103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"נחקרתי בגלל הריאיון הקודם, איחקר שוב?"

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר על חקירתו בגין סחיטה באיומים כלפי היועמ"ש בעקבות ריאיון בתוכנית 'שבע תשע' • חשש מחקירה נוספת: "מוטרד מהריאיון"


בפעם השלישית בתוך יומיים, הודיע בסוף השבוע (ו') ראש הממשלה בנימין נתניהו לציבור יחד עם שר הבריאות יולי אדלשטיין על חתימת הסכם עם ענקית התרופות האמריקנית 'פייזר' לאספקת החיסון לקורונה. אך מה שעומד מאחורי הדברים, הוא למעשה פתיחת מסע הבחירות הרביעיות בשנה וחצי האחרונות, שככל הנראה יתקיימו בחודש מרץ בשנה הבאה. גם דיון בג"ץ באשר להסכם הקואליציוני בין היריבות הפוליטיות והשותפות לקואליציה, הליכוד וכחול לבן, הביא את עננת הבחירות שוב לקדמת הבמה. 

הפרשן הכלכלי הבכיר צבי זרחיה ('גלובס') הביא פרטים נוספים על הימים המורכבים בקואליציה: "גוברות ההערכות שהכנסת מתפזרת לבחירות. יש מחלוקות רציניות בין כחול לבן לליכוד". לשיחה הצטרף יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר, שהגיב אף הוא על הדברים: "אנחנו לא היינו רוצים שבג"ץ יתערב בהסכמים פוליטיים, עברנו שלוש מערכות בחירות בלי הכרעה והדרך שלנו לעשות זאת היה באמצעות הסכם פוליטי כזה או אחר. התערבות של בית המשפט העליון בהסכמים פוליטיים יכולה להוביל לפיזור הממשלה ולכאוס פוליטי נוסף".

עוד הוסיף ואמר: "אפילו היצור הזה שיצרנו לא בהכרח מצליח לייצב את המערכת הפוליטית ויכול להיות שתכף נמצא את עצמנו לצערנו הרב בעוד מערכת בחירות. יש הרבה סיבות לפרק את הממשלה אבל המטרה של הליכוד היא לא לעשות זאת. אנחנו אומרים – 'בואו נעביר את תקציב 2020, נתחיל לעבוד על תקציב 2021 ומשם נתקדם'. זה הדבר הנכון וזה יכול למנוע בחירות, כי אם לא נעביר את תקציב 2020 עד ה-23 בדצמבר הכנסת מתפזרת".

"דבריי הוצאו מהקשרם"

על הריאיון שהעניק ח"כ זוהר לתוכנית 'שבע תשע' בהגשתם של גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm בעקבותיו נחקר בחשד לסחיטה באיומים, הגיב: "אני מאוד מוטרד מראיון הרדיו הזה כי בפעם האחרונה שהתראיינתי אצלך חקרו אותי במשטרה על זה. את מבטיחה שהריאיון הזה לא יוביל לחקירת משטרה נוספת?" הוא טען: "לא איימתי על היועמ"ש, דבריי הוצאו מהקשרם. זה היה ריאיון חריף, תוקפני, אמרתי דברים לא פשוטים כנגד היועמ"ש ופרקליט המדינה לשעבר אבל בטח ובטח זה לא היה איום. הלכה למעשה, פתיחה בחקירה נגד ח"כ שהתראיין ברדיו, זה דבר חסר תקדים שפוגע בדמוקרטיה וביכולת שלנו, חברי הכנסת, להתבטא כפי שהציבור שלנו מצפה מאיתנו להתבטא".

בהמשך, התייחס לאיומים הברורים והישירים שנכתבו בקבוצת וואטסאפ פנימית של תומכי ראש הממשלה בנימין נתניהו כלפי היועמ"ש אביחי מנדלבליט: 'אנחנו צריכים להיות 60 או 80 איש לפרוץ את האבטחה שיש לו שם. להוציא את הכלב החוצה, לקחת אותו איתנו ולנהל משא ומתן; נשמע לכם הזוי. אני מוכן ללכת על זה. כמו שעשו חסידי משולם; צריכים לצאת להבעיר את המדינה יותר מצרפת, מה שעשו שם האפודים הצהובים ולהוציא את הצורר מנדלבלוף מהבית ולעשות להם משפט שדה בכיכר מלכי ישראל כמו שעשו לצ'אושסקו ואשתו'. ח"כ זוהר גינה את הדברים: "אני אקרא לגורמי האכיפה לבחון את הסוגייה הזאת. האמירות הללו? אסור שיאמרו, הן נשמעות אמירות מאוד בעיתיות ולכן טוב שייבדק העניין".

הוא הדגיש: "אני לא נקטתי בשפה הזו ולא איימתי או ניסיתי לאיים על אף אחד, אבל כמובן שאני קורא לכולם לשמור על שיח כמה שיותר ממלכתי ומכובד, בטח לאור הפילוג שנוצר. אני פועל לאחות את הקרעים בחברה הישראלית ולחבר בין הקצוות, כי אנחנו עם אחד, שותפי גורל, שחולקים פה אחריות", והוסיף: "הביקורת שאנחנו מפנים כלפי מנדלבליט מוצדקת, ראינו אינספור עובדות שנחשפו והראו לנו שיש צדק בביקורת שלנו. אבל בין ביקורת לבין מצב קיצון זה? אנחנו צריכים למנוע, זה תפקידנו כנבחרי ציבור לקרוא לכולם להימנע מהדברים הללו".

 

עריכה: עופרי גליכמן

15/11/2020
הישארו מעודכנים

מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90