103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
זהבי עצבני
עם נתן זהבי

לזכרו של צ'יטה

שאול צ'יטיאט ז"ל, מהמאזינים הקבועים של זהבי, נפטר • זהבי: שאול איבד את בנו הטייס, ונאמר לי שנפטר כשצפה במפגינים מול בית משפחת פרקש השכולה


אחד הקולות המוכרים בתוכניתו של נתן זהבי הוא קולו של סא"ל שאול צ'יטיאט (צ'יטה). צ'יטיאט שכל את בנו, רב סרן עמרי צ'יטיאט, בשנת 1996. מאז היה פעיל ב'יד לבנים', ולצד שיחותיו ברדיו, זכור גם כמי שהתפרץ לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס חנוכת היכל הזיכרון לחללי צה"ל, כשזעק את זעקת המשפחות השכולות.

בשבוע שעבר נפטר צ'יטיאט אחרי שלקה בלבו. נתן זהבי נפרד ממנו בפתח תוכניתו ב־103fm. בחמישי נטמן בבית העלמין בקריית שאול. "צ'יטה, שהיה עולה אחת לשבוע בערך לתוכנית, הביע את דעתו באיטיות אך בנוקבות - לעיתים במילים קשות כנגד מנהיגי המדינה", אמר זהבי.

לדבריו, "צלצל אליי מישהו, שהיה גם במערכת הצבאית, וסיפר לי על נסיבות מותו. הוא אמר לי שבכל הזדמנות צ'יטה אמר שהמקום שבו הוא יכול לפרוק את זעמו זה בתוכנית של זהבי ב־103fm - ואכן אין דבר כזה שצ'יטה לא יצלצל לתוכנית ויאמר 'שלום, מדבר שאול צ'יטיאט' ופותח. לפעמים השיחות איתו היו מאוד ארוכות והייתי צריך לקטוע אותו, היום אני מצטער, בדיעבד, שלפעמים הייתי קצת אכזרי כלפיו".

השיחה האחרונה של צ'יטה - האזינו

זהבי סיפר בשידור כי נאמר לו שצ'יטיאט נפטר בעת שצפה במחאה של פעילי הליכוד מתחת לבית משפחת פרקש השכולה, כאשר בין קולות הפעילים נשמע גם איחול למות בנה השני של המשפחה. "צ'יטה איבד את בנו שמת בעת מילוי תפקידו, רס"ן עומרי, טיס חיל האוויר. גם בנו השני טייס", אמר זהבי, שהוסיף: "אני מוכרח להתוודות שכשסיפרו לי שהוא נפטר ועל הנסיבות, זה גרם לי להזיל (דמעות), באמת הרבה. הייתה לי עוד שיחה עם חבר שהוא טייס קרב ותיק, שסיפר לי על היכרותו עם שני הבנים של צ'יטה. זה גרם לי עוד יותר להרגיש הרגשה קשה".

"תחשבו מה יוצא לכם מהפה"

אי אפשר אמנם לקשור באופן ודאי בין האירוע החדשותי לבין מה שקרה לצ'יטיאט, אולם אין ספק כי קריאות כאלה, מתחת לבית של משפחה שכולה, נוגעות בעצב הכי חשוף של אדם שראה את השכול בתוך ביתו. "באים אזרחים של מדינת ישראל, יעני במירכאות 'פטריוטים', ולפעמים הם פותחים ג'ורה ולא מבינים מה הם גורמים לאנשים כשהם פותחים את הג'ורה", אמר זהבי, "אנשים שבנם נהרג במסגרת שירותו הצבאי - האובדן לא עוזב אותם עד ליום מותם. יש כאלו שנופלים לבור ענק, יש כאלה שמרגישים שהם טובעים מדי יום בים, נחנקים מהצער ומהיגון - ויש כאלה שמנסים להתגבר, אם בזה שהם הולכים להפגנות, צועקים ומוציאים את המרה שיושבת להם על הנשמה. כל אחד בדרכו הוא - אבל בסופו של יום האנשים האלה שקועים באבלם עד סוף חייהם".

זהבי ציין כי ההשוואה של המפגינים מנגד את ראש הממשלה להיטלר פסולה אף היא, אך אין מקום להשוואה בין השניים. "הפגיעה האכזרית הזאת בהורים שכולים היא דבר שהפך להיות לצערי חולני. רבותיי, עם כל הכבוד לכם שאתם פטריוטיים ימניים, לא כל הכבוד לכם. תחשבו, תחשבו מה אתם עושים, מה יוצא לכם מהפה", סיכם.

את הדברים חתם בשירו של אריק איינשטיין, 'קשה לכתוב דמעות', לזכרו של צ'יטה, "שיר נוגע ללב, כואב ויפה של הגדול מכולם".

תמלול: עופרי גליכמן // עריכה: יניב מורוזובסקי

22/11/2020
הישארו מעודכנים

מימין: צ'יטיאט ז"ל, ונתן זהבי
מימין: צ'יטיאט ז"ל, ונתן זהבי  |  צילום ארכיון: מתוך פייסבוק