103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"בתקופת ניצן - מח"ש הפכה לבדיחה"

בפתח התוכנית התייחסו אראל סג"ל ודוד ורטהיים לעתירה של סגן ראש מח"ש • סג"ל: "דברים שאמורים לזעזע כל אדם ששלטון החוק יקר לליבו"


אראל סג"ל ודוד ורטהיים דנו בעתירה של משה סעדה, סגן ראש מח"ש למנוע מהיועמ"ש את כינוס וועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה. בהמשך, התייחסו לוועדת הבדיקה שהייתה עתידה לקום בנושא הצוללות ונפלה, כמו גם לבחירתו של סג"ל במקום ה-5 ברשימת העיתונאים המשפיעים ביותר בישראל, במגזין 'פירמה' (גלובס).

אראל סג"ל הביע את דעתו באשר לעתירה של משה סעדה, וטען: "על רקע הדברים הללו שסגן ראש מח"ש מביא, בתוך החומר יש דברים שאמורים לזעזע כל אדם ששלטון החוק יקר לליבו, באשר לדרך בה מערכת המשפט החוק פעלה. האחד, סיפור ריטמן. המעשה המגונה בצ'. והדבר השני זה אותו יעקב אבו-אלקיעאן שנהרג באום-אל-חיראן. אורי כרמל, מי שהיה ראש מח"ש באותה תקופה מתאר מסכת של אירועים מזוויעה, בשם סגירת שורות, פשוט שקרים של פרקליט המדינה, שקרים ממש של המפכ"ל וכו' והכול מפורט בנספחים לבג"ץ".

לדעתו, "משה סעדה סגן ראש מח"ש הוא גיבור, הוא חושף שחיתויות, הוא מגן על מח"ש. אנחנו למדים ששי ניצן, האיש שעמד בראש המערכת, פרקליט המדינה, שומר הסף הבכיר ביותר עשה כל שעל ידו כדי לרסק את כל מוסדות שמירת הסף על שומרי הסף. מי שומר על השומרים? שי ניצן פשוט חיסל אותו. מח"ש בתקופתו פשוט הפכה לבדיחה".

כמו כן, ציין כי בעתירה שמגיש עו"ד עודד סבוראי, "נטען כי: 'ככל במסגרת פרשת ריטמן מח"ש מצאה עצמה נתונה ללחצים מצד פרקליט המדינה שי ניצן שדרש לסגור את התיק בכול מחיר, למרות שהיה ברור שיש בגניזה הזו משום עיוות דין ממש וסטיה ממדיניות מח"ש'". סג"ל התרעם: "מח"ש קבעה באופן ברור, צריך להעמיד אותו לדין פלילי והם סגרו את התיק. לא רק סגרו את התיק אלא המפכ"ל דאז נתן לריטמן להמשיך לשרת כראש להב 433 למרות המלצות ברורות של מח"ש, כי פרקליט המדינה סייע לו וגם היועמ"ש. זה עוד סיפור קטן, אבל הוא לא קטן כי צ' אומללה עד היום".

באשר לפרשת אום-אל-חיראן, אמר סג"ל: "למדתי את הלקח שלי, אני לא מאמין לאף דוברות. האמנתי לאותו מפכ"ל, שטען בטלוויזיה שמח"ש העלימה מתיק החקירה את מסמך השב"כ הרגיש והדרמטי וטען שזה בידוי ראיות ושיבוש חקירה כי השב"כ קובע שהיה פיגוע. אני מקריא את המייל שמקבל אורי כרמל מהשב"כ: 'בהמשך לפנייתכם ולאחר בירור שנערך במרחב דרום נציין כי מעבר לכל החומרים שהועברו לכם עד כה לא מצוי ברשותנו חומר או מידע אחר לפיו מדובר על פיגוע מתוכנן או סברה כי נערכה הכנה לפיגוע על ידי יעקב אבו אלקיעאן'. אדון אלשיך שיקר במצח נחושה והדבר המדהים זה שמח"ש ביקשה להגיב. הם מביאים את הסיפור הזה בטלוויזיה אצל גיא פלג, על הקו אורי כרמל ומח"ש מנסים להגיב לגיא פלג על הטענות השקריות לפי מסמך השב"כ כביכול. דוברות הפרקליטות אמורה לטפל בזה אבל הם פשוט לא עונים לטלפון, הם פשוט לא הגיבו".

נושא נוסף בו דנו השניים הוא ועדת החקירה בעניין הצוללות שנגנזה בטרם הוקמה, אראל הביע את דעתו באשר להתנהלותו של בני גנץ בסוגיה, ואמר: "אני לא מאשים אותו, זה חלם, התנהלות מטופשת להביא אנשים שמלכתחילה נמצאים בסוג של ניגוד עניינים". בהמשך, דוד ורטהיים ציין בפני סג"ל כי: "נבחרת על ידי מגזין פירמה של גלובוס לעיתונאי ה-5 המשפיע ביותר בישראל. הימין עולה"; אך סג"ל צינן את השמחה: "מי קובע מה זה עיתונאי?"

    

עריכה: עופרי גליכמן

30/11/2020
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm