד, 2021 אני חוזר ואומר צריך עוד מספר חודשים לעבוד עליו".

הולכים לבחירות?
"אני מקווה שלא ונעשה כל מאמץ שלא".

 

עריכה: עופרי גליכמן

30/10/2020
הישארו מעודכנים

מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90