103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"התקלה הכי גדולה של נתניהו היא שמינה את אלשיך"

פיני פישלר הביע דעתו על הידיעה כי צוות משטרתי בראשות המפכ"ל אלשיך הסיק שראש הממשלה וסביבתו פועלים כארגון פשע: "זה הזוי"


כתב 'חדשות 13' עמרי מניב פרסם אתמול (ב') ידיעה על-פיה לפני כשנתיים וחצי התכנס צוות מצומצם בראשות מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, שערך בדיקה מתודית. הצוות הסיק כי ראש הממשלה בנימין נתניהו וסביבתו פועלים כארגון פשע. פיני פישלר, קצין חקירות ביחידה הארצית לחקירות הונאה של משטרת ישראל לשעבר, הביע דעתו בנושא. בהמשך הצטרף לשיחה עורך הדין מיכאל דבורין, יועץ משפטי לתנועת הליכוד, והביע דעתו על הפרסומים.

תגלית מסעירה של עמרי מניב חושפת כי לפני כשנתיים וחצי החליט המפכ"ל דאז רוני אלשיך לערוך 'תרגיל מתודי' שמסקנתו הייתה שסביבת רה"מ מתנהלת כארגון פשע. המניע לעריכת התרגיל היה טענה של אלשיך כי רה"מ נתניהו שלח חוקרים פרטיים במטרה לאסוף מידע אודות חוקריו בתיקים. לטענת הבכירים במשטרה, סביבתו של רה"מ התנהלה באופן המזכיר ארגוני פשיעה, ועל כן החליטו לבחון זאת בחשאיות.

מי שהיה קצין חקירות ביחידה הארצית לחקירות הונאה של משטרה ישראל בעבר, פיני פישלר התייחס לדברים, ואמר: "אני לא מכיר דיונים מתודיים, אולי המפכ"ל אלשיך הוא עצמו מתודי". הוא טען כי 'הדיון ההזוי', לדבריו, נפתח על בסיס הטענה שבנימין נתניהו, רה"מ, ניהל מעקב אחר חוקריו: "דבר שמעולם לא היה, וודאי שלא הוכח. כל שהיה היה ניסיון לצילום של יואב יצחק ליד הבית של מני יצחקי בחשדות לכאורה שאם היו או לא היו חריגות בניה. מזה אדון רוני אלשיך רץ-אץ לאילנה דיין וסיפר סיפור על חושי הריח שלו לכוסברה, שקרנים וגויאבות. שם סיפר את הסיפור ההזוי הזה שאני מייחס אותו בדיוק כמו לסיפור ההזוי בממד החמישי, למוצר שלא קיים".

הוא הזכיר את "פרשת מחוז ירושלים של הטמנת אמל"ח וכלי נשק כדי לפאר ולרומם את משטרת ישראל, את אום אל חיראן, את העסקת ליאור חורב; את מסמך מני יצחקי במשמרת שלו של סגן ראש שב"כ לשעבר, המסמך הכי חסוי ומצמרר; ואת הדברים הנוקבים של תת ניצב גיא ניר שהיה ראש חטיבת המודיעין, מה שהוא אמר בכנסת ישראל". פישלר הוסיף ואמר: "כל הסיפור הזה רק מלמד אותי דבר אחד. התקלה הכי גדולה של בנימין נתניהו, שאני כועס עליו מאוד, שהוא מינה את רוני אלשיך כי הוא לימד אותנו מה זה עקרון פיטרי".

לדבריו, "ישיבה כזאת צריכה להיות עם פרוטוקול מסודר, כי שם סימנו מטרה, קונספציה, שראש ממשלה וסביבתו לקחו את כולם בצוותא-חדא ועשו מהם ארגון פשיעה לכאורה. אני מפנה את רוני אלשיך הלוא הוא סופר דגול, להוצאת כתובים ב-498 שקלים שיקנה את הספר של כבוד השופט פלאח שכתב על הפשע המאורגן במשפט, שילמד את הספר והחוק היטב".

עו"ד מיכאל דבורין חיזק את דבריו של פישלר, ואמר: "תת ניצב גל ניר, שגם התייצב בוועדת הפנים של הכנסת, גם פעל והתלונן וגם הביא הקלטות ומה שאתם רוצים - תבינו מי ארגון הפשע, את מי צריך לבדוק ומה קרה בו". הוא תהה: "ממתי מפכ"ל בכלל או מי שזה לא היה שם מחליט על תרגילים מתודיים. מפכ"ל זה מי שמביאים אליו דברים, אחרים יוזמים, היחידות. ארגון פשע של מה? סיקורים אוהדים? הרי במשטרת ישראל גם בקלות לא מכריזים על ארגון פשע, הולכים לבדוק, איזה פעולות אלימות עשו וכו'. על מה אנחנו מדברים פה? זה טירוף. איזה סיכוי יש לנתניהו שראש החוקרים בתיקיו חושב עליו את הדברים האלה?"

   

עריכה: עופרי גליכמן

24/11/2020
הישארו מעודכנים

ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90